Řazení zatuhne na převodovce

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
bruce
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 04.12.2008 23:11
Bydliště: Stráž p. Ralskem a (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od bruce »

Ahoj vim že už se tu to řešilo ale nikde sem se nedočetl konečeného řešení převodovka mi tuhne a to výrazně po zahřátí asi po 100km a ztuha jde řadit jednička ta jde špatně i za studena ale jak se to zahřeje tuhnou i ostatní stupně 2,3,4,5 olej v převodovce je! jeden mechanik mi nabíze přísadu na obnovení funkčnosti převodovky tak nevim jesti to něco dělá? A pak jsem se tady na foru dočetl o nějkém oleji G4+ nebo co že obnoví funkčnost převodovky? Mám 98r. 1.4 16V řazení přes táhla, Všechno je promazáno prostříkáno WD40 a nepoznám jestli to je v táhlech nebo v převodovce je to hrozně divný občas jde řadit dobře občas to tam prostě nechce vlézt ta rychlost převážně 1 a 2 stupeň hlavně při dojiždění na jedničku a na křižovatkách? Nejhorší je za vysokých teplot a po ujetí větší vzdálenosti teď sem jel 700 km aby jsem fakt nas*anej stat na zeleny a čekat až to tam vleze, jelikož ja to tam nervu ono si to tam třeba na třeti pokus vleze samo... vag by napsal sporadická chyba jeikož mi přijde že i záleží jestli je auto z kopce nebo nějak nahnuté kolikrat mi tam jednicka nejde stojim na brzde popojedu 10cm a jednička tam vleze? Jo převodovka je celá od oleje asi mírně prosakuje na spodku převodovky je kapka ale neteče žadný mastný flek pod autem v garáži a je tam určitš 14 let origo olej ten konzenzuje vodu ale v převodovce se prej nemění olej?

Jak poznám neseřízené táhla?
Jak poznám špatný olej v převodovce?


díky za reakce a jakékoliv rady od zkušených uživatelů?

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od Shorty »

Mrkni sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=156516" onclick="window.open(this.href);return false;

řazení máš imho přes tyče, první vyměn olej v převodovce http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... &start=255" onclick="window.open(this.href);return false;

a pak třeba "zrepasuj" ten mechanismus. návod jak to rozdělat je v knížce jak na to-pak pročistit, vyměnit těsnící kroužky na kloubkách, řádně je promazat a zaměřit se na bílý plastový pouzdra kde se točí taková tyčka a je na tom jistící podložka-jsou 3 a promazat je(jedno z pod auta) a pak je tam ještě tyč s černym špuntem jako nad krytem výfuku, tak špunt sundat a prolejt olejem a promazat). To řazení nebude nikdy top, ale když uděláš todle tak se pozitivní výsledek dostaví...pokud ne, tak je v háji silentblok motoru či vzpěra převodovky

a jelikož tam táhla asi nemáš, tak neni co seřizovat-ty tyče a tyčky se nevytahaj, jde spíš o kulisu řazení-sundej manžetu šaltpáka, kopni za jedna a pak páku zatlač jako do tý kulisi doleva a pust: mezera mezi kulisou a pákou by měla být jen pár mm. jinak kompletní seřízení kulisy je popsaný zase v chytrý knize a na to je potřeba nějaký seřizovací nástroj (origo vw nebo někdo tu dával okotovaný nákres)a odpojit páku od mechanismu řazení u motoru.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

MarinoX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.04.2019 09:57

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od MarinoX »

Zdravim. Ja mam opacny problem a cim dalej tym viac. Za studena idu prevody celkom tazko a postupne ako jazdim sa to lepsi. Olej?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od xerxes »

Synchrony špatný ojel

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od Fuggycz »

Dá se na spatN synchron použít naka poslední záchrana? Naky lepší olej?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od xerxes »

Právě že dá, tyhle převodovky potřebuji správný olej takže doporučuji nalít před výměnou cca 0.5 litrů neeko akvy projet to ať se to prohřeje hned vylít nechat vykapat a pak správný origo olej
Naposledy upravil(a) xerxes dne 12.02.2020 06:56, celkem upraveno 1 x.

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od Fuggycz »

Neoko akvy? Co je to?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od xerxes »

Neeko Arva

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od Fuggycz »

Je to ono...? http://www.eshop-barvy.cz/detail.asp?id ... 1503000073" onclick="window.open(this.href);return false;

Vy myslíte že originál olej pomůže...? Já v tom mám nalitou 75W-90 a když je motor studený tak to věcnou při rozjezdu při zařazení 2.R.S tak to bouchne o zuby.. A jde to tak nak stuha oproti jiným autům... Diky

MarinoX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.04.2019 09:57

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od MarinoX »

Ja vzdy prejdem prvych 100-200m na jednotke a potom uz to ide fajn.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od 11mAjA11 »

Nic jineho nez original olej v tom fungovat nebude. Original VW olej ale je to 50/50 , me to pomohlo a vzdycky prevodovka po vymene fungovala normalne.
Ale predpoklad je ze vsechny ty hejblata na ovladani se pekne volne pohybuji.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od xerxes »

mrkní ještě na ten složitý mechanizmus přepákování jestli po případě rozebrat a dukladně promazat po případě vyřešit vuli v tahlech

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Řazení zatuhne na převodovce

Příspěvek od 11mAjA11 »

A korozi.
Koroze je hrozna sfine a jen promazani nestaci, brzo se problemy vrati.
Co je rezave a jde vymeni, tak vymenit a poradne primazat nejakou molybdenovou vazelinou.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“