Problém s chladicí soustavou

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
mikja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.03.2012 23:50
Bydliště: Opava

Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od mikja »

Zdravím všechny,
prosím o radu. Mám 1,6 SR a vyměnil jsem elektromagnetický termostat a teplotní čidlo. Když nastartuju tak teplota plynule stoupne těsně pod 90 a drží i 100 km bez jakékoli změny. Když otevřu expanzku, tak se mi přetlakem vrátí voda zpět. Chladič je přitom zahřátý maximálně do poloviny odzhora díky okruhové hadici, ale za termostatem je studená. Tím usuzuji, že je problém někde s termostatem. Takže jsem vysunul svorkovnici a vyzkoušel, jestli dává signál-byl tam přerušovaný i při těch 90 stupních. Jinak jsem celý systém hadic zkoušel profoukat a chladič jsem propláchnul - na nic jsem nepřišel. Nemůže být třeba zapotřebí napojit na wag a zkusit to nějak sladit ten termostat s jednotkou? Díky za rady

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od maku »

Je mozne ze i ten novy termostat muze byt spatny koukni treba tady se to resilo http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... =termostat" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
mikja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.03.2012 23:50
Bydliště: Opava

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od mikja »

jj, toto téma jsem zde již několikrát pročítal, nějak jsem doufal, že když termostat stojí 2500,- tak jako nový bude v pořádku. No nic musím počkat, až skončí v servisu, kde mi ho měnili, dovolené

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od srotty »

Nějak nechápu v čem vidíš problém.Motor se přehřívá nebo co?

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od maku »

mikja píše:jj, toto téma jsem zde již několikrát pročítal, nějak jsem doufal, že když termostat stojí 2500,- tak jako nový bude v pořádku. No nic musím počkat, až skončí v servisu, kde mi ho měnili, dovolené
Hele ten termostat za 2500Kc jsi kupoval u jakeho zlodeje? Nejspis ti tam dali za ty penize neco co tam uz bylo nebo neco hodne levneho (china) a pak to tak dopada.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
mikja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.03.2012 23:50
Bydliště: Opava

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od mikja »

u té výměny jsem byl v servisu, takže vím, že tam dávali nový. Jinak co to dělá? Když někam dojedu a po nějaké chvíli se podívám pod auto, tak pod ním je louže, takže zatím upouštím tlak přímo přes víčko expanzky. Co se týká toho termostatu, tak na IV golfa jsou u 1.6 dva typy termostatu... a to klasický plecháč, ten stojí pár kaček a pak ten co mám já - elektromagnetický. Otázka je, jestli ten termostat je v pořádku, nebo signál z jednotky. když to bylo před půl rokem na wagu, tak to ukazovalo teplotu i 120 stupňů a na budíkách bylo jen 90. Důvod, proč to řeším je ten, že mám trochu obavy s tím jezdit někam dál...

Uživatelský avatar
mikja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.03.2012 23:50
Bydliště: Opava

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od mikja »

srotty píše:Nějak nechápu v čem vidíš problém.Motor se přehřívá nebo co?
prostě to tlakuje a vím na 100% vím, že přes termostat neprojde do chladiče nic a ještě jsem ani jednou neslyšel vrtulu. Přitom při klimě se točí obě, jak mají

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od maku »

Pojistky mas OK? Co se tyce toho termostatu tak bude urcite KO jak se neotevre a urcite to reklamuj a moc bych stim nejezdil.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od xerxes »

pokud ti to tlakuje do nádobky tak je špatný termostat,nebo vodni pumpa muže být vylámana tím páden neprojde voda celou soustavou

Uživatelský avatar
mikja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.03.2012 23:50
Bydliště: Opava

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od mikja »

luki píše:pokud ti to tlakuje do nádobky tak je špatný termostat,nebo vodni pumpa muže být vylámana tím páden neprojde voda celou soustavou
Byly dělaný rozvody včetně vodní pumpy a na tom je najeto 3500 km, takže to pořát směřuju k tomu termostatu

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od maku »

Jakou vodni pumpu jsi daval orginal a nebo china? A ten termostat je orginal dil nebo china?
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od xerxes »

pro jistotu bych kuknul na tu pumpu

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od srotty »

A kdy to začalo dělat,před rozvodama nebo po nich?

Uživatelský avatar
mikja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.03.2012 23:50
Bydliště: Opava

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od mikja »

dělalo to i před rozvodama, je to dotažený z Itálie a skoro rok to stálo kvuli této vadě v garáži, všichni měli starch s tím jezdit. Tak jsem to začal řešit až já.pumpa je orygoš, a termostat taky. Jinak jsem byl předevčírem v autorizovaném servisu Škoda, VW, Audi a mechanik mi řekl, že je tam určitě ještě jeden termostat zepředu na motoru

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s chladicí soustavou

Příspěvek od maku »

mikja píše:dělalo to i před rozvodama, je to dotažený z Itálie a skoro rok to stálo kvuli této vadě v garáži, všichni měli starch s tím jezdit. Tak jsem to začal řešit až já.pumpa je orygoš, a termostat taky. Jinak jsem byl předevčírem v autorizovaném servisu Škoda, VW, Audi a mechanik mi řekl, že je tam určitě ještě jeden termostat zepředu na motoru
Termostat tam je jen jeden vice jich tam urcite neni a ten je zepredu na motoru, tady je foto kde ho hledat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2565443#p2565443" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“