vypíná motor za jízdy

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
miragolfiv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.10.2007 11:25

vypíná motor za jízdy

Příspěvek od miragolfiv »

Cau, potřebovla bych radu. Ten muj golf (1.4i 16V, r.v.98 najeto to má 73tis.) se nějak začíná...už jsem v pár servisech byl a pokaždý říkají něco jinýho a nikomu diagnostika nic neukázala. Jde o to, že jedu např. 120 držim to pod plynem a z ničeho nic prostě jakože vypne motor a hned naskočí. Když mam neutrál-vypne uplně. Taky třeba občas nejde na poprvé nastartovat. Podruhý už v pořádku. Nebo jedu si takhle po dálnici a říkal jsem si abych byl rychleji doma že na to trošku "šlápnu", ale když jsem měl +- 4000 ot. tak to malinko začalo škubat, tak jsem sešláp úplně a na 4500 ot. se to zastavilo a dál ani nic. Tak vyřadim, prošlápnu a zase jen 4500 ot. a dál nic. Tak jsem zastavil, vypnul nastartoval a v pohodě. A v poslední době to celkem škube když se nastartuje. Ale fakt že je to všechno úplně nepravidelně. Tak kdyby jste někdo věděl, setkal se timto problémem, tak děkuji moc za radu. Měnil jsem olej, svíčky, čistil klapku, dělá to pořád. V servisech říkají že to může bejt cokoliv v el., snímač otáček, ale to že se musí vyndat převodovka-z čehož mam celkem strach a nebo třeba že to někde přisává falešnej vzduch, špatnej katalizátor, kabely... Ještě jednou díky za rady. Měj te se.

Uživatelský avatar
Walli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodov
Kontaktovat uživatele:

Re: vypíná motor za jízdy

Příspěvek od Walli »

Ahoj mám podobný problém, bylo mi řečeno že se jedná o škrtící klapku, nová stojí 6000 tak se pokoušim sehnat starší..ale je možnost že postačí vyčištění..v mém případě již ne..tak hodně zdaru

miragolfiv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.10.2007 11:25

Re: vypíná motor za jízdy

Příspěvek od miragolfiv »

jo, tak to je mazec. Ale diky.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vypíná motor za jízdy

Příspěvek od Keflek »

miragolfiv píše:Cau, potřebovla bych radu. Ten muj golf (1.4i 16V, r.v.98 najeto to má 73tis.) se nějak začíná...už jsem v pár servisech byl a pokaždý říkají něco jinýho a nikomu diagnostika nic neukázala. Jde o to, že jedu např. 120 držim to pod plynem a z ničeho nic prostě jakože vypne motor a hned naskočí. Když mam neutrál-vypne uplně. Taky třeba občas nejde na poprvé nastartovat. Podruhý už v pořádku. Nebo jedu si takhle po dálnici a říkal jsem si abych byl rychleji doma že na to trošku "šlápnu", ale když jsem měl +- 4000 ot. tak to malinko začalo škubat, tak jsem sešláp úplně a na 4500 ot. se to zastavilo a dál ani nic. Tak vyřadim, prošlápnu a zase jen 4500 ot. a dál nic. Tak jsem zastavil, vypnul nastartoval a v pohodě. A v poslední době to celkem škube když se nastartuje. Ale fakt že je to všechno úplně nepravidelně. Tak kdyby jste někdo věděl, setkal se timto problémem, tak děkuji moc za radu. Měnil jsem olej, svíčky, čistil klapku, dělá to pořád. V servisech říkají že to může bejt cokoliv v el., snímač otáček, ale to že se musí vyndat převodovka-z čehož mam celkem strach a nebo třeba že to někde přisává falešnej vzduch, špatnej katalizátor, kabely... Ještě jednou díky za rady. Měj te se.
Dela to jen teply,nebo i studeny ? Co takhle diagnostika ?

Uživatelský avatar
Smaster
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 14.10.2007 23:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: vypíná motor za jízdy

Příspěvek od Smaster »

Me to ukazalo na diagnostice ze ta klapka ze je tam netesnost...a dela mi to uplne to same.. Jeste sem ji neskousel vycistit ale snad to bude ono.. A neklepe vam ta 1.4 tak trosku jako diesel? slysel sem to uz na 3 golfech s timto motorem

miragolfiv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.10.2007 11:25

Re: vypíná motor za jízdy

Příspěvek od miragolfiv »

Dělá to jak kdy, jestli je to studený nebo neni to je úplně jedno. Diagnostika mi neukázala vůbec nic a že jsem to měl napojený celkem dostkrát a pokaždý někde jinde. Vlastně jednou mi to ukázalo snímč otáček-tak ho asi nechám vyměnit. Ale nechce si k vuli tomu vyndat celou převodovku. Někde říkají že to jde, ale někde zase že ne... Klapku jsem čistil, ale nějak to nepomohlo. A ani to nějak neklepe-myslim, jen to občas po ránu škube. A kdyby jo, tak co by to znamenalo? Díky

Uživatelský avatar
Borizzz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 388
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Re: vypíná motor za jízdy

Příspěvek od Borizzz »

Mě to dělá úplně to samý...A fakt už nechápu co to je....Na VAGu to nenašlo nic, svíčky sou taky vyměněný a prostě to dělá pořád (myslim třeba jednou dvakrát do týdne...) a už z toho mám hlavu jak pátrací balon páč fakt netušim co by to mohlo být. Asi to vypadá že to bude prostě nějaká nemoc těch 1,6-ek.

Uživatelský avatar
As
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno - sever

Re: vypíná motor za jízdy

Příspěvek od As »

Borizzz píše:Mě to dělá úplně to samý...A fakt už nechápu co to je....Na VAGu to nenašlo nic, svíčky sou taky vyměněný a prostě to dělá pořád (myslim třeba jednou dvakrát do týdne...) a už z toho mám hlavu jak pátrací balon páč fakt netušim co by to mohlo být. Asi to vypadá že to bude prostě nějaká nemoc těch 1,6-ek.

...Já to stejný, 1,6 benzín (74kW), ale Golf III. Jedu jedu a zničeho nic motor zhasne. je jedno zda je léto, zima, mráz. Chvíli počkám otočím klíčkem a jedu zase dál. Někdy 500m, někdy 500km. Zjstil jsem, že ve chvíli kdy motor nejde nastartovat nejde vysoké napětí od vn. transformátoru do rozdělovače. Na VAGU nic.

Please HEPL. mopik@post.cz za radu co s tím.

Uživatelský avatar
vlenko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikulas SK

Re: vypíná motor za jízdy

Příspěvek od vlenko »

Pani to iste, 1,4 16V niekedy to sklbe ked jemne stlacam plyn. Pri prudkom stlaceni to nerobi. Obcas kde vyradim a otacky pdnu z 2500 na volnobeh tak to zhasne. Klapka vycistena, sviecky nove, diagnostika ukazala vada tepletneho cidla - vymenene a obcasna chyba snimaca otacok. Ale tie snimace nie su dva? Dajte vediet co sa s tym urobit.
Dakujem.

tuomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.04.2012 10:28

Re: vypíná motor za jízdy

Příspěvek od tuomas »

Ahoj, chtel jsem se zeptat jak jste problem vyresili? Pred 14 dnama se mi zacal objevovat stejny problem, vzdy ale v provozu na LPG, na benzin ani jednou, chtel jsem to vzit na LPG servis, ale nakonec nejel...mam ted najeto dalsich 1oookm a problem se uz neukazal, ale pocitam ze je jen ticho pred bouri.
Golf 1.6 16V 2001 + LPG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: vypíná motor za jízdy

Příspěvek od majrek001 »

vlenko: dělalo mi to něco podobného, ze začátku když jsem jel tak to z ničeho nic cuklo spadli otáčky a pak zase naskočili a ke konci při každém vyřazení to chcíplo.. a dělal to hallův snímač otáček na klikové hřídeli a od té doby je klid..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
hladikovec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 01.12.2011 20:32

Re: vypíná motor za jízdy

Příspěvek od hladikovec »

dělalo mi to taky vyměnil jsem palivovej filtr a vše je ok.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“