Při zařazení zpátečky praskne pojistka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
anycool25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.10.2023 17:58

Při zařazení zpátečky praskne pojistka

Příspěvek od anycool25 »

Ahoj mám Golf 4 1.6 74kw. Mám takový problém a to že jsem si všiml že mi z ničeho nic jedno ráno přestal ukazovat budík rychlost, nepřibývali kilometry a v zatáčkách lítal palivoměr ze strany na stranu. První jsem šel po snímači rychlosti na převodovce, vyměnil za nový a nepomohlo. Pak jsem zkontroloval jen opticky kabely a zdály se dobré. Ovšem na to nejbanálnější jsem zapomněl a to kontrola pojistek a jedna byla spálená. Na tu samou pojistku kromě čidla rychlosti funguje i zpátečka (čidlo a couvací světlo). No a můj dotaz je, funguje na tuto pojistku i plovák v nádrži ? Protože jak je už z názvu patrné, při zařazení zpátečky pojistka praskne. Ale děje se to pouze pokud mám natankováno. Když mám méně jak pul nádrže, pojistka drží. A když mám plnou nádrž a nastartuju na místě pojistka taky drží ale jak mile kus popojedu (asi se promíchá v nádrži benzín a plovák se zahýbe) při dalším zařazení zpátečky pojistka opět kaput. Mám tedy jít primárně po čidle paliva v nádrži ? Protože jak jsem psal když třeba mám pod půlku nádrže a míň, pojistka drží třeba týden ale jakmile mám plnou, praskne skoro pokaždé. Díky za rady

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“