Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Motor 110 kw a 132kw
PříspěvekNapsal: 12.11.2012 00:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

129

Praha

o technickou tak ani nejde ale aby policajti neopruzovaly, a kdyz ten motor ma Canbus co to pro me znamena ? :D PS: v elektrice atd.. se nevyznam kdyz stavim auto tak to nahazu na kastly a elektriku delaj jinde (sam se sebe bojim v tomhle) a tohle nebude jak facko nebo felcka :D a ridici jednotku z rs mam

ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Re: Motor 110 kw a 132kw
PříspěvekNapsal: 13.11.2012 23:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.03.2010

2302

Uherské Hradiště

Tak Octavie RS využívá ke komunikaci CAN-BUS sběrnici, otázka jestli je tomu tak i u golfa?
CAN-BUS se začal používat od určitého roku... pokud bude golf novější a bude taky využívat tuhle sběrnici, tak by neměl být žádný problém a mělo by to komunikovat...
Horší varianta je, když je jedno CAN a druhé ne. Potom to spolu nekomunikuje. Já dával motor z RS a můj golf CAN není, takže mi třeba nesignalizuje na budíku airbag a abs. Což ale neznamená že nefungují, tyhle systémy fungují, jelikož mají svou vlastní RJ, ale právě kvůli absenci CAN-BUS pak nekomunikují s budíky...
Nevím jak je to pak třeba s komfortkou a climatronikem, jelikož tyhle RJ pravděpodobně budou přes CAN-BUS komunikovat s RJ motoru...
Já ale climatronic ani komfortku nemám, takže jsem tenhle problém neřešil. Prostě se nahodil motor, napíchlo se to a jelo to, až na pár problému, které se museli dohledat ve schématech a přepinovat, aby to sedělo. Něco jsem psal i zde: viewtopic.php?f=78&t=65669&p=2361774&hilit=pr%C5%AFchodce#p2361774
Pokud se vyznáš ve schématech, tak by jsi to měl dohledat a spárovat...jelikož to ne vždy barevně sedělo.

viewtopic.php?f=40&t=231905

ICQ   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]