Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Golf 1.6 74kW - problém s ABS
PříspěvekNapsal: 08.12.2011 01:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.05.2010

42

Ahoj,

zkoušel sem tu něco o tomto problému hledat, ale neůspěšně.

Před cca hodinkou jsem byl otestovat čerstvý sníh :)) Ale po cestě zpět se mi na palubovce vysvítilo a vyplo se mi ABS. Vypnul sem tedy klíček, chvilku počkal, nastartoval znovu, zůstalo vysvícené ale fungovalo. Po chvilce se rozsvítil opět i vykřičník ve středu panelu a ABS opět vypnulo.

Když sem dojel na parkoviště, vypnul sem motor a zjistil sem, že mi asi zůstala neznatelně "viset" ruční brzda - zadní disky rozpálené, ale ne nijak extrémně. Nechal jsem je cca 10 minut vychladnout a pak nastartoval. ABS zůstalo svítit, ale fungovalo celou dobu na parkovišti až zhaslo a funguje dál. Jezdil jsem ještě asi 15 minut a zkoušel brzdit a vypadalo to vše OK, nebrzdí méně, ABS funguje, netahá do stran, apod.. CHtěl bych poprosit zkušenější, zda by mi to dokázali vysvětlit, jestli můžu mít někde nějaký průser, nebo jestli se třeba jen moc zahřáli kotouče a odpojilo to ABS. Nikdy jsem se s tím nesetkal ...

Auto mám druhým rokem a žádný podobný problém jsem předtím neměl, kotouče sem měnil komplet na jaře, desky jsou ze stejné doby.

Díky moc.

/edit. Jeste se omlouvam za spatne umisteni (mezi Golf VI) mám Golfa IV, jsem ospalej a prehledl jsem se. Vsiml sem si toho az ted.

Předmět příspěvku: Re: Golf 1.6 74kW - problém s ABS
PříspěvekNapsal: 08.12.2011 15:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.03.2010

90

Budějice

řekl bych že jsi ve správném foru :-) pokud máš Golf IV...takže srandičky na sněhu s ručkou cooo? no jo no... můj názor je, že pokud ti bude auto dlouho hrabat(kola se protáčejí na místě), tak se abs vypne, tedy myslím, mě se tak dělo u Mazdy, u VW nevím, snad je to taky tak. Vypne se podle mě i v případě, když ti poklesne napětí pod určitou mez. Pokud ti funguje ale přesto svítí kontrolka, tak je nejlepší řešení to napíchnout a zkouknout závady, popř. vymazat. Toť můj názor.

aha, tak to čtu ještě jednou a koukám že už nesvítí..v tom případě bych to už dál neřešil...

PříspěvekNapsal: 08.12.2011 17:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.03.2010

2302

Uherské Hradiště

Takhle mi přesně blbo čidlo otáček.... takže to napíchni na VAG a mrkni do paměti závad, mělo by to tam být.
Ale pokud to už neblbne, tak třeba to čidlo bylo jen špinavé, někdy to stačí pročistit...

viewtopic.php?f=40&t=231905

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 08.12.2011 18:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.05.2010

42

Sairus píše:
řekl bych že jsi ve správném foru :-) .

Bylo přesunuto ;-)

jurod píše:
Takhle mi přesně blbo čidlo otáček.... takže to napíchni na VAG a mrkni do paměti závad, mělo by to tam být.
Ale pokud to už neblbne, tak třeba to čidlo bylo jen špinavé, někdy to stačí pročistit...

Zkusím, teď se k diagnostice nikde nedostanu, až po svátcích, ale o víkendu to projedu, zda to bude zlobit či nikoliv. Nicméně sem si vyzkoušel jak se to auto chová bez ABS a s ABS. Rozdíl je masakr.

Zkoušel jsem se ještě různě ptát a všichni se přiklánějí k názoru, že to čidlo se odpojilo vlivem velké teploty od kotoučů - jak sem psal výše. Tak uvidíme, každopádně díky.

PříspěvekNapsal: 16.01.2012 15:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.08.2008

235

Kolín

Ahoj čidla ABS na zadkujjsou náchylaná :) měnil jsem obě dvě neb voda a koroze udělala svoje :) jedno z nich bylo uplěn rozpůlené. Tytéž symptomi jak popisuješ :) měnil jsem s tím i štítové krycí plechy sundat kola kotouče a mrknout na stav čidel a somzřejmě tam bude bordel a rez takže vyfoukat kompresorem bordýlek ven :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]