Občas nejde přidat plyn vw G4 1,6 SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
bojador
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.08.2008 07:22
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Občas nejde přidat plyn vw G4 1,6 SR

Příspěvek od bojador »

Zdravím všechny, mám již třetím rokem golf IV 1,6 SR, za tu dobu jsem najel 53 tis km a vše bez problémů. Letos jsem byl na dovolené a při cestě zpátky mně nešel přidat plyn a motor vypnul. Od té doby se to stávalo tak 1x až 2x na každých 500 najetých km. Na VAGU bez chyby, provedena výměna svíček, kabelů od svíček, čištění a nastavení škrt.klapky, výměna palivového filtru, čištění nádrže, výměna snímače otáček klikovky. Po tomto 1500 km bez problémů, nyní znovu. Začne se to občas z ničeho nic dusit a na plynový pedál nereaguje, točí jen do 2000 tis a netáhne, jakoby tam nešel benzín. Po vypnutí motoru a znovunastartování opět běží normálně. Opět na VAGU a nic. Nemáte někdo zkušenosti? Děkuji

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Občas nejde přidat plyn vw G4 1,6 SR

Příspěvek od GolfinoIV »

stava sa to pri vacsej zatazi alebo je to nepravidelne? co to mas za chip?
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
bojador
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.08.2008 07:22
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nejde přidat plyn vw G4 1,6 SR

Příspěvek od bojador »

Chip je jen nějakých 9 koní dle brzdy, je na vlastní jednotce, která je připojena na řídící jednotku, netuším jak, vysvětloval mi to mechanik z vw. Koupil jsem to již takto, dělala to nějaká německá firma, někde k tomu mám i papíry. Ale teď mi to ve vw odpojili, prakticky jsem to výkonově nepoznal, jen v kopcích. Problém trvá i bez chipu.

Uživatelský avatar
bojador
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.08.2008 07:22
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nejde přidat plyn vw G4 1,6 SR

Příspěvek od bojador »

Jinak to dělá nezávisle na zátěži, nezávisle na teplotě, nezávisle na rychlosti. A pouze někdy, takže těžko zjistitelné...

Uživatelský avatar
bojador
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.08.2008 07:22
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nejde přidat plyn vw G4 1,6 SR

Příspěvek od bojador »

Už jsem to našel, chip je dle papírů od firmy VTUNE a byl vytvořen březen 2002. Hledal jsem na jejich stránkách ale 1,6 SR už nedělají, mají tam už jen 16 V. Ale jak říkám, chip teď odpojen a dle mechaniků nemá na to vliv. Tak nevím

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Občas nejde přidat plyn vw G4 1,6 SR

Příspěvek od bifur »

Ma SR-ko aj cidlo otacok na vacke? Ak ano, pozrel by som aj to a k tomu by som precistil vsetky konektory na cidlach, striekol kontaktom alebo niecim podobnym a popozeral kabelaz od rj k vsetkym cidlam..

Uživatelský avatar
bojador
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.08.2008 07:22
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nejde přidat plyn vw G4 1,6 SR

Příspěvek od bojador »

Tak auto dáno do autorizivaného servisu, zjištěna sporadická chyba - hallův snímač. Vyměněno, následně změřeno a hazí jiné hodnoty než by měl, následně kompletně odstrojeno a hledání problému v kabelech, když se nenajde problém tam, půjde zřejmě o vadnou řídící jednotku. Takže radost :negative:

kopretina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.09.2011 20:47

Re: Občas nejde přidat plyn vw G4 1,6 SR

Příspěvek od kopretina »

Můžu požádat o odpověď, jak to dopadlo? Mám podobný problém......Díky

Bodlinka23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.08.2012 09:32

Re: Občas nejde přidat plyn vw G4 1,6 SR

Příspěvek od Bodlinka23 »

Zdravím,mám podobný problém, vynechává mi plyn, ale je to pravidelně vždy když mi dochází benzín, těsně před rozsvícením kontrolky benzínu. Při jízdě mi najednou vynechá plyn, jak když není benzín. Vynechá tak na přibližně 5 sekund, auto začne okamžitě zpomalovat, což při předjíždění není nic příjemného. Potom se po několika km rozsvítí rezerva, na kterou ujedu třeba ještě 30 km a na rezervu mi to neudělá aní jendou. Nevíte někdo čím to je? Ukazatel benzínu je vždy přibližně ve stejné poloze. Jinak mám Golf IV 1.6 16V (2001). Díky

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nejde přidat plyn vw G4 1,6 SR

Příspěvek od maku »

Vymenil bych nejdrive palivovy filtr otazka cca 130Kc a pak jak by to delalo dale tak se mrknout na cerpadlo z plovakem.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“