Problém s VW Golf 4 1.6 FSI 81kw

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Pawell_mk4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.11.2022 08:25

Problém s VW Golf 4 1.6 FSI 81kw

Příspěvek od Pawell_mk4 »

Dobrý den,
Mám už delší dobu problém se svým golfem. Hledal jsem po všech fórech, ale nikde jsem nenašel tu motorizaci a mebo ten samý problém jako mám.
Když nemakám potřebuji jet, nastartuje až na 2-3 pokus.
Dojedu na nějaké to místo, třeba 20km, poté auto chcípnu. Když ale opět nastartuji, vydrží maximálně 2-4 minuty nastartované, pak začne vynechávat motor, začnou padat otáčky a celé auto se klepe až nakonec chcípne. A dokud to auto nevychladne, nejsem schopen nastartovat. Stává se mi to poslední dobou i za jízdy, a to už mám strach kde mě to nechá.
Shodí to baterku, a auto pak už vůbec nechytne, rozsvítí se kontrolka motoru a jedinou chybu kterou to přečte je lambda. Dřív to ukazovalo ještě čidlo má vačce a klikovce, ale ty už jsem vyměnil.
Dál jsem měnil baterku, relé palivového čerpadla a to je myslím všechno.
Vyměnil jsem jen to co mi řekli v různých servisech.
Už jsem z toho opravdu zoufalý.

Moc děkuji za rady.
Pavel

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s VW Golf 4 1.6 FSI 81kw

Příspěvek od xerxes »

Ahoj co klapka,vaha vzduchu,teplotní čidlo?

Pawell_mk4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.11.2022 08:25

Re: Problém s VW Golf 4 1.6 FSI 81kw

Příspěvek od Pawell_mk4 »

xerxes píše:
08.11.2022 18:43
Ahoj co klapka,vaha vzduchu,teplotní čidlo?
Klapku mi kontrolovali v autorizovaným servisu, řekli že byla odstraněná, tak jí nainstalovali, a stejně to dělá stejné věci. Váhu vzduchu jsem nekontroloval, ani na diagnostice nehlasovali chybu, a s tím teplotním čidlem nevím co bych měl dělat nebo jak ho vyzkoušet. V servisu nikdo na nic nepřišel.
Děkuji

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s VW Golf 4 1.6 FSI 81kw

Příspěvek od xerxes »

kdybys už nevěděl tak bych ti na to mrknul...teplotní čidlo by chtělo prověřit na diag,,,,jaké hodnoty dává do jednotky motoru

Pawell_mk4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.11.2022 08:25

Re: Problém s VW Golf 4 1.6 FSI 81kw

Příspěvek od Pawell_mk4 »

xerxes píše:
08.11.2022 18:57
kdybys už nevěděl tak bych ti na to mrknul...teplotní čidlo by chtělo prověřit na diag,,,,jaké hodnoty dává do jednotky motoru
Bylo by fajn kdyby se na to podíval opravdu někdo zkušený, ale ještě zkusím nějaký moje marné pokusy a kdyžtak se ozvu. Při nejhorším ho vyměním.
Jenom odkud jste/jsi.
Děkuji

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s VW Golf 4 1.6 FSI 81kw

Příspěvek od xerxes »

o.k jsem až od Frýdku mistku

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Problém s VW Golf 4 1.6 FSI 81kw

Příspěvek od srotty »

Klapku mi kontrolovali v autorizovaným servisu, řekli že byla odstraněná, tak jí nainstalovali, a stejně to dělá stejné věci. Váhu vzduchu jsem nekontroloval, ani na diagnostice nehlasovali chybu, a s tím teplotním čidlem nevím co bych měl dělat nebo jak ho vyzkoušet. V servisu nikdo na nic nepřišel.
Děkuji
[/quote]
Nevím, kterou klapku myslíš. Ale Xerxes myslel škrtící klapku a tu v autě určitě musels mít, jinak by to vůbec nejelo. :D
Můžu na to taky mrknout diagnostikou- Olomouc.

Minato
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.04.2013 23:18

Re: Problém s VW Golf 4 1.6 FSI 81kw

Příspěvek od Minato »

Nejsem žádný automechanik, ale možná podobný problém jsem měl na mé 1.4. Problém někdy nastartovat, chcípání za jízdy prakticky nahodile kdekoliv. Měnil jsem snímač na klikovce, zapalovací kabely a teprve až po výměně orig. zapalovacího modulu zase jezdím.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s VW Golf 4 1.6 FSI 81kw

Příspěvek od xerxes »

Nazdár Minato, protože ti to probíjelo, stačilo se podivat za tmy u nastartovaneho motoru pod kapotu a viděl bys tu diskotéku

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“