Jede na tři válce z ničeho nic

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od Kubos32 »

čuste dnes rano jedu autem rozjezu se a nejak to škubalo zvuk jak Š120 a nejede když jedu na 5kvalt 50kmh asi 1300otaček tak se cele auto třebe a řadici paka se třepe jak by chtela utect a když přidam plyn tak se to třepe a pommmaaalinku zrychluje nedavno sem mnenil zapalovaci kable bo to občas jelo na 3 valce ale tehdy jak byly špatne kable a jelo na 3 valce se to netřepali a 3tydny byl klid z novyma kablama a tet zas 1.4 16v ,napada me bud svičky nebo zapalovaci civka ale nevim :-( jo a svičky se davaly nove zaroven s kablama
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od Kubos32 »

takže tet sem kontroloval svičky 2ha z leva je mokra takže nepali to znamena že to bude svičkou nebo cívkou ? takže svičkou to neni skoušel jsem prohodit svičky a ta co byla mokra na jinem valci byla sucha takže mne to nepotešilo :-(
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od ulicek »

hoj před 2 mesicema sem mel ten samej problem, najednou auto zacalo cukat netahlo, bublavej zvuk z vejfuku.. Závada byla vadná cívka na 2 valci, vymenema a byl pokoj... Druhej den sem ujel 50 km a ten samej problem, ted to bylo ale na 3 valci :D:D ... Za odtah sem dal 2500 :( , dal sem to do servisu kde mi vymenili onu vadnou civku a při te příležitosti sem nechal vymenit i zbylé 2 a mam pokoj... A od te doby vozim jednu v kufru :) ...

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od originalbmwparts »

A co rozvody?

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od Kubos32 »

jak jsi menil jednu civku ja mam civku v kupe takovou kostku tohle http://autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjh ... SQPlt82w==" onclick="window.open(this.href);return false; . Rozvody byly delane mynuli rok jaky by stim mohly rozvody mit neco společneho . skoušel jsem dat i jini zapalovaci kabel na ten konkretni válec ale furt to same a na volnobeh se auto třepe jak kdybych tam mel HEMI motor :-)
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od ulicek »

gunit4 píše:jak jsi menil jednu civku ja mam civku v kupe takovou kostku tohle http://autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjh ... SQPlt82w==" onclick="window.open(this.href);return false; . Rozvody byly delane mynuli rok jaky by stim mohly rozvody mit neco společneho . skoušel jsem dat i jini zapalovaci kabel na ten konkretni válec ale furt to same a na volnobeh se auto třepe jak kdybych tam mel HEMI motor :-)
Ja mam motor BCA a ten ma pro každou svíčku svoji cívku, takže 4 civky... Napichni to na počitač a uvidis že ti to napiše chybu ohledně zapalovacího modulu nebo nejak takto... A pokud ano je to civkou...

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od Kubos32 »

aha tak vzřejmne to bude civkou zitra napojim na vag no krasa 2500kč nebo origo za 3500kč :-(zas v p.či.vadi nečemmu když se s autem jezdi na 3valce krom spotřeby ta my přide že je o hodne větši
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od ulicek »

gunit4 píše:aha tak vzřejmne to bude civkou zitra napojim na vag no krasa 2500kč nebo origo za 3500kč :-(zas v p.či.vadi nečemmu když se s autem jezdi na 3valce krom spotřeby ta my přide že je o hodne větši
jj vadi, ma to vetší spotřebu, nejede to, celej motor se tak blbě repeta.. ja osobne bych stim nejezdil... Navic tim mužeš určitě oddělat lambdu nebot ti jde benzin z toho valce do vejfuku

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od VWMysak »

Jestli budeš kupovat cívku, tak ber tady http://www.cc-autodily.cz/search/?kod_alt=032905106B" onclick="window.open(this.href);return false; máš na výběr z české a německé kvality, tu čínu neber. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od jurod »

Můžeš oddělat hlavně kat a lambdu.... na 3 válce bych nejezdil... to je tak spíš pár km na dojetí...
Koupil bych klidně tu teslu jak poslal Myšák... a máš vystaráno na delší dobu... :wink:

Ale jestli plánuješ tu přestavbu tak se na to vykašli a začni... 8)
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od Kubos32 »

až dneska sem to napojil na pc a piše to haluv snimač muže to delat že nejede jeden valec ?
a kde ho sehnat na netu sem našel jen na 1.6 a viš obsahy
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
Vejce-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 09.10.2011 20:46
Bydliště: Brno

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od Vejce-CZ »

Povedlo se ti nějak vyřešit ten problém?
Mě auto začlo taky fest cukat. Na volnoběh bych řekl, že to jede v pohodě na 4 válce, ale jak vlítnu na silnic, tak to chvilku jede normálně, chvílu to fest cuká, nemá to výkon a jede to na tři válce, pak se to zase chytne a jede to normálně. Taky záleží jak na to šlapu. Když plyn jenom tak lechtám, tak to zrychluje bez problémů, ale stačí abych přidal o kousek víc plynu než je zdrávo a už to začne cukat.
Golf IV 1,4 16V

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od Kubos32 »

jo ja mel šponu zaseklou mezi vyfukovym a sacim ventilem takže se nedoviraly a tlaky unikaly
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
Vejce-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 09.10.2011 20:46
Bydliště: Brno

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od Vejce-CZ »

ajo 8O . dík. to jsem tady někde viděl, akorát jsem si nevšiml, že jsi to ty :wink:

Odpoledne jsem do toho ještě čučel a z výfuku mi jde nějak moc vody. Párkrát to prošlápnu a pod výfukem je docela velká kaluž. Voda se mi neztrácí a to co vyteče z výfuku není mastný a nijak to nesmrdí. Nevím jestli to má něco společnýho s tím cukáním.
Ještě by mohl být problém v tom, že to saje falešnej vzduch. Když mám otevřenou kapotu, tak je celkem dost slyšet jak to saje vzduch když se prošlápne plyn.Ve vyšších otáčkách to až dokonce zasyčí skoro jak když si odfoukne turbo :mrgreen: Je tam někde ještě nějaká hadice, kterou jde vzduch, nebo veškerej viditelnej přívod vzduchu do motoru končí škrtící kapkou?

Mám 1,4 rok 98
Golf IV 1,4 16V

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Jede na tři válce z ničeho nic

Příspěvek od Kubos32 »

to syčeni jestly mysliš jak daš plny plyn to je jak se klapka otevře na max a nasaje hodne vzduchu tak top tak zasiči , jinak přes klapku do sani netesnost na sani mezi sanim a hlavou muže byt třeba

Pokud ty jde z vyfuku voda na studenem motoru tak to je normalny u benzinu .
Vw Golf 4 . 3dveř

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“