problem 1,8 turbo

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
jazzed
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomoucky kraj

problem 1,8 turbo

Příspěvek od jazzed »

Hosi poradte.Nastartuji auto a zdechne to pokud nedrzim plyn,nedrzi otacky.A to tak udela treba parkrat a nekdy to zas je v poho.To,ze to zere moc tak s tim uz si nevim rady co vymenit nebo zjistit.Ma to fakt velkou spotrebu a chybu to pise 00561-prizpusobeni smesi.Zda se mi,ze i ten vykon neni takovej,nejde to tak za plynem jak slo,jak uduseni,ikdyz to jede,ale ne jak jelo.A je to Audi A3 1,8 turbo AGU

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: problem 1,8 turbo

Příspěvek od VWMysak »

Zkus před startem odpojit váhu co to bude dělat. Prolez všechny hadice od turba po IC a ke klapce. Všechny podtlakový hadičky zkontroluj. Teplotní čidlo na tom je jak? Co lambda? VAG nic jinýho nepíše?
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
jazzed
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomoucky kraj

Re: problem 1,8 turbo

Příspěvek od jazzed »

Teplotni cidlo nove asi pul roku mozna dele,hadice podlakove kontroloval taky uz pred nejakou dobou,ale kouknu znova,nektere nove a tlakove jsem taky kontroloval nektere,ale vse prekontroluji znova,treba neco ruplo.Cistil jsem klapku nedavno a ted nevim jestli to delalo pred i nebo po,ale myslim pred a proto jsem ju cistil asi i nechal udelat zakladni nastaveni.A pise to jen tuhle chybu.Je i citit benzin trochu,ze je to bohate.Tu lambdu nevim prave,VAG pise myslim ok,ale co jsem slysel tak to nemusi byt pravda,ze je ok.Co vstriky,civky,ten ventil N75 nebo ja nevim uz,ohledne te spotreby.Ta trva uz tak rok jestli ne vic a nevim uz.Pritom to zralo pod 8 litru a ted tak 11,mozna i vic.Ale potrbuji i vyresit jak to ted nekdy zdecha

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: problem 1,8 turbo

Příspěvek od Martin Zbořil »

zkus přetěsnit sání sací kroužky atd ;-) pomohlo sice u 1.6 ale měl sem stejné příznaky

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: problem 1,8 turbo

Příspěvek od R@ZOR »

Tipoval bych to na netesnost nejaky hadice. Koukni jeste pod sani, jsou dalsi hadice na otvetravani a ty delaj dost brikule. Mel jsem to taky na A3ce 1.8T. Nastartoval jsem a hned to chcipalo, musel jsem drzet plyn, nez se to trosku zahralo. Byla rupla hadicka co jde ze sani na odvetravani, byla tam tak 2cm praskla.. Stava se to dost casto, byla zevnitr uplne rozleptana od tech olejovych vyparu.. Byla jako blato zmekla. Po vymene vse ok.
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“