Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Řazení zatuhne na převodovce
PříspěvekNapsal: 23.09.2012 22:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

05.12.2008

68

Stráž p. Ralskem a (Děčín)

Ahoj vim že už se tu to řešilo ale nikde sem se nedočetl konečeného řešení převodovka mi tuhne a to výrazně po zahřátí asi po 100km a ztuha jde řadit jednička ta jde špatně i za studena ale jak se to zahřeje tuhnou i ostatní stupně 2,3,4,5 olej v převodovce je! jeden mechanik mi nabíze přísadu na obnovení funkčnosti převodovky tak nevim jesti to něco dělá? A pak jsem se tady na foru dočetl o nějkém oleji G4+ nebo co že obnoví funkčnost převodovky? Mám 98r. 1.4 16V řazení přes táhla, Všechno je promazáno prostříkáno WD40 a nepoznám jestli to je v táhlech nebo v převodovce je to hrozně divný občas jde řadit dobře občas to tam prostě nechce vlézt ta rychlost převážně 1 a 2 stupeň hlavně při dojiždění na jedničku a na křižovatkách? Nejhorší je za vysokých teplot a po ujetí větší vzdálenosti teď sem jel 700 km aby jsem fakt nas*anej stat na zeleny a čekat až to tam vleze, jelikož ja to tam nervu ono si to tam třeba na třeti pokus vleze samo... vag by napsal sporadická chyba jeikož mi přijde že i záleží jestli je auto z kopce nebo nějak nahnuté kolikrat mi tam jednicka nejde stojim na brzde popojedu 10cm a jednička tam vleze? Jo převodovka je celá od oleje asi mírně prosakuje na spodku převodovky je kapka ale neteče žadný mastný flek pod autem v garáži a je tam určitš 14 let origo olej ten konzenzuje vodu ale v převodovce se prej nemění olej?

Jak poznám neseřízené táhla?
Jak poznám špatný olej v převodovce?

díky za reakce a jakékoliv rady od zkušených uživatelů?

ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Re: Řazení zatuhne na převodovce
PříspěvekNapsal: 23.09.2012 22:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.05.2010

1749

Praha

Mrkni sem viewtopic.php?f=72&t=156516

řazení máš imho přes tyče, první vyměn olej v převodovce viewtopic.php?f=74&t=13372&start=255

a pak třeba "zrepasuj" ten mechanismus. návod jak to rozdělat je v knížce jak na to-pak pročistit, vyměnit těsnící kroužky na kloubkách, řádně je promazat a zaměřit se na bílý plastový pouzdra kde se točí taková tyčka a je na tom jistící podložka-jsou 3 a promazat je(jedno z pod auta) a pak je tam ještě tyč s černym špuntem jako nad krytem výfuku, tak špunt sundat a prolejt olejem a promazat). To řazení nebude nikdy top, ale když uděláš todle tak se pozitivní výsledek dostaví...pokud ne, tak je v háji silentblok motoru či vzpěra převodovky

a jelikož tam táhla asi nemáš, tak neni co seřizovat-ty tyče a tyčky se nevytahaj, jde spíš o kulisu řazení-sundej manžetu šaltpáka, kopni za jedna a pak páku zatlač jako do tý kulisi doleva a pust: mezera mezi kulisou a pákou by měla být jen pár mm. jinak kompletní seřízení kulisy je popsaný zase v chytrý knize a na to je potřeba nějaký seřizovací nástroj (origo vw nebo někdo tu dával okotovaný nákres)a odpojit páku od mechanismu řazení u motoru.

ex: Škoda Felicia Combi 1.6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]