Motor se za jízdy vypne

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

annettek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.11.2012 19:43

Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od annettek »

Ahoj, mám takový problém. Za jízdy se mi vypíná motor. :( Je jedno kolik jedu, nebo jestli stojím na semaforu. Vždycky začnou padat otáčky, přestane reagovat plyn a pak se vypne. V podstatě to vypadá jako kdyby mi došel benzín. Když mám hodně benzínu tak to neudělá, když už třeba jen jednu čárku tak jo. Byl na diagnostice - tam je všechno ok. Nechala jsem vyměnit palivový filtr a čerpadlo. Už jsem si myslela že to bude v pohodě, ale bohužel se mi dneska vypnul zase. Občas nastartuje na poprvé, občas na potřetí. Nemáte někdo tušení čím by to mohlo být? Nebo třeba stejnou zkušenost? Díky

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od HANZ500 »

Nemáš rozbitý plovák? Myslím tím, že ukazuje benzín, ikdyž už tam vlastně žádný není?
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

annettek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.11.2012 19:43

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od annettek »

to určitě ne, když jsem s ním byla na tý diagnostice tak ta ukázala že tam je 20 litrů a opravdu tam bylo...

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od Eitn »

Ten plovák může být špatný jen v určité poloze je to potenciometr. Jakej je to motor? Mě to udělalo jen jednou když jsem při cestě na benzinku vzal ostřeji zatáčku a přelilo se mi palivo v nádrži. Taky mi to chciplo a už jsem skoro nenastartoval..až cca po 5ti minutách. Ty pak nastartuješ v pohodě?

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od HANZ500 »

Eitn píše:Ten plovák může být špatný jen v určité poloze je to potenciometr. Jakej je to motor? Mě to udělalo jen jednou když jsem při cestě na benzinku vzal ostřeji zatáčku a přelilo se mi palivo v nádrži. Taky mi to chciplo a už jsem skoro nenastartoval..až cca po 5ti minutách. Ty pak nastartuješ v pohodě?

Tak tak má pravdu :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

annettek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.11.2012 19:43

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od annettek »

Myslíte jo? Motor je to 1,4. Občas mi to naskočí hned, občas to jen točí a naskočí třeba až na potřetí.

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od Eitn »

a jak dlouho pak jezdíš než se to zas vypne? Vypadá to fakt na prázdnou nádrž

annettek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.11.2012 19:43

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od annettek »

No je fakt že čím prázdnější nádrž tím častěji se to vypíná. Když mám jednu čárku tak se to vypne tak po 20-30 km. Když se mi rozsvítí kontrolka nádrže tak to začlo dělat tak po 5 km. Možná že to fakt bude ten plovák....

tsssuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 16.10.2010 14:11

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od tsssuk »

Zdravím, úplně samej problém. Motor 1.6 16v ... dnes mi to udělalo potřetí a nejhorší...pokaždé jsem měl těsně nad rezervou benzínu. Když mám plnou, nedělá to. A to se kurňa snaží brát už N98 jen. Dneska se mi to ovšem stalo tak, že jsem jel...přestal reagovat plyn...auto zpomalovalo a nemělo otáčky motoru, a blikla baterka...po chvíli vše ok, nemusel jsem startovat nic, ale kontrolka baterky mi je divná.
Co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od majrek001 »

tsssuk: klasika - hallův snímač otáček klikovky.. a už ti to i chcípa při vyřazení kvaltu? mě to teda začlo dělat až asi po půl roce od občasného výpadku klikovky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

annettek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.11.2012 19:43

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od annettek »

tsssuk: Zdravím, já od té doby co se mi to děje už jezdím pouze s plnou nádrží. Benzín beru když mám tak dvě čárky. Myslím si že to bude ten plovák. A je to přesně jak popisujete.... Já teda tankuju buď na Shellce ten nitro, nebo na Benzině vervu 100. Třeba se tím vypálej nějaký bordely :-). Až budou penízky koupím ten novej plovák a dám vědět :-). Jo a hallův snímač to (teda aspoň v mém případě) není. To už jsem taky nechala zkontrolovat....

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od majrek001 »

tak u tebe to je možná plovákem, ale on nepíše že by to dělalo v závislosti na prázdné nádrži, ale náhodně..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

annettek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.11.2012 19:43

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od annettek »

Vždyť píše: pokaždé jsem měl těsně nad rezervou benzínu. Když mám plnou, nedělá to.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od majrek001 »

a to jsem přehlédl pak to bude nejspíš plovákem :good:
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

annettek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 19.11.2012 19:43

Re: Motor se za jízdy vypne

Příspěvek od annettek »

Jj, myslím že je to nejpravděpodobnější. Hezý den :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“