Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: problem asi s tlakem oleje 1,8 turbo ARX
PříspěvekNapsal: 11.12.2011 15:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

150

Olomoucky kraj

Vymenil jsem olej a druhej den mi zacal rachotit motor,stopro retez na vackach,ale jen na volnobech a ne vzdy.Podle me malej tlak oleje.Tak jsem koupil origo filtr olejovej v Audi a tri dny v poho,ale uz to zase dela.Nechce se mi verit,ze by odesel napinak,to jsem se snad setkal dvakrat s timhle.Sundat vanu a vycistit kos nejdriv nebo co radite?Vetsinou pomohl uz jen ten origo filtr.Nebo to je i tim,ze tam bylo 5W-40 a dal jsem tam ted 5W-30 tak ze by to rozpustilo karbon nebo co a ucpal se nebo je ridkej.Olej vzdy Mobil.Ale ta 5W-30 tak bejvala taky davana driv.Je to Audi A3 1.8 turbo Quattro.

Předmět příspěvku: Re: problem asi s tlakem oleje 1,8 turbo ARX
PříspěvekNapsal: 17.01.2012 13:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.05.2010

3

Zdravím všechny , mám stejný problém na Sharanu 1.8 T . Ráno někdy nastartuji a rachot jako řehtačka z hora od vaček , za 1 min klid . Už jsem nechal vyměnit olejové čerpadlo a vyčistit vanu a sací koš . Tlak oleje na volnoběh 2 at . při vyšších otáčkách také 2 at . měřeno tlakoměrem . Olej 5W-40 a filtr mám nový 14 dní . Před výměnou čerpadlo se mi po hodinové jízdě občas rozsvítilo mazání , potom jsem zase jezdil v pohodě . Protože mám za to , že ten tlak je malý a měl by být něco kolem 4,5 at. chystám se na kontrolu přetlakových ventilků , jeden je na v držáku ol.filtru a ještě by měl být jeden v sacím koši olej. čerpadla , ale to se mi zdá blbost . Pokud tomu někdo rozumíte poraďte prosím jak najít závadu . Potřebuji vědět jestli je opravu ten ventil někde na sacím koši a kolik to mám dávat tlaku na filtru , případně jak změřit tlak samotného čerpadlo . Díky za radu .

Sharan 1,8 T r.v. 1998 motor 110 kW AJH .

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]