hučení v převodovce asi klasika u1.6!

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
OndrIs
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1875
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Morava,
Kontaktovat uživatele:

hučení v převodovce asi klasika u1.6!

Příspěvek od OndrIs »

ahoj,
předem se omlouvám za založení nového tématu, o kterém je tu určitě víc než dost , ale vcelku jsem se z nich nedočel nic ohledně mého problému tak k věci.

Jedná se o problém s převodovkou jak už je zvykem u motorizace 1.6 74kw r.v. 99 auto má najeto podle budíku, které nejsou určitě původní cca 129 000km. Problem je v tom že před cca 1500km se mi při jízdě z ničeho nic začalo ozývat tzv. hučení (přirovnal bych to k hučícímu ložisku které už je silně opotřebené! Vše začne při puštění motoru na volnoběh ,občas je to hlasitější někdy to nejde slyšet minimálně nebo vůbec. Pře sešlápnutí spojkového pedálu je vždy klid. jakmile ho zase sundám začne se hučení ozývat! při jízdě se hučení se zvýšujicímy otáčkamy zvyšuje ale to jen při zařazeném 1 a 2 rychlostním stupni a cca v rozmezí otáček od 1500 - 2200. výměna oleje nepomohla! Převodovka, soudím podle vzhledu už byla jistě opravována podle nového silikonového těsnění! Začíná to být čím dál tím horší . ze začátku to dělalo jen na volnoběh, teď to hučí i při jízdě! Nejsem žadný mechanik, ale řekl bych, že diferák by na to hučení na volnoběh mít vliv neměl ne? Řazení všech stupnů jde krásně, problém je jen v tom hučení. Někde jsem se dočetl, že by to mohlo dělat ložisko hřídele?

Má někdo podobný problém jako já a jak jste jej řešily?
budu rád za každé info :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“