Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vibrace na volnoběh
PříspěvekNapsal: 31.05.2012 13:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.01.2012

16

Zdravím.
Mám takový problém. Při volnoběhu cítím v autě vibrace-nepravidelné, když stojím na místě. Sem tam to škube opravdu hodně. Otáčky se krásně drží. Když se podívu na motor, taky sebou háže. Jinak se mi zdá, že je vše v pořádku, auto jede dobře. Svíčky, klapka, snímač otáček, pal. filtr vyměněné. V knize JAK NA TO jsem četl, že by to mohla dělat netěsnost ve výfuku před lambdou. Pod autem jsem byl vlezený, ale zatím jsem si ničeho nevšiml, jenom že jsou hodně rezavé ty výfukové svody, co jsou přímo na motoře.
Předem děkuji za pomoc.

Předmět příspěvku: Re: Vibrace na volnoběh
PříspěvekNapsal: 31.05.2012 15:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3598

Ostrava

Sem slepy nevidim motor.Kabely ke svickam? Civky? Vag cisty? Za jizdy taky skube?

VW Passat B5,5 combi 1,9TDI 96kw -> chip by TDI FUN 164ps/393Nm, Audi A6 C5 3.0i Q Avant LPG Tiptronic 162kw, Audi A4 B6 cabrio 1.8T 120kw (ex: Nissan Murano 3,5 V6 197kw, Škoda Octavia I RS 158kw, VW Jetta GL MKII 1,8 66kw RP automat, VW Golf GTI MKIII 2,0 8V, VW Golf II 1,8 GT 66kw/90ps)

PříspěvekNapsal: 31.05.2012 15:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.01.2012

16

1.6 74KW-AKL /1998
Diagnostiku nemám. Za jízdy nic neškubá, táhne pěkně. Jediný problém je když stojím na místě na volnoběh, otáčky krásně drží i zvuk je podle mě pěkný. Jediné co to dělá je, že to třepe s autem-nepravidelně, když sedím ve vnitř. Jo a ještě je cítit přechod plyn a bez plynu. Prostě na tom přechodu jak přidávám plyn a uberu, tak je cítit škubání motoru. Není to sice nijak výrazné, ale otravuje to. Možná to má nějakou souvislost, nějaké uložení motoru nebo tak....

PříspěvekNapsal: 31.05.2012 16:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1609

OLOMOUC

Jak jsou na tom silenbloky motoru,nejsou už vyhňápané.Zkus při vypnutém motoru s ním zalomcovat a uvidíš.

PříspěvekNapsal: 31.05.2012 16:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.01.2012

16

Tak když sním silně cloumám, tak se hýbe max v 1cm rozsahu. Nepříde mi to nějak vymlácené. Akorát jak jsem sním hýbal, tak se mi zdá že je jakési povolené sání, co je na motoře. Jde s tím trochu hýbat....nevím jestli je to normální....

PříspěvekNapsal: 31.05.2012 16:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.01.2012

16

To bude asi ten výfukový sběrač, co jde hned z motoru, nějaká netěsnost. I ten zvuk je jakýsi hlučnější mi příjde....

PříspěvekNapsal: 31.05.2012 17:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

Mal som podobny problem, obcas na volnobehu, v prechodovych rezimoch, pri startovani a pri vypinani motora mi to vibrovalo. U mna to je urcite nieco s elektrinou, respektive nejakym cidlom, lebo to nerobilo vzdy. Ale odkedy som vymenil ulozenie prevodovky (ja som na tej strane hybal motorom jednym prstom 2 cm hore dole) tak to necitim vobec, okrem tych prechodovych rezimov. Radiacou pakou mi teraz sklbe uplne minimalne, predtym brutalne. Ked je vymlatene ulozenie motora a prevodovky, tak citis kazdu hlupost co motor urobi, co by si si normalne ani nevsimol.

PříspěvekNapsal: 31.05.2012 17:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.01.2012

16

S řadící pákou to nic nedělá právě. Lambda předpokládám, že je originál ještě. Mám najeto 165 tis, takže by bylo vhodné asi vyměnit, ale nemyslím, že to je tím....

PříspěvekNapsal: 31.05.2012 23:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

Skus odpojit lambdu a uvidis ci prestane triast. Ak nie, zapoj a skus potom odpojit vahu. Moze to byt aj prisavanie falosneho vzduchu, pozri cele sanie na netesnosti. Moze to robit aj zapalovaci modul alebo zapalovacie kable, popripade aj vstrekovac..

PříspěvekNapsal: 01.06.2012 07:29 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

28.01.2010

984

Kladno

Asi placam ale co setrvak? Ten teda spis mlati ale kamarad ho ma nacatej na TDI a na volnobeh to vydava docela zvlastni zvuky.

And still.........

PříspěvekNapsal: 01.06.2012 08:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.11.2009

582

Olomoucký kraj

seš si jistý že těch 165tkm je skutečných? Ten setrvák by to taky mohl být. Silentbloky vyzkoušíš i tak, že zatáhneš ručku, otevřeš kapotu a snažíš se se zataženou ručkou na jedničku rozjet (jakoby rozhoupat auto rozjezdama-stačí lehce, aby mělo snahu se pohnout a ručka ho přitom drží za pr**l), uvidíš jak moc se ti bude hýbat motor a převodovka, protože kastle zůstane stát a motor má tendenci se pohnout, samozřejmě nejlépe ať s tím takhle houpe někdo jiný a ty můžeš v klidu omrknout ze všech úhlů i zespod kolem všech silentbloků jaké jsou vůle. A pozor, silentblok nemusí mít ani vůli a přitom může být klidně v háji a přenášet vibrace :tooth: :old: Taky zkontroluj přítlačnou kladku (tlumič vibrací nebo jak se to origo jmenuje) na řemeni, pokud tam nějakou máš, já mám motor AHL, ale bude to asi podobné. VAG ti nehlásí nic?

PříspěvekNapsal: 01.06.2012 16:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.01.2012

16

Na 95% to sedí ty kiláky, i stav auta tomu odpovídá. Nevím, dnes jsem byl pod tím vlezený, chtěl jsem vyšroubovat tu Lambdu a ani jsem s ní nehl, neskutečně zarezavěné. Takže dokud to funguje, tak ju radši nechám, stejně náhradní nemám zatím. Ty sileny jsou zkoušel přes tu ručku a ničeho zvláštního jsem si nevšiml. Žádné zvláštní zvuky to nevydává zatím. Asi to nebudu řešit zatím, pač stejně nemám vybavení ani znalosti abych to opravil...

PříspěvekNapsal: 03.06.2012 19:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.11.2009

582

Olomoucký kraj

lambdu než začneš vyndávat tak jin ejdřív zkus odpojit a zkusit jak motor šlape bez ní, jestli se to náhodou nezlepšilo, nemůžeš tím nic pokazit, maximálně se ti zaznamená chyba lambdy do paměti závad

PříspěvekNapsal: 04.06.2012 08:53 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

To iste som mu uz pisal, vaha detto. Pokial nemam novu, vymontovat staru je uplna zbytocnost, treba ju len odpojit a skusit nastartovat..

PříspěvekNapsal: 07.06.2012 18:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.01.2012

16

A když ju odpojím, nehodí mi to chybu, které se pak nezbavím? Nemám diagnostiku...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]