VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Doctor Driver »

Mám za to že 1.8T má standardně 5 kvaltů. Osobně bych šel do 1.8T RS - 132kW. Vynikající motor, který má tak občas problémy s turbem nebo jeho regulací, pokud se k tomu někdo chová stylem, že to žene 220 po dálnici a pak motor hned vypne atd. S motorem V5 zkušenost nemám, jen s 2.8_V6 a musím říct, že ty vysoké otáčky jsou pro něho jak dělané. Záleží co od vozu očekáváš..na běžný ježdění po okrskách dálnicích a městech bych bral jednoznačně 1.8T. Na dlouhé cesty po dálnici s minimem městského provozu jednoznačně V6. Ale ty se ptáš na V5, tam to nebude asi o moc rozdílné. Prostě je potřeba počítat s tím, že ten vysokoobjemovej motor musíš trochu vytočit, abys s tím někoho předjel nebo někomu ujel:) 1.8T šlápneš a jede hned od 2000 otáček tak vynikajícím způsobem. Osobně bych bral při dnešních cenách benzínu 1.8T žere stejně jako moje 1.6 s tím rozdílem, že nabízí o dost více muziky při stejných nákladech na projetý benzín. ;) V5 nebo V6 si už vezme víc, s tím je třeba počítat, ale na Golfika spíš lehčí motor o vyššim výkonu, než si vepředu vozit motor o mnohem vyšší hmotnosti s ne o moc vyššími výkonovými parametry a dynamikou:)
Naposledy upravil(a) Doctor Driver dne 17.06.2012 13:30, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV V6 4_MOTION

GOLF IV 2,3 V5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.07.2011 15:04

Příspěvek od GOLF IV 2,3 V5 »

Čau hele ja mám už dva roky Golfa s motorem 2,3 V5 a jsem sním nejvíc spokojenej :) Můzu ti ho doporučit,ale musíš mít vše v pořádku jinak rozvody,brzdy atd.. za kvalitu zaplatíš a hlavně za rozvody jsem dával 23tisíc ale už mám klid :) Jak říkam jestli chceš tak si ho kup,je míň poruchovej než 1,8T a budeš spokojenej :) I se spotřebou kdžy bdueš jezdit normalně,ale mě to moc nejde :D :D mám najeto 188tisíc a můj mechanik co mi to servisuje tak říká že mám teď bezproblémový auto a že jsem udělal dobrej kup když jsem vzal tenhle motor.Taky jsem se rozhodoval jestli vzít 1,8T nebo 2,3 V5 a jsem rád že jsem si vybral 2,3V5 a nelituju toho.A ještě si myslím že ten zvuk za to stojí.Moje doporučení je si koupit 2,3 V5 budeš spokojenej.Čus

Uživatelský avatar
Miras 92
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 07.07.2011 19:55
Bydliště: okres Mělník

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Miras 92 »

Ahoj, tak měl bych jěště pár dotazů, týkají se GTi s tímto motorem. Byl sem si jedno obhlídnout a zjistil jsem že pravděpodobně už moc netěsní ventilové víko, jelikož od něj dolů to bylo trochu mastné. Dále jsou ulámané pacičky u předního světla (halogen), jde ztuha 2 a 4, a jde ztuha plynový pedál a pomalu se vrací nazpět. Nikde nic nebouchá nemlátí, krásně drží stopu, brzdy taky ok, řetěz nehlučí. Dále neví někdo na co je ten panel s přednastavenými ekvalizéry nad rádiem (jazz, pop atd), tedy kromě toho že je to ekvalizér. Déle je tam radio zn. Becker na cd, je to originál? nebo se tam dávala gama.

1/na kolik výjde originál světlo, 2/ těsnění ventilového víka 3/ originál loketní opěrka(bohužel tam není)
4/kde hledat problém že jde ztuha 2 a 4? stačí namazat kulisu? 5/co s tuhým plynem 6/dá se vyměnit plexi sdružených budíků (je tam malá prasklinka) 7/jde zrenovovat dolní boční vedení (pouze prosezené)

za jakékoli rady a postřehy budu rád, nerad bych si naběhl , díky

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od HANZ500 »

1) http://aci.cz/5888961h-pr-svetlo-h7-h1- ... d8051.html" onclick="window.open(this.href);return false; nebo http://aci.cz/5888961-pr-svetlo-h7-h1-m ... 12692.html" onclick="window.open(this.href);return false;
3) Pasuje tam i z Octavie I takže pokud budeš mít stěstí, tak seženeš na vrakáči tak za 1500 ve slušnym stavu
4) zkusil bych jí namazat a uvidíš, případne pak budeš hledat problémy dál ;)
6) Nevim jestli se dá sehnat samostatně, každopádně opět na vrakáči seženeš za pár korun ;)
7) Buď čalouník dostříká PUR pěnu, nebo se dá koupit přímo ve VW, ale neni to nejlepvnější
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Doctor Driver »

Rádio nevím, ale v G_IV asi většinou ještě na kazety origo :) Do takového auta raději nechoď pokud tam něco nefunguje. Budeš s tím mít hned první výdaje zbytečné, ale pochybuji, že kdo si kupuje GTI asi na něco podobného hledí ;) Nejsou to vážné závady. Ale pro č ne, za pár litrů auto hned vymazlený :drinks: Mě nešlo taky pár drobností, třeba osvětlení spolujezdcových dveří, zadní ostřikovač a nebo parkovací žárovka v barvě vozu atd.:D STK byla nová, tak sem to neřešil. Hlavně si zkus klakson, ptž. s tím sem neprošel u STK :fool: :mrgreen:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Miras 92
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 07.07.2011 19:55
Bydliště: okres Mělník

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Miras 92 »

Tak cena originálního světla mě nějak moc nepotěšila, jelikož když koupím jedno tak to bude vypadat blbě vzhledem k tomu ze je to rv 99 tak ty světla už jak z výroby nevypadají. Tuhá řadička by mohla být způsobena opravdu jen tou kulisou, ale tuhý a pomalu se vracející plynový pedál buď zanesenou nebo přidřenou klapkou - v lepším případě pouze vyčisti v nejhorším výměna. Hold to neni nový auto no, musim to tak brát, leštěnka s nulovým počtem závad by byla asi za jiný peníze :-).

Pisi9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.03.2012 21:08

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Pisi9 »

Ahoj . potrebuju vedet kolik stoji prepis v technicaku SDI na TDI??? diky moc za odpoved

Pisi9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.03.2012 21:08

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Pisi9 »

Ahoj . potrebuju vedet kolik stoji prepis v technicaku SDI na TDI??? diky moc za odpoved
odpovedi muzete zasilat o na emai Tomas.Pisar@seznam.cz

Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od OndraV5 »

to Pisi9: seš v trochu jiné sekci :D

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od G3-lower »

Pisi9 píše:Ahoj . potrebuju vedet kolik stoji prepis v technicaku SDI na TDI??? diky moc za odpoved
odpovedi muzete zasilat o na emai Tomas.Pisar@seznam.cz
Nepřepíšeš.

makajky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 13.11.2009 19:53
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od makajky »

asi uz neaktual, aj ja mam V5 motor v bore, je to uz moj 2 kusok, 1. zhorel, mal som prajnika co zavidel, ale idem ku samotnej podstate, co sa tyka samotneho motora som nadmieru spokojny, motor je zivy, nemam s nim ziaden problem, len na 1. bore som si magor odpalil vstrekovac a priznam lacny nebol, zle som mu spravil tym ze som teply motor oblial studenou vodou cim sa stalo ze to oslabilo steker vstreku a sa mi zlomil. vyriesene kupou novym, a tak isto ako aj na 1. bore som aj na tejto 2. bore menil plast ktory je na bloku motora je to telo termostatu ktore sa samotnym prehrievanim oslabuje a potom ti zacne miznut voda nakolko to praskne, najprv po troske a potom to praskne cele a voda sa leje,m zalezitost cca 80€ aj s potrebnymi gumickami a tesneniami. inak auto samotne velmi chvalim, spotreba??? sa tomu smejem, pri normalnej jazde sa hybem na 6.5 litra. :good:

Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od OndraV5 »

jak říká makajky, taky jsem měnil tělo termostatu, bylo celé popraskané a propouštělo vodu, ještě se měnila ta hadice k termostatu... oprava nejni nic levného, páč polovina věcí je origo... ale stejně tak 2x do měsíce dolejvám vodu do expansky, protože se někudy ztrácí a vůbec nemůžem přijít na to kudy... do oleje ne, na víčku nejni žádná emulze...

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od Killer2142 »

Já ti dám trochu jinou radu než ostatní :-)

Vykašli se na starou G4 a kup něco nového. Třeba passata b7 nebo passata cc. Dej tam 1.8Tsi a budeš spokojený. Budeš mít zánovní krásné auto s hodně slušným motorem a můžeš s ním jezdit dalších 5 roků, protože ty G4 se za 5 let už rozpadnou ;-)

Já osobně mám Boru, kterou jsem kupoval jako ojetou se 60 tisícema, mám ji 5 let a i když byla jak nová, tak jeté auto už nechci a raděj si připlatím, ale půjdu do předváděčky s 10.000km a budu vědět že to je nové prostě.

Abych ale přece jenom odpověděl na tvůj dotaz, tak pokud seženeš v dobrém stavu 1.8T 132kw, tak určitě z tvého výběru tohle.

makajky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 13.11.2009 19:53
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od makajky »

mna oprava celeho auta, co sa tyka vody a tela toho termostatu vysla na cca 70€ a veci som kupoval priamo vo VW :)

Uživatelský avatar
happy.blondak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústeckoorlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf IV 2.3V5 co si o tom motoru myslíte?

Příspěvek od happy.blondak »

Taky přemejšlím nad koupí V6 4motion. Rád bych věřil tomu že na sprintu spráskám 132KW GTIčko, ikdyž podle papíru by to mělo umět :-), ale v reálu mu asi ujede. na tu 132ku když se udělá lehkej chip tak to musí letět jako sviňa asi a je to za pár korun pěknejch koníků navíc. Hrozně mě ale láká ten zvuk, 4kola a hlavně že je to bez turba! protože turbo se rovná problém.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“