Semtam netáhne, chrastí, chípne. 1.6SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Semtam netáhne, chrastí, chípne. 1.6SR

Příspěvek od wlcakk »

Ahojte..
Asik pred 14 dny jsem si nechal měnit rozvody v servisu + vodní pumpu + řemen k alternátoru.
Včera a předevčírem jsem jel trasu cca 20km. Po ujetí této vzdálenosti mi v autu jakoby luplo a najednou auto stratilo tah. Spoza auta se nesl zvuk jako by sem vyfuk tahl po zemi. Když jsem zastavil na parkovišti a sešlápl plyn na plno, tak šlo slyšet ozyvání jako by výfuk mlátil o něco, prostě jako by se uvolnil.. Potom jsem šel do obchoďáku a po cestě z5 se nic nestalo. Jak sem byl téměř u domu a zatáčel jsem v rychlosti cca 30km/h tak mi auto chiplo.
Další den sem jel tu samou trasu a opět to same. Na ani jeden stupeň to auto nemělo tah. Po delší odmlce jsem zase dojel v pohodě bez menšího naznáku nějakého problému.
Dneska jsem jel k přítelkini, zvuk byl Ok, motor táhnul OK, ale u ni na křižovatce mi auto zase při zatáčení chcíplo což bylo dosti nepříjemné..

Bohužel v servisu mají volno od úterka tak se chci poradit s Váma znalci co by to mohlo být, ať vím na co se zhruba připravit.

Golf IV 1.6SR, r.v 1998, hach. najeto přes 130tis.
Na autě jsou měněny rozvody, řemen k alternátoru, svíčky před necelým rokem, všechny oleje včetně převdovky, měněny svody k výfuku (staré byly prasklé takže byly nahrazeny pletencem)
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Cak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 31.01.2012 20:20

Re: Semtam netáhne, chrastí, chípne. 1.6SR

Příspěvek od Cak »

Ahoj, já mám asi taky prasklé ty svody na výfuku, co jsou přímo na motoře. Můžeš mi prosím poradit, číms je nahradil? Nedaří se mi nic najít. Díky.
Jinak měl jsem trochu podobný problém. Jakmile se auto zahřálo, tak to zdechlo a jelo to jak kdyby na tři válce a žádný tah, divný zvuk. Byla vadná škrtící klapka a snímač otáček.

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Semtam netáhne, chrastí, chípne. 1.6SR

Příspěvek od wlcakk »

Cak píše:Ahoj, já mám asi taky prasklé ty svody na výfuku, co jsou přímo na motoře. Můžeš mi prosím poradit, číms je nahradil? Nedaří se mi nic najít. Díky.
Jinak měl jsem trochu podobný problém. Jakmile se auto zahřálo, tak to zdechlo a jelo to jak kdyby na tři válce a žádný tah, divný zvuk. Byla vadná škrtící klapka a snímač otáček.
my tuhle firmu máme od nas aski 5km tkže jsme to kupovali tam.. Staré svody se odřezali a na stejný průměr se přivařily tyto přužné spojky..
http://www.vapol.cz/cz/kategorie/vyfuko ... ne-spojky/
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Semtam netáhne, chrastí, chípne. 1.6SR

Příspěvek od wlcakk »

tak problém vyřešen.. špatný snímač otáčekk..
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“