1.8T a olej 10w60

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.8T a olej 10w60

Příspěvek od bifur »

jurod píše:Mas na mysli Shell Helix Ultra Racing 10W-60? Ten ale VW specifikaciu nema udanu ani jednu... http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... -10W-60-1l" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja skusenost a aj doporucania inych s olejom s viskozitou 10W-60, ze na zimne kazdodenne jazdenie to nieje idealna volba... volil by som 5W-50 na celorocne jazdenie. V 5W-50 najdes aj normy VW.
Myslim si, že by to bola pre teba lepšia volba, pokial by to riesilo aj problem s tlakom oleja...

Inak paradox, ze ti klesla spotreba, ak si prechadzal z nejakej 5W-40, 10W-40, tak 10W-60 je viac husty, teda kladie vacsi odpor v motore - tym vyssia spotreba...
Ano mal som na mysli Shell Helix Ultra Racing 10W-60. Specifikacie splna, len to netreba hladat na pri.rbanych webshopoch, ale v produktovej specifikacii priamo u vyrobcu. Ak chces poslem ti pdf-ko so vsetkymi parametrami a specifikaciami. Co sa tyka zimy, problem som ziadny nespozoroval, auto islo super a viac ako 4 roky ho uz dufam mat nebudem. Potom ho nemienim predavat, mam uz vyhliadnuty jeden vrakac kde si mozes auto doslova uzit so sekerou, baseballkou atd. v ruke :mrgreen: . Vsetky 5W-50 mali moc nizku viskozitu, vyberal som dlho a viem preco davam to co davam. Takzvane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: supersportove :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: oleje si mozete riesit vy co mate v aute motory, ja co tam mam vysavac a vo vrecku tenku penazenku som spokojny s tym co tam lejem.
Co sa tyka toho paradoxu, ja tam ziadny nevidim. Pokial mas nahovno tlak oleja, posledne loziska na vacke idu skoro na sucho, hydrostely klepu lebo je slaby tlak atd, tak spotreba asi optimalna nebude.. S 5W-40 som hydrostely pocul este pekne dlho potom co teplomer ukazoval 90°C. S 10W-60 su tichucko uz niekde pri 75°C.

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T a olej 10w60

Příspěvek od jurod »

Hej, hej, už som našiel odvtedy... niekde uvadzaju VW 500.00/501.1/505.00.
Pravdepodobne všetko ma suvis s tym tlakom ako pišeš... lebo inak aj spravanie hydrostelov je paradoxne :lol:
Tak potom urob nejaky video-zaznam ako si to uzivas s tou sekerou :lol:

Inak ved aj ten olej co pouzivas je racing... a zase mnou spominane oleje Motul, ci Millers niesu az take drahe, aby si ich nemohol clovek dovolit... vela ludi si tu dava sportove filtre a podobne, ktore su k nicomu bez dalsich uprav, riesia tu sportove doplnky ktore nemaju ziadny efekt a su to ovela nakladnejsie veci nez kvalitny olej... :wink: Tym nechcem povedat, ze si to ty... :D

Tak nech ti auto este sluzi... aspon tie 4 roky ako pises... :wink:

:arrow: vwgecko To víš, že za to "DOPORUČUJEME" budou prachy... Castrol jsou normální oleje (některé řady - Magnatec - jsou horší, některé - EDGE - zas třeba lepší), ale špičková je u nich asi jen cena a ta reklama. Hodně štěstí při koupi.. :wink:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: 1.8T a olej 10w60

Příspěvek od Dolejs04 »

Leon 1.6 16v 77kw BCB

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.8T a olej 10w60

Příspěvek od bifur »

jurod: dufam ze sa tou sekerou nebudem ohzanat skor. O dva tyzdne mam ist na STK-cku a zase mi kvalitne trasie pri brzdeni. Ak tam budem davat uz tretie kotuce tak ma mrdne.. Uz dam asi vrtane, alebo pride na tu sekeru ;-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“