Přídavné budíky 1,8 T

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Přídavné budíky 1,8 T

Příspěvek od Zemi77 »

Zdravim všechny příznivce VW

Rozhodl jsem si pořídit přídavné budíky. Konkrétně Budík na tlak turba a tlak oleje.

Chtěl bych se zeptat a požádat o rady ty kteří je mají taky a mají stím tedy zkušenosti. Jde mi o to jak připojit budík na tlak oleje. Nejsem si to tiž jist ( nevím to ubec :blush: ) zda má motor snímač tlaku oleje nebo tak něco kam to přišroubovat.Na obrázku co bylo k budíku je vyobrazeno, že se to instaluje pomocí té příruby mezi blok a a olejovej filtr.K budíku je taková pičovninka asi jako že asi ten měřící prvek který se má našroubovat právě do té příruby.Právě nevím kam s ním.

Co se týče budíku tlaku turba tak jsem se dočetl že ten se zapojuje na hadičku co je od regulátoru tlaku paliva na liště vsazením T kusu.Pokud se mejlím opravte me prosím :)

Přivítám tedy všechny rady a tipy :good:

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavné budíky 1,8 T

Příspěvek od fakieVW »

Tlak turba napojiš přes T kus na hadičku k N75 třeba. Tu která vede z potrubí turba přímo. Tpelotu oleje jedině přes adaptér na filtru. Mám tento na autě http://www.sportracingparts.cz/sportrac ... jovy-filtr" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavné budíky 1,8 T

Příspěvek od Zemi77 »

Turbo mám docela jasno co kam spíš pořád řeším ten tlak oleje. Našel sem tady někde obrázek že se to dá prý našroubovat ty snímače do příruby nad chladičem oleje. viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... e&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; Tak zatím nevím ještě jsem se k tomu nedostal to poštudovat....

Pak když řikáš že to máš přes tu přírubu přídavnou jak je to s místej a výměnou filtru , za se tam dá stím pak manipulovat ještě

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavné budíky 1,8 T

Příspěvek od fakieVW »

No záleží na jakém autě to máš? Já to mám v golfu II kde mám pod filtrem přírubu,ale pořád není problém a to ten adaptér má na výšku cca 3cm.

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavné budíky 1,8 T

Příspěvek od Zemi77 »

Golf IV... Vím že když jsem dělal olej byl docela porod se tam dostat a povolit filtr. Už takle se tam motaly hadice od klimy tak jak by to šlo s tím adaptérem eště. :roll: Spíš by mě zajímalo ci so myslíš o tom obrázku

http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;

Zda je to použitelné ty záslepky vyndat a frknout přímo tam čidla. Otázka taky bude jak to zde bude s přístupem....

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavné budíky 1,8 T

Příspěvek od fakieVW »

No hlavně je problém jestli to čidlo má stekný závit a pruměr jako ten šroub v té přírubě. To jsem nikdy nezkoušel.

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavné budíky 1,8 T

Příspěvek od Zemi77 »

K budíku bylo čidlo a k tomu redukce nějká ... taže se monutuje buď přímo čidlo něbo přes redukci eště.... až pořešim se zmíním co jak kde kam páslo :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“