1.6 16v občas nestartne

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od tsssuk »

Zdar hoši,

mám takový problém v GIV, motor 1.6 16v 77 kW. Rok výroby 2003, najeto 87000 km. Auto od začátku pravidelně servisováno, nebouráno, vše poctivě měněno, vždy filtry, olej, svíčky, občas nějaký čidlo. Za poslední půl rok se mi třikrát stalo, že jsem přišel k autu, otočím klíčkem, chci starnout a ono nic. Startér točí a točí, baterka plně nabita, ale motor ne a ne startnout. Po pár minutách odpočinku auto startlo jako by nic. Otáčky nekolísají, klapka vyčištěna. Termostat vyměněný, nový svíčky od Bosche. Na vagu žádný chyby, vyčištěné vstřiky, s autem jezdívala moje mamina po městě a pěkně ho dusila, 1500/2000 otáček za studena atd...známý mechanik mi řekl, že jde vidět, že to auto není rozježděné. Ale pro to máme benzín, po městě jedině.

Nenapadá někoho, co by to mohlo být? Nejlépe bych se vyvaroval variantám jakožto palivové čerpadlo atd? Neměl někdo podobný problém? Auto prostě jezdí super, startuje super, ale jednou příjdu (i po jízdě třebas 100 km a hodinovém odpočinku) a nechce startnout...

Je tam elektronický plyn přes tu klapku, takže nemůže to mít spojitost? Nějaká hadička? Předvstřik?

Nějaká aditiva použít? Nebo co udělat, až se mi to příště stane zas?

Dík všem za tipy...

vlado897
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.11.2008 11:07

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od vlado897 »

V prvom rade na diagnostiku s autom treba, aby si zistil, ci niesu nejake chyby v radiacej jednotke..potom napis co ako..

tipujem imobilizer,alebo zapalovaci modul..aditiva mozes pouzit,nalej pred tankovanim VIF-Super Benzin Aditiv,nalej ho vela,natankuj plnu a poprehanaj to auto trocha

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od maku »

Neco se resi tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=220781" onclick="window.open(this.href);return false; a co palivovy filtr se menil kdy? kdyztak vymenit je to polozka cca 150Kc
Znovu vycistit klapu a udelat zakladni nastaveni a jak se to bude i pak opakovat tak problum muze byt primo v klape.
Jinak jak pise kolega taky moznost.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od tsssuk »

Diagnostika čistá, nic tam není. Imobilizér ani nemám, jen to jen mechanicky na klíč a centrál. Aditiva použiju, pro lepší pocit, díky za radu :) Zapalovací modul jako startér? Palivový filtr měním vždy s olejem, dělám vždy všecky filtry najednou, kdysi se mi stalo na starém autě, že jsem na paliváč zapoměl a odešlo palivové čerpadlo, mastná částka. Tento týden jsem filtry dělal znova...zatím se drží a startuje. Ale nemyslím si, že to je tím. Ten odkaz na příspěvek jsem četl...ale tomu se to nepodobá, ani trochu naštěstí.

Klapka čištěna byla, základní nastavneí taky, v autorizovaném servisu byl strašný problém to pro ně vůbec zprovoznit, pač tam je elektronický plyn tak to bylo hodně složité pro ně prý. Nestačil jsem se divit, ale zas od té doby mi otáčky nekolísají ani trošičku a auto jim tam už v životě nedám.

Nějaké další tipy?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od majrek001 »

to v tom servise to byli nějaký telata.. jinak pro info každý GIV má imobilizér už z výroby, ale to by nastartovalo a do tří vteřin chcíplo. startér to nebude když točí. co třeba bereš za benzín 95 nebo 98? a je potřeba čas od času tomu dát až do 6000ot aby se jednotka trochu probrala
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od tsssuk »

No beru spíš 95, jednou za rok 98, carreru z OMV, plnou. Jj občas tomu dám, ale spíš sporadicky. 80 % jízdy je auto dušeno ve městě...max 3 až 4 tisíce otáček. Ani na dálnici nějak extra nevytáčím, mám 87 tis. rok výroby 2003 a ještě nebyly rozvody dělané, co myslíte? Kdy udělat? A můžu točit a nepraskne něco?

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od tomakecTD »

Já jezdím taky jen po městě, mám ten samej motor. Točím max 2500 kór teď v zimě. Na starty todle nemá žádnej vliv, to rozhodně ne. Ani benzin, leju tam 95ku to co najdu nejlevnější ve městě :wink: Čidlo teploty měněno řekl bych měněni s termostatem.
Rozvody máš na hraně, ale ještě jsou ok snad bych to tak nehrotil. Hlavně todle rozvodama není. Když startuješ a nejede to - je před tím klasicky slyšet čerpadlo? Zkoušel jsi startovat s použitím plynu co to s tím udělá? Já měl špatný čidlo teploty. V -10ti mi to ukazovalo plus 20C tak ten motor taky hůře startoval, ale dalo se.

Dělá to při studeném startu nebo teplém? Řekl bych při teplém?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od jurod »

No tak dle mně bych rozvody již dávno vyměnil... nejde o km, ale o roky... a 9 let na rozvody je docela dost. :wink: Omrknout v jakém to je stavu...
Jinak tvůj problém bych hledal v zapalování, palivovém systému nebo elektrice. Někde něco blbne.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od tomakecTD »

Rozvody se mění po kolika km? Já doufám, že moje auto půjde do šrotu už s těmito rozvody :D Měnit se mi to rozhodně nechce....Mám najeto 205tis no a už je prý předchozí majitel měnil. Jsou tam INA rozvody, je to ok značka? Mají mít najeto kolem 30-40tis. Vyznám se v elektice trochu, ale rozvody a toto jde mimo mě...
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od maku »

Pokud tomu vesris ze ty rozvody jsou meneny pred cca 30-40tis tak to by bylo OK jeste cca 40tis pak bych to uz vymenil, ale jestli jsou stare tech 9 let tak bych na nic necekal.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od tomakecTD »

Kamoš na ně koukal a vypadají fakt jako měněné a že to odpovídá. Nejsou tam žádné prasklinky, nápisy nesmazané, vypadají ok. Proto se taky nebojím to vytočit do 6tis :D Uvidíme no, kolik najedu jestli to budu měnit pak.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od jurod »

Já co jsem kupoval motor, tak hned jsem dělal rozvody, vodní pumpa, náplně atd... neriskoval bych to.
A stejně jak jsem dopadl :mrgreen: :mrgreen:

Jinak kdy dělat rozvody, každý tvrdí něco jiné. Já dělám co 90tis.km nebo co 6 let. :wink:

Jinak kdyby to ruplo v 6 tisíc, tak bych ten motor nechtěl pak vidět :lol: mně to naštěstí na volnoběhu, takže kromě trošku ohnutých ventilů vše OK... :pleasantry:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od tsssuk »

Ok, tak ty rozvody udělám, do té doby nebudu jezdit jak závodník, kolik to vychazí sakumprásk se vším všechno včetně vodní pumpy atd? 5? 10? 15? I s prací nejspíše. Když točím max 3 až 4 tisíce, tak to je ok a měly by vydržet něco kua ne? Mi neříkejte, že běžně Golfům prasknou rozvody a dosere se celý motor...

Co se týče toho startovaní, za tepla, za studeno, dvakrát mi to udělalo za tepla, přijedu, vypnu, zajdu nakoupit, sednu a nic... a jednou to udělalo za studena, po chladné noci. Čidlo teploty měněné, včetně termostatu. Čerpadlo jde slyšet, klasicky zvuky po otočení klíče...

Jakože od té vyměny paliváče a ostatních filtrů a oleje, čidla, termostatu, ok...uvidím, jak dlouho no...

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od maku »

Sada rozvodu podle znacky a tipu motoru priklad tady 2000kc http://www.cc-autodily.cz/sada-rozvodu- ... model=GOLF" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1.6 16v občas nestartne

Příspěvek od tomakecTD »

Tak třeba co se týče mě, lambda sondy atd i rozvody na těch bych nešetřil a použil opravdu kvalitu.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“