divný zvuk

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
peca13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.01.2012 19:43

divný zvuk

Příspěvek od peca13 »

Zdravím. Borci dnes sem ujel cca 200km. Zastavil sem po 200km na benzince a sel kupit piti a nechal bezet motor a jak sem vystoupil tak zacal strasny zvuk ( nevim jak jej popsat ) po prijezdu na garaz sem otevrel kapotu a poslouchal odkud to jde. Byla sice tma tak sem moc nevidel, ale prijde me to od remene. Chytl sem remen jeslti neni volny a nezdal se me. Po te sem nastartoval a uz to nedelalo. Prosím o radu cim to muze byt? jo A jeste mam 117 500km najete, je na case udelat rozvody? Dekuji moc chlapi !

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: divný zvuk

Příspěvek od xerxes »

ty zvuky by mohly být bud od rozvodu nebo od serva,kladky alternatoru klimakompresoru variat je hodně je dobré že to přestalo,rozvody bys už moh udělat raději dřív něž bude pozdě :wink:

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: divný zvuk

Příspěvek od Red Devil »

Se priprdim do tematu at nezakladam nove.Pri prvnim rannim startu mi u AUQcka bezi motor na cca 1200 otacek a vydava neprijemnej pistivej zvuk.Hned jak se otacky usadej do normalu,zvuk jak kdyz vypne a motor bezi potichu.Netusi nekdo co by mohlo pistet?

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: divný zvuk

Příspěvek od Doctor Driver »

peca13 píše:Zdravím. Borci dnes sem ujel cca 200km. Zastavil sem po 200km na benzince a sel kupit piti a nechal bezet motor a jak sem vystoupil tak zacal strasny zvuk ( nevim jak jej popsat ) po prijezdu na garaz sem otevrel kapotu a poslouchal odkud to jde. Byla sice tma tak sem moc nevidel, ale prijde me to od remene. Chytl sem remen jeslti neni volny a nezdal se me. Po te sem nastartoval a uz to nedelalo. Prosím o radu cim to muze byt? jo A jeste mam 117 500km najete, je na case udelat rozvody? Dekuji moc chlapi !
Nevím jaký máš motor!?
U TDi, mi po ujetí cca. 500 km v kuse rachtala servo kladka, jako kdyby běžela bez oleje jsem si myslel, nakonec to bylo z velké míry způsobeno i stabilizátorem motoru (takový ten plynový píst, co ti vyrovnává otřesy a rázy na motoru, je vlevo zepředu, když otevřeš kapotu) Po vychladnutí to už tak hrozné nebylo, ale ten píst jsem měnil, k servu jsem se už nedostal.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: divný zvuk

Příspěvek od Doctor Driver »

Red Devil píše:Se priprdim do tematu at nezakladam nove.Pri prvnim rannim startu mi u AUQcka bezi motor na cca 1200 otacek a vydava neprijemnej pistivej zvuk.Hned jak se otacky usadej do normalu,zvuk jak kdyz vypne a motor bezi potichu.Netusi nekdo co by mohlo pistet?
Že by rozvoďák ? nebo nějaká jeho kladka_taky mi na Octávce dělalo, po výměně rozvodů přestalo. Nejvíc to dělalo za chladných raních zimních dnů pak ještě nějakou dobu ten řemen jakoby drhnul a po zahřátí přestalo. Nebo to může být i alternátor, vodní pumpa, nebo klínový řemen.. Kamarádovi tohle dělalo u Opelu a tvrdil, že je to tim, že se dobíjí baterka že to takhle začne pískat, takže bych se podíval na klínovej řemen popř. na řemenici altiku nejprve, pak až řešit rozvod. Nebo záleží kolik máš na těch řemenech a řemenicích taky najeto už ..
Nemáš ty řemeny příliš volné ? zkontroluj - tim bych asi začal
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: divný zvuk

Příspěvek od Red Devil »

Remeny jsem kontroloval,jsou v pohode a rozvody maj 40 000..Dela to skoro vzdy,kdyz par hodin stoji.Ten zvuk vzdycky prestane,jak kdyby tam neco vyplo,neni to klasicky piskani remene,je to takovy jemnejsi.Nez se motor zahreje tak to obcas udeela i za jizdy,v nizkych otackach...

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: divný zvuk

Příspěvek od Doctor Driver »

Tady soused co sem jezdí na víkendy, tak mu to jakoby pískne taky vždycky, jak to pár hodin stojí a pak se to vytratí..nevím třeba ta řemenice alternátoru, jak říkal ten kamarád s Oplem.. Nevím no, je to střílení od boku takhle. Zkusil bych tu řemenici altiku, vyměnit nebo vyčistit, namazat..
A máš zapnutou klimatizaci když startuješ?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: divný zvuk

Příspěvek od Red Devil »

Ne,mivam vyplou klimu i topeni.Taky vsazim na spatnej alternator.Vemu ho do servisu a uvidime.Kazdopadne dik za rady :drinks:

Uživatelský avatar
Red Devil
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.07.2009 12:27
Bydliště: Praha

Re: divný zvuk

Příspěvek od Red Devil »

Tak je to jakejsi ventilator,co zene vyfukove plyny zpet,problem vyresen :smoke:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“