EPC

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

bolek91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.10.2011 18:02

EPC

Příspěvek od bolek91 »

pri jízdě se mi rozsvítilo EPC a pocítač mi píše MOTOR DO DILNY co s tim muže být ?? GIV 1.6 16v

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: EPC

Příspěvek od Doctor Driver »

Nemám zdání šéfe, ale taky by mě to dost zajímalo. Ptal jsem se už na to a nikdo mi nedokázal vysvětlit čím to je - nejspíš odešel nějaký elektrický akční člen nebo nějaké čidlo a nebo že by klapka? vážně netuším, jen střílím od boku. Budu rád, když to tu někdo vysvětlí lépe a konkretněji..předem děkujeme
VW Golf IV V6 4_MOTION

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: EPC

Příspěvek od pohodarkajik »

ja vim ze se opakuju a uz vas to asi nudi jak kazdy pise v podobnych tematech to samy, ale co diagnostika ? byla ? tam vam to rekne vic, takhle muzete vymenit pul motoru a muze svitit porad, nebo nejsnadnejsi oprava bez diagnostiky je tu kontrolku odpojit :-D

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: EPC

Příspěvek od majrek001 »

ono hlavně kontrolka EPC signalizuje mnoho závad.. ale třeba nejčastěji je to spojený s brzdovým spínačem (fungují ti brzdový světla).. pokud auto nemá ESP tak se místo toho rozsvítí EPC, ale nejrychlejší bude diagnostika a ta řekne kde je problém
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: EPC

Příspěvek od Doctor Driver »

Takže to není 1 konkrétní problém. Prostě nějaká závada na elektrickém zařízení v autě nejčastěji na motoru, takže díky, jsem o něco moudřejší.
Majreku, kolik jsi už z toho po chipu vymáčkl ? :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: EPC

Příspěvek od majrek001 »

na brzdě jsem ještě nebyl.. a jestli myslíš jako rychlost tak já jezdím pomalu víc jak 180-190km/h se u nás na okreskách jet nedá
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: EPC

Příspěvek od Doctor Driver »

JJ, měl jsem na mysli maximálku. Prý pomalu :D Takhle letět po okresce, tak asi skončim brzo ve stromě. Ale na okresku je to slušná rychlost ;) Na okresce mi to dá tak 160-170 max. pro vyšší rychlost to chce lepší povrch, pak už se to nedá a člověk má i strach, aby nevymetl nějakou díru a nezničil něco na podvozku při takové rychlosti
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: EPC

Příspěvek od majrek001 »

my tady nemáme moc pěkných silnic kde se tomu dá trochu šlápnout a kde taky neměří, ale mělo by to tak kolem 210km/h dát co jsem slyšel..
kolem těch 170-180km/h na tom jednom úseku na origo 17" není problém (jízda ve dvou, sám skoro nejezdím)

a k tomu EPC může to být zacpaný EGR ventil, lambda, nebo spínač brzd. světel, je to ho dost, ale když se to rozsvítí takto z ničeho nic, tak většinou to spínač, ale jak už bylo zmíněno
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: EPC

Příspěvek od Doctor Driver »

Takové výkony (y) JJ, na 17ctkách 210 no problem..v serii by to na 17" neudělalo ani 200 km/hod :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: EPC

Příspěvek od majrek001 »

to nevím já s tím nejel tak rychle, ale co to psali tak je to měřený GPSkou (podmínky velikost kol nevím) takže reálná hodnota něco jako já 170-180 taky s gps, ale rád někdy bych to chtěl zkusit kolik to dá reálně

když jsem to koupil tak to nejelo zle ale docela trvalo dostat se na 160km/h (a předjet třeba kamion který leté 90km/h nebylo úplně bez problému), teď to je tam o něco rychleji..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: EPC

Příspěvek od Doctor Driver »

No po koupi jsem udělal na 16" 230 km/hod tachometrových, na 17" v pohodě 220 podle tacháče a teď tam mam zimní 15" ale to jsem neměl takovou odvahu to někde teď v zimě rozpálit.. Bohužel jsem tento motor v serii nezažil a asi bych ani nechtěl, když tohle není taky žádné dělo :) Mě to dělá to nedořešený nasávání vzduchu..na aukru nemam účet a nebudu si ho kvůli 1 filtrboxu zakládat ani :) Zkusím se podívat po vrakáčích no
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: EPC

Příspěvek od Eitn »

Může to být i škrtící klapka..Na 1.8T se mi to rozsvítilo taky + nouzák a stačilo vyčistit klapku

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: EPC

Příspěvek od Shorty »

Mě to dohromady s kontrolkou motoru (check-taková ta helikoptéra) poslalo na novou přední lambdu a zapalovací cívku, ale to jen pokud máš separé na každý válec zvlášt (azd, bcb). ale tu cívku poznáš i dle jízdy, to strašně lítá a skáče na volnoběh. pokud máš atn se společnym modulem tak ti poradí asi třeba majrek
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: EPC

Příspěvek od Doctor Driver »

Eitn píše:Může to být i škrtící klapka..Na 1.8T se mi to rozsvítilo taky + nouzák a stačilo vyčistit klapku
Taky se jí chystáme s bratrancem v dílně mezi svátky vyčistit a provést základní nastavení. A může zanesená škrticí klapka zapříčinit, že po ubrání plynu otáčky ihned nespadnou na volnoběh ? (při přeřazování)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: EPC

Příspěvek od Sairus »

řekl bych, že ano...nebo padnou moc rychle a chcípne to...jinak EPC mi spolu s kontrolkou motoru ukázalo brzdovej spínač, novej za 150,- výměna pár sekund a je to ok, po výměně nutno vymazat...samo, že to může být cokoliv na motoru, diagnostika je nezbytná...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“