LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od tomakecTD »

Přesně to se mi stalo na felicii 1.6 taky. Je to špatně seřízený a přesně jak nazval kolega - zpětný šleh. Dělá to perdy jako prase. Nezahrávej si s tím, nebo jednou ti to roztrhne celý sání!! Jeď to seřídit do servisu!!
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od czab »

Zdravim pánové, chystám se do GIV namontovat LPG. Systém Stag nebo Elpigaz 2. Mám jen jeden dotaz. Autko, které jsem koupil má měněný motor (1.6 SR), který je původem s Octy 1. Nebude to problém? Ja si myslim že je to jedno, ale radši se zeptám Vás.
Předem díky
Golf IV 1.6SR & lpg

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanic

Příspěvek od tomakecTD »

:lol: U LPG rozhodně problém nebude :thanks: Spíš na evidenčce, ale jinak fakt ne :)
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od czab »

Zdravim chlapi. Tak mam v autě už 2 měsíce plyn a po 3500km průměrná spotřeba 8.5litru.
Ale s mojí blbostí mě až teď napadlo: používá se po přestavbě na plyn nějaký speciální olej? Nebo používáte něco vy (popřípadě jaký). Řešim to, protože mi auto začalo žrat olej cca 1l/1000km. Předem díky

edit: ptám se, protože mi "speciální" oleje pro auta naplyn připadají pouze jako marketingový tah
Golf IV 1.6SR & lpg

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od tomakecTD »

Vše jako doposud. Absolutně žádnej jinej olej, ani svíčky, nic. Že ti začalo brát olej z LPG je nesmysl, nejspíš si to před tím pořádně nekontroloval. Jinak ano, já mám 7,9-9l takže 8,5l je zcela normální.

Ale 1l oleje na 1tis km je hodně. Mrkni jestli někde nekape. Jinak tě další investice moc nepotěší.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od czab »

Tak ze spotřebou sem uplně spokojený :-). Jen ten olej no. Sem tušil že olej pro auta na plyn je blbost, ale s tim kolik oleje mi to žere sem se chtěl aspoň zeptat. Tak teď už zbývá jen předělat stírací kroužky a nějaké ty gufera :/.
Golf IV 1.6SR & lpg

GOLF10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 10.11.2008 13:43

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od GOLF10 »

Jestli mohu doporučit systém LPG tak za mě BRC Plug-Drive.
Dokáže si to přispůsobovat podle stylu řidiče,Kvalita perfektní hodně vychytaný systém, na kterej nějaký Lovato,Stag apod. hodně strácí jak kvalitou tak možností nastavení a hlavně se pořád tak jednotka učí a přispůsobuje.
Landi Renzo je o trochu lepší,ale dá si za to zaplatit.
ex.Fiat Punto 1,2 LPG HL Propan nákupní taška
ex.Škoda Fabia combi 1,2HTP LPG BRC P&D
ex. VW Caddy 1,4 2008 LPG
Škoda Roomster 2015,1,4 16 V Ambiente LPG BRC
CITROEN BERLINGO XTR 1,5 96 kW 8 AT

GOLF10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 342
Registrován: 10.11.2008 13:43

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od GOLF10 »

czab píše:Tak ze spotřebou sem uplně spokojený :-). Jen ten olej no. Sem tušil že olej pro auta na plyn je blbost, ale s tim kolik oleje mi to žere sem se chtěl aspoň zeptat. Tak teď už zbývá jen předělat stírací kroužky a nějaké ty gufera :/.
Zkus si sehnat tohle Doctor car spec oil treament ,vím o případě, že to jednomu člověku pomohlo.A jaký olej tam liješ jestli 5W40 tak bych vyzkoušel 10W40.Jestli to jde přes gufera na ventilech tak pomůže jenom nový gufera.

http://www.k2bond.pl/index.php?option=c ... &Itemid=66" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aukro.cz/show_item.php?item=3011 ... edium=nove" onclick="window.open(this.href);return false;
ex.Fiat Punto 1,2 LPG HL Propan nákupní taška
ex.Škoda Fabia combi 1,2HTP LPG BRC P&D
ex. VW Caddy 1,4 2008 LPG
Škoda Roomster 2015,1,4 16 V Ambiente LPG BRC
CITROEN BERLINGO XTR 1,5 96 kW 8 AT

czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od czab »

GOLF10 píše:
czab píše:Tak ze spotřebou sem uplně spokojený :-). Jen ten olej no. Sem tušil že olej pro auta na plyn je blbost, ale s tim kolik oleje mi to žere sem se chtěl aspoň zeptat. Tak teď už zbývá jen předělat stírací kroužky a nějaké ty gufera :/.
Zkus si sehnat tohle Doctor car spec oil treament ,vím o případě, že to jednomu člověku pomohlo.A jaký olej tam liješ jestli 5W40 tak bych vyzkoušel 10W40.Jestli to jde přes gufera na ventilech tak pomůže jenom nový gufera.

http://www.k2bond.pl/index.php?option=c ... &Itemid=66" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aukro.cz/show_item.php?item=3011 ... edium=nove" onclick="window.open(this.href);return false;
Díky za radu. Používám olej 5w40, ale mam v planu teď zkusit 10w40 - Valvoline maxlife. DOst sem o tom četl a jsou na to super ohlasy. Tak jsem zvědavý :)
Golf IV 1.6SR & lpg

czab
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 26.08.2012 16:24
Bydliště: Velký Ořechov (kusek od Zlína)

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od czab »

Tak mám další poznatky z provozu na LPG. (třeba někoho zlanařím) asi 1500 km z5 mi začali odcházet ventilky ve vstřicích, takže pohodička, zajel jsem na reklamaci a řekli mi že se omlouvají. Byla vydaná celá série se špatnými ventilky. Vyměnili, seřídili plyn a supr. SPOTŘEBA O 1.5 LITRU DOLŮ. Takže teď na 195/65 R15, zimní provoz v kopcovitém terénu 7.8 - 8 litrů spotřeba. Systém Stag 4 plus. Můžu jen dopořučit
Golf IV 1.6SR & lpg

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Zdravím, mám také systém STAG nevím zda je to kvalita nic moc, páč normální spotřeba se pohybuje kolem 7.4 l/100 km v zimě kolem 8-9 litrů-záleží na noze ,sice jsem udělal i rekord 5,9 litrů ,ale to už je řazení a hlídání okamžité spotřeby . Systém je v autě přes 3 roky a spokojenost ,já ho mám teprve 1 rok a půl.
Tankuji výhradně jen Kralupol a na Shellce .,nikde jinde je to jak s benzínem ,tak i kvalitní LPG.
A také zda jsou lepší svíčky výhradně na LPG či je to taky marketingový tah?
Jak je to s měněním filtru LPG ,mechanik říkal že se to měnit nemusí ,ale já si myslím svoe ,má s tím někdo zkušenost?
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Uživatelský avatar
SiM
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 09.05.2008 10:27
Bydliště: Luštěnice
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od SiM »

zdar, koukám, že 1.6 16V+lpg tu má snad jen jeden přispívající... pokukuju po Varoši 16V, ale furt si pokládám otázku zda pořídit 1.6 8V nebo 16V, 8v mám na dojíždění do práce posledních 5 let, tak chci změnu i v rozvodech:-)

obecně dotaz: Jak je to s naloženým autem? Je ta doba dávno pryč, když feldy a favority se plně naložený na plyn sápaly těžce do kopců jak hlemýždi? Dočítám se tady samé chvály na "mladší" lpg systémy, - ještě v loni jsem lpg odmítal, ale vzhledem k mému ročnímu nájezdu radši béňo+lpg, které si asi nechám domontit, protože 16V na lpg se moc v použitých neprodává...
Díky za postřehy
Škoda 105L (1977) "Bobina" R.I.P.
_Vw Golf II 1.3 NZ 5q (1991) "Red Dwarf" R.I.P.
__BMW e46 320d Touring (2001FL) "Milenka"
___Vw Caddy II 1.9 AYQ (2001) "Lída"

Uživatelský avatar
zanzara2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 12.04.2013 20:20
Bydliště: Plzeň

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od zanzara2 »

hledal jsem auto na lpg a narazil jsem na tohle:

Passat 3BG 2001r.v. 2.8 V6 508.617km LPG. Netřeba nic dodávat.
Mimochodem, byl prodán za 3.400EUR. Pro český "rybníček" neuvěřitelné!
Přílohy
VW Passat 3 BG V6 4 Motion 2.jpg
VW Bora 2.3i 110kW LPG: Obrázek

Sglunda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.02.2013 16:45
Bydliště: Opava

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od Sglunda »

panove jaky mate dojezd na nadrz lpg? g4 1,8 20v nadr v rezerve.

valic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.07.2012 13:57

Re: LPG - provoz, problémy, spotřeba, dotazy, čerpací stanice.

Příspěvek od valic »

Ahoj, LPG mám už skoro rok a teď o víkendu se mi rozsvítila kontrolka motoru. Po napojení na diagnostiku to hlásí neznámou chybu na lambda sondě. Problém je, že když je zaplé LPG, tak vše je ok, ale když se přepne na benzín, tak je příliš chudá směs (cca -25%). Lambda se mi nechce měnit, když na LPG je to v pohodě. Nesetkal se někdo s tímhle problémem?
Motor 1.6i BSE, LPG Lovtec, najeto 130 000km

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“