GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
jlauri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 09.12.2009 21:23

GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od jlauri »

zdravim vsechny a prosim o rady. nevim uz jak a co s tim. koupil jsem golfa od sicca, vysvetloval mi v jakem je to super stavu a ze tomu vubec nic neni supr stav atd a po prijezdu do dilny se na me sesipala miliarda chyb a uprav typu tuning home stodola. novinka ze je auto po vetsi nehode me uplne odrovnala, opravoval to nakej dlazdic pac takovou prasarnu v dilne jeste nevidely a jedena z hlavnich veci je ze tekl olej mezi hlavou a blokem a okolo rozvodu, tak jsem to nechal opravit (komplet tesneni vsechno vymeneny hleva zbrousena atd cena za opravu 22000,-) a po cca 100km jsem se vratil zpet do dilny na zdviz a motor zablitej skoro stejne jako predtim. prej muze bejt zkrivenej blok motoru. prosim o rady co s tim.............

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od jurod »

Fúúúha...ono je to těžko něco v tomhle směru radit....
Nevím jak máš postavenou smlouvu, kdy jsi to kupoval, ale platí určité zákony dnes. Pokud bych já zjistil nějakou skrytou vadu, tak okamžitě odstupuji od smlouvy.
Chyba co lidi dělají je, což bude u tebe problém, jelikož jsi do auta už vrtal a tím pádem jsi ztratil důkazové břemeno.
Když zjistím, že tam je oprava za 22 tisíc, tak se nezlob, auto sbalím a vracím. Ne abych to opravoval. :roll: Hlavně to auto si chce hned nechat prohlédnout, nejlépe v ten den, co to kupuješ... zajet si s prodávajícím do servisu a udělat obhlídku.

Co si pamatuji na siccův topic tak se s tím docela pěkně hrál.... což mně překvapuje... jedině, že by tady byl ještě jiný sicco... 8O

Pokud je to tak jak píšeš, nehledě na to od koho jsi to koupil, chce to zhodnotit co je špatné na tom motoru a jestli to má ještě cenu nějak opravovat. Taky bych zkusil nějaký jiný servis... protože dnes nemáš jistotu, jestli ti to neposrali v tom servisu. Udělali to na h***o a teď to chtějí hodit na zkřivenej blok... chce to reklamovat tam kde ti to opravovali... snad nejde platit pokud nebyla odstraněna vada. Další věc... snad nebudeš měnit půl motoru a pak se dojde na to, že je křivý blok? To si měli hoši rozmyslet co budou opravovat...

Každopádně bych se ujistil, jestli je práce udělaná dobře. Odkud jsi? Určitě ti tady lidi poradí ověřený servis... kde bych s tím zajel...
Pokud by se potvrdilo to co píšeš, zkusit odstoupit od smlouvy, pokusit se dokázat své tvrzení... pokud máš od toho doklady, co jsi tam dělal a proč, tak by to neměl být problém.
Pokud by nešla ani jedna varianta a motor nemá cenu opravovat, tak koupit jiný. Což bude otázka zase desítek tisíc...
Navíc píšeš, že to bylo bourané... prostě bych odstoupil. Zaplať si 5ti kilo u právníka a poraď se. Jaké jsou možnosti. Pak to chce soudního znalce a posudek.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Xanderus
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5268
Registrován: 24.01.2008 21:54
Bydliště: Grape Village

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od Xanderus »

a sicco by se mohl taky vyjádřit pač jak píše kolega na de mnou tak v topicu se s tím docela vyhrával

jinak určitě bych odstoupil od smlouvy pokud je to takový vrak
:999: 17.-19.8.2018 - 13. VW Golf meeting Podroužek 2018 :999:

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od jurod »

Ještě jsem chtěl k tomu dodat...
Chyby tam budou asi ohledně toho, jak sicco odstraňoval EGR, SAI, N249, N112 a VAC... ale pokud vím, tak tam hodil místo toho odpory...

Co se týče toho oleje...dělalo se tam zabroušení hlavy, těsnění a co ještě? Protože 22 tisíc to je celkem hodně za těchto pár věcí...

Mně dělali generálku a co mně potrápilo tak byly gufera na vačkách...dávali se tam Elring teflonové a prostě nové gufera tekly....taky po pár kilometrech motor od oleje na straně rozvodů i vzadu. Nakonec se přehodili gufera za silikonové a od té doby klid. Ani kapka oleje.
Takže to nemusí být zase nic tak hrozné. :wink:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od G3-lower »

22tis za srovnani hlavy, vymenu tesneni, novy olej a par hodin prace? hmmm to je k zamysleni! Videl si rozebrany motor atd? Nechcu tvrdit, ze v servise nic neudelali a nauctovali si prachy coz by byla pekna prasarna, ale nic noveho pod sluncem. Ja to pred par lety zazil. Oprava 18tis, auto jsem prevzal a zaplatil a druhy den jsem prijel, ze se nic nezmenilo, ze otacky kolisaji stale atd atd. Samozrejme se ke me postavili zady takze servis jinde, kde rekli, ze nic z oprav co meli delat neudelali, takze jsem si nechal v druhem servise, kde auto opravili, udelat posudek a sel jsem podat na PCR trestni oznameni a byla z toho pul rocni mozna i rocni tahanice a vyslechy na PCR a byla z toho rocni podminka a samozrejme vraceni mych penez. Druhy servis mi to opravil lepe a jeste levneji :-) Nerikam, ze je to tvuj pripad, ale 22tis je sakra penez za takovou opravu pokud si nebyl ve VW ofiko.
Taky jsem si myslel, ze Siccovo GTI byla lestenka, ale posledni dobou jsou auta pekne jen navenek a pritom to jsou vrany. Jestli to neni prehnane s tim motorem. Ja mam motor taky zezadu spinavy od oleje (v zime sem menil tesneni vika) a turbo zere olej. Ale auto jezdi a ma sve km a roky tak nemuzes cekat, ze to bude ciste jak novka z autosalonu. Pokud se neztraci litr oleje za tyden v uvozovkach a pod autem se nedelaji kaluze oleje respektive pokud nekape nic na zem tak si myslim, ze to je dost prehnane tvrzeni a verim, ze te servis ojebal. Se Siccem se neznam lepe nez virtualne a par minut pri predani nalepek takze ho ani jeho GTI nijak neobhajuji.
Ten skriveny blok motoru by byl celkem extrem, kteremu moc neverim. Jinak vse slape? Turbo tlaci? Otacky to drzi? Necuka, neškube? Spotřeba přijatelna na GTI a styl jizdy? Chyby na VAGu presne jak psal Jurod budou nejspise tim, ze vycistil motor od el.mag ventilu a v servise to nahlasilo chyby pac jsou pryc a RJ hlasi jejich chyby a oni tomu ho*no rozumi takze ti reknou, ze je to peklo a ze je to uplne v prde*i to auto atd atd atd. Siccovi si volal? Mel by o tom vedet a rict k tomu svoje alespon tobe soukrome. Chyby VAGu mas zkopirovane? Kdyztak je vloz a mrkneme na to. A zajdi se zeptat do dvou servisu kolik by stalo to co ti udelali v tom servise, kdes mel auto na tu opravu hlavy. Na 99,9% je cena opravdu hodne vysoko.

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od Sicco »

já k tomu nemám slov, já mu to prodal za cenu se kterou souhlasil a auto si projel, prohlídl stylem, jedno obejití auta, ani do motoru ani pod auto se nepotřeboval koukat, i když jsem mu to nabízel a podepsal smlouvu, že je seznámen s technickým stavem a že byla provedena projížd'ka, neměl k tomu žádné námitky, přitom jsem mu řekl co nejvíc jsem věděl o technickém stavu... po týdnu se mi ozval že je tam plno věcí co se mu nelíbí a že mu mám okamžitě poslat 30 tisíc... chápete takové jednání? já ne... za celé 2 roky co jsem auto měl mi neubylo ani deci oleje a pod autem ani kapka a najednou mu valí olej odevšad... možná byl trochu mastný blok, ale nekapalo to, že do toho začal vrtat a nadělal si více problémů sám, za to já už přece nemůžu být odpovědný... co se týká odstraněných ventilů, o tom byl také informován při koupi.
Spíš mi připadá, že mu doma řekli, že koupil draho at' ze mě vytáhne peníze nazpět... poslal jsem mu na opravu 10 tisíc, to je cena za kterou by to stálo tady u nás v servise, opravit ten mastný flek... jinak s autem nebyly žádné problémy, jako co čekáte od 8 let starého auta? že bude jako nové tip t'op?

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od tomakecTD »

Taky se mi stalo něco podobnýho při prodeji auta. Vyhrožoval soudem, atd. Je třeba vytrvat. Ale pokud nemáš čisté svědomí a prodal jsi vědomě vrak, tak si sice šikovnej, ale taky hajzlík :pleasantry:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od vtuni »

zase na druhou stranu 2004 .. 132kW po chipu na nějakých 158kW..
na 18" o.z. kolech, s brembo brzdičema.. atd.. co by nechtěl za tu cenu ...
takovýhle auta se pohybujou v DE od 7 ..spíš 8 tis € a víc..
tohle šlo v přepočtu asi za 6 :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
jlauri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 09.12.2009 21:23

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od jlauri »

muzem se tady dohadovat co mi rekl nebo nerekl adt.nejde mi oto abych si tady stezoval jde mi o to aby ste vsichni vedely jakej je to mastil. a je hezky ze si mysli vtuni ze 155000 za auto ktere bylo bourane a opravene nahovno je ok. o tech 30 000 slysim ted poprve :-D jsi vtipnej sicco. a jsi trapnej uz tim ze jsi se tady sam prozradil ze jsi mi poslal 10 000 na opravu :-D kdyby jsi vedel ze tomu nic neni tak bys to nedelal a taky bys treba mohl zvednout telefon kdyz jsem se ti pokousel dovolat.....jinak uz se ti ozval pravnik? totiz to ze jsi mi poslal ty penize je pro me dalsi + na papire tak hodne stesti z pripadem.. jinak dekuju vsem za pripadne rady atd...

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od originalbmwparts »

No ať je pravda kdekoliv tak ty paka co ti dělali hlavu v servise měli věnovat ty dvě minuty na přiložení pravítka k boku a sáhnutí pro listové měrky.

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od HANZ500 »

Tak to me zajima jak tohle dopadne, protoze jsem o tom taky chvilku uvazoval nez jsem koupil V6-ku :) jinak drzim palce oboum at pravda vyjde najevo ;)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od falko1983 »

Pokud sis auto prohlédl pozorně tak jak je možné že sis tak velkého úniku oleje nevšiml?Pokud tomu nerozumím tak si vezmu sebou mechanika,kterej nato koukne a řekne co a jak ne?!Pokud je podepsaná kupní smlouva s tím že jsis auto prohléhl byl srozumněn s technickým stavem a s tím souhlasíš tak je to podle mě tvoje chyba.Nechci se tu někoho zastávat a vycházím tu z toho co tu bylo napsáno.
BTW: proč jsi nechával ihned tu závadu odstraňovat a neřešil jsi to právní cestou předtím?
VW GIV 1.6 16V

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od Sicco »

když si to tu výtáhl, tak nemám co skrývat a uvedu celou pravdu, ne jen polovinu i o penězích :) že si nepamatuješ těch 30tis co si po mě chtěl po telefonu nevadí, ale od těch 10tis máme oba papír a soudit se můžeš jak chceš, protože nemáš nárok ani na korunu, těch 10tis byla moje dobrá vůle, že jsem ti je poslal, i ted' toho trochu lituju...

protože tam žádný únik nebyl, v garáži jsem pod autem neměl ani kapku a za celé 2 roky jsem nedolíval ani deci, on asi jen chtěl odstranit mastný blok motoru a "zruční" servisáci tomu trochu pomohli...

mám docela dost svědků tady z okolí, že to auto bylo bezproblému a že z toho olej netekl, kluci ze srazů co auto viděli komplet i zespod mi to potvrdí :wink:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od vtuni »

jlauri píše: je hezky ze si mysli vtuni ze 155000 za auto ktere bylo bourane a opravene nahovno je ok. ...
já hlavně napsal jak se tyhle auta s touhle motorizací a rokem pohybujou.. :arrow: což je zhruba o 50.tis kč víc.... :wink:

no a 155.tis za 9 let starý auto co stálo nový skoro milion ..zase tak špatný není..

když ti OJETÝ AUTO nevyhovuje měl sis přišetřit 4.900 a koupit si za 159.900,- novou dacii sandero 1,2 16V 55 kW bez airbagu spolujezdce, klimy a abs, zato s prodlouženou
pětiletou zárukou :mrgreen: a slevou 25.000,- při využití financování dacia :thanks:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI od uzivatele Sicco (popelnice)

Příspěvek od chev »

vtuni píše:
jlauri píše: je hezky ze si mysli vtuni ze 155000 za auto ktere bylo bourane a opravene nahovno je ok. ...
já hlavně napsal jak se tyhle auta s touhle motorizací a rokem pohybujou.. :arrow: což je zhruba o 50.tis kč víc.... :wink:

no a 155.tis za 9 let starý auto co stálo nový skoro milion ..zase tak špatný není..

když ti OJETÝ AUTO nevyhovuje měl sis přišetřit 4.900 a koupit si za 159.900,- novou dacii sandero 1,2 16V 55 kW bez airbagu spolujezdce, klimy a abs, zato s prodlouženou
pětiletou zárukou :mrgreen: a slevou 25.000,- při využití financování dacia :thanks:
Tak to snad ne, dík za ten poprskanej monitor:-))
Golf IV 1,8 20V Highline

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“