Golf 4, 1.6 AKL - zapalování / řídící jednotka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
TomBa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Golf 4, 1.6 AKL - zapalování / řídící jednotka

Příspěvek od TomBa »

Dobrý den všem.
Golf IV 1.6 AKL
Mám problém se zapalováním na 1 a 4 válci. Paměť závad žádnou závadu neuvádí.

Pokud za běhu motoru vytahuju zapalovací kabely 1 a 4 nic se neděje, pokud vytáhnu 2 nebo 3 motor zdechne.
Svorky na cívce 1-4 a stejně tak i 2-3 mají cca 4,6Kohm.

Co moc nechápu je, že pokud měřím žárovkou v čtyřpinovém konektoru u cívky tak ani pin 1 ani pin 3 při startování neblikají (ale když 2 i 3 jiskru má, tak by snad na jednom z pinů to blikat mělo ne? (piny 2 a 4 mají správně 12V).

Nevíte které piny jsou to u ŘJ?
Našel jsem info, že ve "zkušebním boxu" jsou to zdířky 71 a 78, ale nevím jestli to lze najít/odpočítat na ŘJ.

Pokud bych musel měnit ŘJ (moje stávající je "06A 906 019 AK") je nutné dodržet její označení zcela přesně? Resp. viděl jsem u AKL motoru i ŘJ "06A 906 019 L" tak nevím jestli lze takto zaměnit nebo musí být označení zcela přesně.

A pokud by byla zcela přesně, předpokládám že bez nějakého "přizpůsobení" na diagnostice se výměna stejně neobejde. Je tak?

Kdyby měl někdo navíc tip na díly, opravu ŘJ, diagnostiku někde v mém dosahu a okolí (Praha 9) byl bych vděčný.

Děkuji
Tomáš

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Golf 4, 1.6 AKL - zapalování / řídící jednotka

Příspěvek od tomakecTD »

Když už s ŘJ něco je, většinou to vyjde levněji opravit. Jinak na ŘJ jsou ty čísla kabeláže značené. Když už né všechno, tak rozsah třeba 60-80 - jde to krásně odpočítat, dělal jsem to :good:

A jestli sem to pochopil, tobě jede auto na 2 válce?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
TomBa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Golf 4, 1.6 AKL - zapalování / řídící jednotka

Příspěvek od TomBa »

Ano běží to strašně a vypadá to, že to běží na dva (druhý a třetí).
Nerozumím tomu testu se žárovkou, že nebliká...
Takhle nevím jestli jednotka nebo zapalovací modul...
Díky

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Golf 4, 1.6 AKL - zapalování / řídící jednotka

Příspěvek od bifur »

Hlavne vychadzas zo zlych predpokladov. To ze su tam 4 piny neznamena ze je to jeden pin na kazdy valec. Zapalovaci modul je zlozeny z dvoch casti, ta cierna velka su v podstate dve cievky (jedna na dva valce) a to strieborne na vrchu je kvazi rozdelovac. Vyzera to tak ze jeden kabel je +, jeden - a tie dalsie dva su komunikacne..
9.8120-FA.jpg
9.8120-FA.jpg (21.8 KiB) Zobrazeno 1084 x

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“