VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Doctor Driver »

A proč motor V6 řešíme v tématu V5 opravdu taky nemám zdání :D Jinak 2.8V6 sem měl v Boře - mazec kromě nižších otáček a spotřeby a 1.8T v jedničkový Octávce a přišlo mi to více-méně stejný. Turbo nemusíš točit, abys dosáhl stejnýho svezení jako u V6. Ani se mi do podpisu všechny auta co sem měl nevešly, jak je tam málo povolených znaků :D Ale hádat a přít se tu s nikým nechci.
Asi jen konstatuju, že než-li koupit 2,3 V5 radši koupim 2,8 V6 ;) A 1,8L nechám odpočívat, jelikož nemůže motoru o 30kw vyšším výkonu na maximálku sahat ani po kotníky. :D Vždyť Passat s tím nejsilnějším V6 letí 300km/hod..sice to dlouho trvá, ale vytáhne to. 1.8T jsem ještě jet 300 neviděl teda :mrgreen: Ale rád budu za video, které mě o opaku přesvědčí ;)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od G3-lower »

Doctor Driver píše:A proč motor V6 řešíme v tématu V5 opravdu taky nemám zdání :D Jinak 2.8V6 sem měl v Boře - mazec kromě nižších otáček a spotřeby a 1.8T v jedničkový Octávce a přišlo mi to více-méně stejný. Turbo nemusíš točit, abys dosáhl stejnýho svezení jako u V6. Ani se mi do podpisu všechny auta co sem měl nevešly, jak je tam málo povolených znaků :D Ale hádat a přít se tu s nikým nechci.
Asi jen konstatuju, že než-li koupit 2,3 V5 radši koupim 2,8 V6 ;) A 1,8L nechám odpočívat, jelikož nemůže motoru o 30kw vyšším výkonu na maximálku sahat ani po kotníky. :D Vždyť Passat s tím nejsilnějším V6 letí 300km/hod..sice to dlouho trvá, ale vytáhne to. 1.8T jsem ještě jet 300 neviděl teda :mrgreen: Ale rád budu za video, které mě o opaku přesvědčí ;)
ukaz mi serioveho passata V6 co leti 300 :-D to neda ani R36 beztak :-D ty si pohadkar ti reknu.

hypik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.07.2010 19:04

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od hypik »

Asi to byl jen pocit, ale chtěl jsem GIV V6 150kW - byl jsem si zkusit jednoho v Ústí nad Labem a jednoho v Teplicích, ale nakonec jsem koupil 1.9TDI ARL ... mě prostě PŘIŠLO, že ta V6 nejede (asi to byl jen pocit, že tam není turboefekt) - ale potvrdilo mi to více lidí, že pocitově to fakt nejede - reálně to ale jet určitě musí..
2002 BMW 320d Touring 110 kW

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od G3-lower »

hypik píše:Asi to byl jen pocit, ale chtěl jsem GIV V6 150kW - byl jsem si zkusit jednoho v Ústí nad Labem a jednoho v Teplicích, ale nakonec jsem koupil 1.9TDI ARL ... mě prostě PŘIŠLO, že ta V6 nejede (asi to byl jen pocit, že tam není turboefekt) - ale potvrdilo mi to více lidí, že pocitově to fakt nejede - reálně to ale jet určitě musí..
Tak ARL je na pocit a turboefekt raketa to se nediv. U TDI je vysoky kroutak takze mas pocit ze to leti (a ono to leti). V6 je pro srdcare, ten zvuk a otacky koncici hodne daleko :-D

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Zemi77 »

Za mě jednoznačně 1,8 T Bralbych asi radeji verzi 110 KW tedy motor AGU. Jak uz tady pisou pani znalci , je tenhle motor o neco lepsi pro dalsi potencionalni upravy.Myslím že má i lepší , mnohem rychlejší reakci na plyn právě díky mechanické klapce.

Při rozumné jízdě dlouhodobá spotřeba u mě 8,0 ( hodně město) a nejede to marně. Když se tomu někdo trošku koukne jeste na zoubek a trošku poupraví je to pila :) 8)

hypik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 29.07.2010 19:04

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od hypik »

Za mě pokud nechce 4M, tak 1.8T, když je 4M podmínka, tak V6 (pokud čistě benzín) nebo nejlépe ARL se slušným chipem :)
2002 BMW 320d Touring 110 kW

Uživatelský avatar
golfgti
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 26.04.2008 20:30
Bydliště: břeclav

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od golfgti »

Zemi77 píše:Za mě jednoznačně 1,8 T Bralbych asi radeji verzi 110 KW tedy motor AGU. Jak uz tady pisou pani znalci , je tenhle motor o neco lepsi pro dalsi potencionalni upravy.Myslím že má i lepší , mnohem rychlejší reakci na plyn právě díky mechanické klapce.

Při rozumné jízdě dlouhodobá spotřeba u mě 8,0 ( hodně město) a nejede to marně. Když se tomu někdo trošku koukne jeste na zoubek a trošku poupraví je to pila :) 8)
tak to bych já osobně nebral je to uchlastaná bestie a skoro každž říka raději vem 132kw
ale za mě jednoznačně V6

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Zemi77 »

golfgti píše:
Zemi77 píše:Za mě jednoznačně 1,8 T Bralbych asi radeji verzi 110 KW tedy motor AGU. Jak uz tady pisou pani znalci , je tenhle motor o neco lepsi pro dalsi potencionalni upravy.Myslím že má i lepší , mnohem rychlejší reakci na plyn právě díky mechanické klapce.

Při rozumné jízdě dlouhodobá spotřeba u mě 8,0 ( hodně město) a nejede to marně. Když se tomu někdo trošku koukne jeste na zoubek a trošku poupraví je to pila :) 8)
tak to bych já osobně nebral je to uchlastaná bestie a skoro každž říka raději vem 132kw
ale za mě jednoznačně V6

Uchlastaná bestie? :?: ... Nějak jsem na toto tvrzení alergickej jaksi. :roll:
Pokud se stím jezdí rozumně tak to tak uchlastené není. Samozdřejmě při agresivní a sportovní jízdě nebo když přidržíš nakou dobu pedál na podlaze na dálnici vidíš jak ti ručka padá, ale takle nejezdíš pořád snad.
Nevím jestli máš zkušenosti a jezdil jsi stím. Když to srovnáš s motorem 1,6 tak jednoznačně vítězí 1,8T.....Spotřebopvě to není o tolik žíznivější a nabídne o mnoho dynamičtější svezení.Myslím že rozdíl ve spotřebě mezi 110Kw a 132 nebude rapidní rozdíl.

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

podle mě na tom bude 110kW a 132kW +-stejne se spotřebou a navíc ta 132kW má 6q
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Doctor Driver »

G3-lower píše:
Doctor Driver píše:A proč motor V6 řešíme v tématu V5 opravdu taky nemám zdání :D Jinak 2.8V6 sem měl v Boře - mazec kromě nižších otáček a spotřeby a 1.8T v jedničkový Octávce a přišlo mi to více-méně stejný. Turbo nemusíš točit, abys dosáhl stejnýho svezení jako u V6. Ani se mi do podpisu všechny auta co sem měl nevešly, jak je tam málo povolených znaků :D Ale hádat a přít se tu s nikým nechci.
Asi jen konstatuju, že než-li koupit 2,3 V5 radši koupim 2,8 V6 ;) A 1,8L nechám odpočívat, jelikož nemůže motoru o 30kw vyšším výkonu na maximálku sahat ani po kotníky. :D Vždyť Passat s tím nejsilnějším V6 letí 300km/hod..sice to dlouho trvá, ale vytáhne to. 1.8T jsem ještě jet 300 neviděl teda :mrgreen: Ale rád budu za video, které mě o opaku přesvědčí ;)
ukaz mi serioveho passata V6 co leti 300 :-D to neda ani R36 beztak :-D ty si pohadkar ti reknu.
Na portálu Sportovnivozy.cz týpek prodával Passata s těma 2 koncovkama výfuku vzadu...nevím, zda to ale nebyl ten V8. V motorizacích VW se vyznám asi stejně jako řezník v chirurgii :mrgreen: Tak to se omlouvam, pokud jsem se zmýlil a existuje i Passat V8. Byl to zkrátka ten nejsilnější benzínový motor co se dával kolem roku 2003, ze kterýho to auto bylo. Měl tam i video z Youtube a po hodině čekání tam ta rychlost vylezla, ale fakt dlouho to trvalo, to neřikam, ale dosáhlo té rychlosti a o tom byla i celá pointa 8)
VW Golf IV V6 4_MOTION

raduz v6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 18.10.2008 00:26
Bydliště: prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od raduz v6 »

G3-lower píše:
L.i.b.o.r píše:raduzV6: pokud mluvíš o Golfu, tak v těch byli jen VR6 (G3, G4, G5). V6 byla v passatu (B5 + FL).
Pravdu mas, ale on asi mysli zažité oznaceni, ktere pouzivá vetsina lidi - GIII je VR6 a GIV V6 :-D

Jestli se nepletu tak kamos co ma GIV V6 tak rikal, ze Leon se 132kw 1,8T mu napraskal a to on je slusny zavodnik :-D Holt 2 hnane napravy a snad 1650kg? Ja se rozhodovat znova du do V6 nebo V8 a nebo TDI :-D I kdyz je fakt, ze od vcera mam BOV kopii HKS a jsem jak male decko, impreza byl vzdycky muj sen, tak ted mam pomalou skodovenku co odfukuje skoro jak STI :-D
nemyslim žadne zažite označeni asi jste tech motoru rozdelali a poskladali vic :rofl: spis si pletete 24v a 30ventil nez ze ja si pletu vr6 a v6 ty motory nejsou v nicem stejny jsou uplne jiny a jestli je v6 jenom v passatu tak urcite se tu nekdo zblaznil ale ja to nebudu :pleasantry: dejte si ty motory vedle sebe a ja sem teda urcite vr6 v golfu IV nemel chlapci :good:

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

tak mi ještě řekni že v golfu je V6 - klasicky motor do ,,V,, se 2 hlavami

VR6 - 24V
V6 - 30V
Seat Exeo ST 2.0TDI

GOLF IV 2,3 V5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.07.2011 15:04

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od GOLF IV 2,3 V5 »

Čau všichni,jsem tady novej a nevím kde se mám zeptat.Mám Golfa IV motor 2,3 V5 jsem snim spokojenej,je to paradni motor.Ale prejdu k věci,z ničeho nic mi přestalo fungovat centrální zamykání na dálku,stahování oken a nesvítí mi celý interiér při otevření dveří třeba a ani normálně nejde rosvítit světlo v interiéru.Už jsem se ptal pár lidí a ty mi řekli že by to mohla být komfortní jednotka.CO si o tom myslíte?Poraďte čím by to ještě mohlo bejt :) Díky Fuzan

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od G3-lower »

Verim, ze VAG ti pomuze se chytit toho, kde mas zacit hledat. Ta komfotka je dost mozna, taky mohlo neco shoret nake pojistky nebo se urvat nejake draty nekde...

Uživatelský avatar
Miras 92
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 07.07.2011 19:55
Bydliště: okres Mělník

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Miras 92 »

Ahoj, přemýšlím nad koupí GTi a naskytla se mi možnost koupit 2,3 V5. Spotřebu u takovýho auta tu řešit nebudu, ale chtěl jsem se zeptat vlastníků vozů s tímto motorem jak je na tom se spolehlivostí, náchylností k některým závadám a se servisními náklady (rozvody, brzdy, čepy, ramena atd..). A případně když by jste zpětně uvažovali nad koupí GTi jestli by jste i dnes šli do V5 nebo radši 1,8T.
Případně jestli by byl někdo tak hodný a dal jsem odkaz na téma kde jsou tyto motory podrobně popsány. A jěště jeden dotaz jak je to s převodovkami u V5 a 1,8T mají 5 a 6 kvaltů a nebo mají všechny 6 kvaltů.

Díky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“