Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cvakání zdvihátek
PříspěvekNapsal: 20.06.2013 18:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.06.2013

2

Ahoj Pánové.Ted řeším problem na mojí 1.6 16v 77kw cvakání je slyšet při zahřátém motoru na 90 stupnů,ale cvakají od 2000 ot. Pak jsem zkoušel jestli to děla i na neutrál.Kupodivu to dělá i tak.Přidržím pedal na 2000 ot. a pak došlapnu na 4000ot. tak zacvakají a z výfuku zahulí bíle,ale to je možná také důsledek toho že jsem tam doleval olej a možná malinko nad rysku.Mám to 3 týdny a už mě to pěkně sere ted se ke všemu zasekly stěrače a do koncové polohy je musím dotlačit ručně.
Golf má ted podle servisu najeto 203 tis km poctivejch říka Sebia.
Tak nevím jestli zdvihátka nebo ventily.Každopádně jsem toto nečekal že se to vysype po 3 týdnech.

PříspěvekNapsal: 20.06.2013 18:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.11.2011

2473

Prostřední Bečva

Tak ono se to nevysypalo po 3 týdnech ale po 10-15 letech (podle ročníku) ... U staršího auta prostě s nějakými problémy musíš počítat.
Jinak ty stěrače - vyndej mechanismus stěračů co je pod torpédem, rozeber ho, ošmirgluj, promazej a bude to v pohodě.

PříspěvekNapsal: 20.06.2013 18:50 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

1687

Sevwerní Čechy

Nez dolit olej bych urcite olej vymenil pac kupuju ojetinu a udelal zakladni servis svicky, olej, rozvody at mam klid. Jestli tam je nejaky stolety a něco si dolil - urcite ne stejnou znacku, tak to muze delat neplechu. Olej muze byt prepaleny, ridky, spatny atd ... - důsledek cvakani motoru. Pokad budou hin zdvihátka, tak vymenit jedno stoji kolem dvou kil, při te prilezitosti udelej rozvody, tak jak by se to mělo delat, když kupuješ ojetinu. Mas klid. Tohle se deje u pětiletého auta. Zalezi jak kdo se staral, jak kdo s autem jezdil atd...

WEB: VWSHOP.CZ - http://vwshop.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 21.06.2013 18:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.06.2013

2

Pánové sorry mě jsem napsat že předchozí majitel o vůz hodně dbal a proto ho prodal s novejma rozvodama,(ted cca 2000 km). Olej pán také měnil i s filtrem a doleval jsem podle štítku takže tam také problem nebude.A co se tyká stěraču budu muset pod plast a mechanismus promazat to je my jasné:-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]