Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
culo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od culo »

tomakecTD píše:Jak se tak dívám, ta rozvodová sada GATES stojí v autokelly 5600,- bez vodní pumpy, to je solidní pálka na to, jakej je to hajzl!! Kolik si za to dal ty?

Jinak pánové, já rozvody ještě nikdy na žádném autě neměnil, musí se to měnit kompletně i s tou vodní pumpou nebo jen řemen s kladkama atd?

To je pak otázka 5000,- plus práce minimálně......

Něco takového mám v autě já. Kolik mám najeto mohu odhadovat, koupil jsem to s tím. Ale nemělo by to mít víc jak 4 roky a 70tis km ..... http://aukro.cz/rozvody-seat-leon-fabia ... 15045.html" onclick="window.open(this.href);return false;

vymen to hned ak nechces mat podobny problem..

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od Doctor Driver »

A jedině za origo, jinak tam mám Continental Contitech, a neřekl bych, že jsou ty řemeny po ujetí 45 tis. km ve špatném stavu, ale jak už bylo výše v tématu psáno..musí se měnit dříve než v 90 tis. km. Taková ta jistota je, ten rozvod vyměnit po 80 tis. km ;)
Jinak vodní pumpu jsem ještě při výměně rozvodů neměnil, ale vymstilo se mi to tenkrát u Peugeotu 106 Rally..pumpa zůstala původní a jak se ten nový rozvoďák napnul, tak pumpa začala pískat a přidíralo se její ložisko..bratranec mi nakonec ten řemen trochu povolil (tam bylo ještě manuální napínání řemene), ale stejně ta pumpa po startu motoru vždycky zapískala a následné pískání přehlušil motor, takže zůstala prostě "načnutá". Dál už jsem to neřešil, pač auto šlo po půl roce od této výměny k novému majiteli (z5 do bazaru, ve kterém bylo zakoupeno). Takže pumpu určitě vyměnit také, když už to bude jednou rozebrané, aby se zamezilo případným podobným nebo ještě horším problémům.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
culo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od culo »

:P
vtuni píše:moje zkušenost je taková, že pokud povolíš rozvoďák a pak ho zase napneš tak obvykle jde vodní pumpa rychle do kytek...

navíc vodní pumpa stojí v originále cca litr.. takže není důvod na tom moc šetřit...
lepší to udělat jednou za x let pořádně se vším všudy než se v tom hrabat každej rok kvůli něčemu...

jinak nevím za kolik a kde kupujete vy.. ale za 5000 seženeš origo dily a ne nějakou druhovýrobu
konkrétnbě na tvůj motor 4300+ do litru vodní pumpa

http://www.cc-autodily.cz/sada-rozvodu- ... el=OCTAVIA" onclick="window.open(this.href);return false;


culo :arrow: došlo mi to až ted...a celkem pobavilo .....ta fotka :idea:

.. to jsi měl 3 roky doma schovanu tu krabici od toho řemene..pro případ co kdyby něco..?? :laugh:

Hlavne ze Ti neco doslo.. A nechapem co ta na tom pobavilo? Skus mi napisat ako sa vola ten kto co sa bavi cudzom nestasti? Ci vlastne pobavilo ta to, ze sa to nestalo tebe??
Ano, mal v tej krabici 3 roky schovany remen (origo VW este) co som vyhodil po kupe auta (cca 90 000km) a namontoval som si GATES, aby sa mi prave toto nestalo.
Mozno sa ti to tda cudne ale robim to tak. Co vymontujem a nie je to uplne na h***o si odlozim do krabic.
Naposledy upravil(a) culo dne 05.09.2012 11:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od bifur »

Presne tak ako culo to robim aj ja. Stare veci nevyhadzujem, ale odkladam v krabiciach od novych veci. Mozno sa to niekomu zda divne, ale je to tak... Aspon si viem aj tie stare veci porovnat ked zase menim a co to to napovie o stavu motora a o tom ako sa casom meni jeho stav. A popripade mas aku taku zalohu ked sa nieco doserie a nemas prachy na nove..

Uživatelský avatar
culo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od culo »

bifur píše:Presne tak ako culo to robim aj ja. Stare veci nevyhadzujem, ale odkladam v krabiciach od novych veci. Mozno sa to niekomu zda divne, ale je to tak... Aspon si viem aj tie stare veci porovnat ked zase menim a co to to napovie o stavu motora a o tom ako sa casom meni jeho stav. A popripade mas aku taku zalohu ked sa nieco doserie a nemas prachy na nove..
To vies, vtuni je moderator. On sa tu bavi na nas.

rimpac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 09.07.2012 07:33

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od rimpac »

.......................................

http://www.cc-autodily.cz/sada-rozvodu- ... el=OCTAVIA" onclick="window.open(this.href);return false;

....................Pán si k nám na servis dovezl sadu z tohoto obchodu a přesně jak jsem čekal dle ceny pro něj jako maloodběratele. 5emen contitech ze kterého po jednom stříknutí čističem na brzdy šel nápis :?: Pumpa NONAME s dosedací plochou rovnou jak pr**l staré babky a těsněním vystřiženým snad doma. Kladky prý INA. A hydroštěly 16 ks rozdělené na tři značky, jednou byla ina, druhou AE a další už vůbec nevím vysypanou v pytliku........Mohu doporučit :good:

Uživatelský avatar
culo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od culo »

rimpac píše:.......................................

http://www.cc-autodily.cz/sada-rozvodu- ... el=OCTAVIA" onclick="window.open(this.href);return false;

....................Pán si k nám na servis dovezl sadu z tohoto obchodu a přesně jak jsem čekal dle ceny pro něj jako maloodběratele. 5emen contitech ze kterého po jednom stříknutí čističem na brzdy šel nápis :?: Pumpa NONAME s dosedací plochou rovnou jak pr**l staré babky a těsněním vystřiženým snad doma. Kladky prý INA. A hydroštěly 16 ks rozdělené na tři značky, jednou byla ina, druhou AE a další už vůbec nevím vysypanou v pytliku........Mohu doporučit :good:
Ja som mal remene GATES zvlast kupene a kladky INA tiez zvlast kupene. Ale s kladkami nebol broblem.
Aj ten dlhy remen je v pohode. Len z toho maleho remena sa odlupali zuby.

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od jurod »

Nedávno jsem volal s klubákem "šebem", který je prodejce náhradních dílů a ten mně upozornil, že se na trhu objevili padělky... nerozeznatelné okem od originálu...
Dokonce se jedná přímo o padělky originálních dílů koncernu VW. Takže kupovat dnes něco, i když si člověk připlatí za origo, tak stejně nemá jistotu... (pokud si nezajde přímo do VW, nebo nekoupí od někoho kdo to bere třeba přímo ze škodovky Mladá Boleslav a pod..)

Vše je dle něj způsobeno zákazníkem, který hledí na co nejnižší cenu. Pak je prodejce nucen třeba sáhnout na nabídky od dodavatelů za co nejnižší cenu, bez toho aby měl s nimi nějakou zkušenost... pak prodají koncovému zákazníkovi řemen GATES, který může ve skutečnosti být padělkem.
Schválně bych tohle řešil přímo na zastoupení firmy GATES. Zajímala by mně originalita tohoto dílu.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od Shorty »

Já to měnil po 10 letech a 71tkm, byla tam origo INA komplet a tu jsem tam taky pak dal. Ty použité díly včetně kladek vypadají jako nové. Klíňák jsem ale použil GATES, tak doufám, že se nestane nic takového a že jsem nekoupil čínský šmejd.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od originalbmwparts »

jurod píše:Nedávno jsem volal s klubákem "šebem", který je prodejce náhradních dílů a ten mně upozornil, že se na trhu objevili padělky... nerozeznatelné okem od originálu...
Dokonce se jedná přímo o padělky originálních dílů koncernu VW. Takže kupovat dnes něco, i když si člověk připlatí za origo, tak stejně nemá jistotu... (pokud si nezajde přímo do VW, nebo nekoupí od někoho kdo to bere třeba přímo ze škodovky Mladá Boleslav a pod..)

Vše je dle něj způsobeno zákazníkem, který hledí na co nejnižší cenu. Pak je prodejce nucen třeba sáhnout na nabídky od dodavatelů za co nejnižší cenu, bez toho aby měl s nimi nějakou zkušenost... pak prodají koncovému zákazníkovi řemen GATES, který může ve skutečnosti být padělkem.
Schválně bych tohle řešil přímo na zastoupení firmy GATES. Zajímala by mně originalita tohoto dílu.

Ano přesně tak ale vysvětluj to zákazníků. Běžné slevy od dodavatelů kteří jsou na trhu dlouho Kelly, elit atd....) a i když mají některé levnější díly jsou cca kolem 40-50% pro velkoodběratele, a najednou ti někdo na internetu ukáže "originál" za poloviční cenu než máš nákup.
Dříve jsem to řešil, snažil se těm lidem vysvětlit atd. Ale málokdo si poradit nenechal. tak už to neřeším. namontuji to ale nedávám žádnou záruku na donesené díly. Kdo chce kam, pomozme mu tam. pak má člověk radost ze zákazníků co chtějí jen to nejlepší, buď originál nebo značky typu Lemforder, Sachs atd.

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od jurod »

Tam je pak otázka co konkrétně a za jakou konkrétní cenu... netvrdím že vše na internetu je špatné... já na internetu také nakupuji...a zatím spokojenost a naproti prodejcům typu elit a prodejen co od nich berou je ta cena fakt lepší...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od Dymák »

pěkně očesanej řemen - jak se 16v napíná? Hydronapínákem?
mě totiž příjde, že byl přepnutej
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

oveckashon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 23.10.2012 21:20

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od oveckashon »

zdravím tak po mé zkušenosti by se rozvody měli dělat po 60 000km nebo každé 4 roky jsem automechanik a takto to doporučuji každému svému zákazníkovi i když dáte originální rozvody přímo od výrobce nikdy nevydrží tolik co přímo z fabriky.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od tomakecTD »

Já mám ten na vačkách naplej jako kámen. Ale normál - ten je docela volnej :roll: má nějakou vůli ..... Za rok to vyměním.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Remen GATES na 1,6 16V - POZOR!!!

Příspěvek od Doctor Driver »

V kolika se teda mění ty rozvody u 16V ? Po 60 tis. km ? Protože já měl rozvod měněn v 80 tis. km a mám najeto už 130 tis. km, což odpovídá za chvíli tomu intervalu 60 tis. km. Ale ty kladky už tam občas slyšet jsou s tím řemenem, když jedu třeba hodně agresivně a auto pak nechám běžet na volnoběh, tak slyším, že už to není bezhlučné, takže asi se přikláním k výměně po 60 tis. km ;) Pochybuju, že ten Continental co tam teď je by vydržel 80-90 tis. km. Hlavně na tomhle nemá cenu spekulovat a odkládat to..lepší rovnou vyměnit a je klid :) Ale jako ty řemeny nejsou zatím nikterak při pohledu KO, ale jak řikam..spíš se bojím o ty kladky, že některá by těch 80 tis. km ani nemusela vydržet ;) Takže měním ve 140 tis. příští rok pro jistotu. A jaká je tam origo vodní pumpa vůbec prosím ?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“