jemne piskanie turba

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
andrewlcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 04.03.2012 20:02
Bydliště: Praha

jemne piskanie turba

Příspěvek od andrewlcc »

Zdar vsetci,

Asi kus blby dotaz ale radsej sa opytam vas co stym mate skusenosti, je normalne ked u GTI 1.8T piska turbo? Nie je to nic strasne ze by to bol nejake velke piskanie to nie ale skor len tak jemne a len pri nizkych otackach..je to v pohode? Nieco ako u TDI motoroch..u vysich otackach uz ziadne piskanie nepocut.

dik za pomoc
VW GIV GTI

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: jemne piskanie turba

Příspěvek od Eitn »

No doufám že je to normální mě to totiž dělá taky :D Může být i někde netěsná hadice jde o to jak moc to jde slyšet. Nadruhou stranu pokud by tam byla netěsnost, tak by to pískalo spíš ve vyšších otáčkách kvůli vyššímu tlaku..To je jen taková moje teorie :D uvidíš co ti napíšou další ale píská to i mě :wink:

Uživatelský avatar
andrewlcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 04.03.2012 20:02
Bydliště: Praha

Re: jemne piskanie turba

Příspěvek od andrewlcc »

tvoja teoria sa mi paci:) snad to je tak..a ak to piska aj tebe taktiez tak je to snad fajn..ved uvidime casom :))
VW GIV GTI

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: jemne piskanie turba

Příspěvek od Zemi77 »

Myslím že to neni nic závažného. Při rozjezdu když mám otevřené okno tak slyším takové pohvízdávání kolem cca 2000 až nevím do kdy, proste než azčně řvát motor že to přehluší.Řekl bych že je to tím že od těchto otáček se turbína probouzí a začíná tlačit, neboť od 3000 cca má maximální plnící tlak.... a Jak je zde zmíněno kdyby to bylo nějaký zlo tak by to pískalo více a ve vyšších točkách :)

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: jemne piskanie turba

Příspěvek od rombo »

je pískání a pískání, každej člověk to vnímá jinak.. já kdysi před repasem turba o něm ani nevěděl, že tam nějaký mám a po repasi píská už 2 roky stejně ale není to nic závratnýho :).. takže bych řek, že nějakej zvuk prostě vydávat musí :D

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: jemne piskanie turba

Příspěvek od Doctor Driver »

vytažená hadice od turba;) taky mi to kdysi dělalo po tom, co sem zapadl na polní cestě a vykopával auto ven, ale to nebyl golf ale oct. I, ale v podstatě je to stejný. Jen si nejsem jist, jestli to byla hadice od intercoleru nebo přímo od turba, no ta spodní jak je za pravym přednim kolem :)
A ve vyšších otáčkách už to pískání turba přehluší zvuk motoru, proto to není slyšet ;)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
andrewlcc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 04.03.2012 20:02
Bydliště: Praha

Re: jemne piskanie turba

Příspěvek od andrewlcc »

tak teraz som zmeteny:) myslim ze tam nic vytazene nie je a skor je to tak ako pisal zemi77 a rombo ze je to pri nizkych otackach normalne..ale urcite to skontrolujem
VW GIV GTI

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: jemne piskanie turba

Příspěvek od Doctor Driver »

Mrkni na to no, taky jsem se tomu divil a nakonec po zvednutí auta byla povytažená hadice. Divil jsem se tomu, ale pak to pískání ustalo. Taky to může být úplně jiné pískání než potkalo mě..je pískání a pískání. Ale v nižších otáčkách si turbo píská no, než dostane ty správné otáčky, na tom bych nic špatného neviděl, ale mě to pískalo celkem dost, takže bych to být tebou pro jistotu skontroloval, a když budou hadice ok, tak na tom nehledej žádný problém ;)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“