Diagnostika- potřebuju radu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
sepronGTI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 08.07.2010 22:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od sepronGTI »

Zdarec klubáci :) měl sem golfa na diagnostice a vypsalo mě to chybu "meze přizpůsobení směsi překročena", nevíte někdo co by to mohlo být? po čem mám jít..napadá mě váha vzduchu,lambda sonda,vstřiky.... nesetkal se někdo s tímto problémem? kdyžtak prosím o radu co mám zkontrolovat.. díky :)

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od falko1983 »

Napiš číslo chyby pak ti sem někdo může hodit co radí VIS.
VW GIV 1.6 16V

Lukin_GSi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 05.10.2009 21:06

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od Lukin_GSi »

Na Golfu 99 1.8T AGU jsem vyjel závadu

1 Nalezeny chyby:
00561 - prizpusobeni smesi
14-00 - adaptacni hranice (soucet) prekrocena

Jezdí na 1:1 Benzín vs E85, může to být tím? Občas ve vysokých otáčkách začne poškubávat, jako by byla chudá směs. Řešil už to někdo?

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od Doctor Driver »

Nesouhlasí výpočet ř. jednotky v závislosti na režimu jízdy se skutečnou hodnotou směsi, která jde do motoru. Takže závada bude buďto v ř.j. (třeba jenom zoxidovaný pin - už se to tu řešilo), nebo potom čidlo(a), které indikuje jednotce hodnoty, v závislosti na nichž potom posílá do motoru dostatečný množství benzínu a vzduchu a elektřiny, (takže váha, a nevím jaké další senzory mají na přípravu směsi u vašeho motoru vliv, nebo třeba pak zapalovací moduly, kabely, svíčky) no a nebo potom problém s turbem či jeho regulací, ptž. turbo má přece hlavní díl na přípravě směsi. A palivový filtr vyměněn? I když tim to asi nebude.
Laicky řečeno, podlě těch chyb to dává něčeho moc x něčeho naopak málo. Tipoval bych váhu vzduchu..těžko se diagnostikuje, zkuste si půjčit od někoho funkční váhu a zkusit to řádně projet, jestli je to v ní.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Lukin_GSi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 05.10.2009 21:06

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od Lukin_GSi »

Váha vzduchu je asi půl roku stará.. Siemens. Svíčky ok, místo kabelů jsou cívky.. ŘJ cívek taky měněna.

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od rombo »

jo může to bejt E85, ne každý auto to pobere i když se to míchá.. zvlášť v chladnějším počasí je i poměr 1:1 špatnej.. beru to skrz zkušeností se svým motorem ;)

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od tomakecTD »

Za mě říkám, je to ehanolem když nemáš provedenou přestavbu. Funguje to tam úplně jinak. Ethanol má o 75% jiný emise, dle toho se mate lambda a ta mate pak i ŘJ. Když to vymažeš a budeš jezdit na benzin nemělo by to tam bejt.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

kužmič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.04.2012 17:34

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od kužmič »

zdarec chlapi mám problém když připíchnu svojí boru na vag tak mi nic nevijede:-)) jenom rok výroby a nic jinýho nemůžu se dostat do počítače. co mám dělat?? všudev autě je milió kabelů ani elektrikář nepřišel co na co je auto mám v servisu NH car a tam si taky nevěděj rady přoč to nechce načíst může te mi prosím někdo poradit?? :-)) díky předem

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od tomakecTD »

A to že i jako voni profi diagnostikou se nemohou spojit s autem? Nebo jen ty?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

kužmič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.04.2012 17:34

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od kužmič »

oni se nemohou spojet s jednotkou něco tam je špatně a nikdo neví co ? nevíš čím to může být ?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od xerxes »

zkus ještě připojeni k jednotce hned po zapnutí klíče

kužmič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.04.2012 17:34

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od kužmič »

ok řeknu jim ať to vyzkouší .-) já se jenom bojim toho abych nemusel kupovat novou řídící jednotku protože mám zato že se pak musí vyměnit celá přístrojovka

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od srotty »

A nejde se připojit k určité jednotce nebo vůbec k žádné?

kužmič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.04.2012 17:34

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od kužmič »

No nwm jak to přesně myslíš, ale nejde se připojit k jednotce co ukazuje historii nebo chybu, když svítě kontrolky víš co myslim ? já potřebuju nastavit klapku a oni mi to bez toho aby se připojili neudelaj

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4767
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Diagnostika- potřebuju radu

Příspěvek od srotty »

V autě je několik ŘJ ,ke kterým se dá připojit např.motor,brzdy,klima,palub.deska,airbegy atd.Každá tato jednotka má svou pamět chyb.Takže dá se diagnostikou připojit aspoň k nějaké ŘJ nebo vůbec auto nejde načíst?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“