Únik oleje do sání

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Svítek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 27.08.2009 13:56
Bydliště: Trutnov

Únik oleje do sání

Příspěvek od Svítek »

Včera při čištění škrtící klapky jsem zjistil že olej mi dost lítá do airboxu, případně těsněním mezi klapkou a boxem ven. Když jsem auto koupil tak asi prvních 10tis bylo vše v pohodě a pak se docela rychle začal ztrácet. Nějaké nápady co by to mohlo způsobovat? je to tak 1l na 3000km. V servisu mi řekli neřešit není to až tak moc, ale zajímalo by mě na kolik by vyšla oprava, popřípadě čeho.
Dík za nápady

Svítek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 27.08.2009 13:56
Bydliště: Trutnov

Re: Únik oleje do sání

Příspěvek od Svítek »

Klapku jsem vytáhl tak že z ní kapal olej

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik oleje do sání

Příspěvek od falko1983 »

Vipadá to na ucpanej odlučovač oleje,odmontovat pročistit,včetně hadice k filtrboxu technickým benzínem,vyměnit těsnění na odlučovači.Trocha oleje je vcelku normální ale nesmí to být velký množství.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Únik oleje do sání

Příspěvek od StepanMatl »

Oživuji téma, mám 1.4i 16V, když odkryju vzducháč, je celej poblitej od oleje. Tím pádem musím každé 3 měsíce čistit klapku, která se zanáší. Má tenhle motor nějaký olejový separátor? Případně jak jinak se toho oleje zbavit?
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Únik oleje do sání

Příspěvek od marfy8 »

StepanMatl píše:Má tenhle motor nějaký olejový separátor? Případně jak jinak se toho oleje zbavit?
Ze zadu na motoru je černá krabice. Odlučovač oleje. Je třeba ho pořádně propláchnout a vylít z tama ty ho*na 8) ...

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Únik oleje do sání

Příspěvek od StepanMatl »

A dá se k němu dostat nějak normálně, nebo musím pod auto? Opravdu to potom přestane lítat do sání? Taky jsem někde četl, že je nějaká klapka v té plastové trubce v airboxu a že stačí vyčistit jen tu trubičku... co je na tom pravdy? Jeden klubák mi dokonce radí tu hadici ze sání sundat a přidělat ji k podvozku, aby to teklo ven, ale to se mi nezdá jako rozumné řešení, jelikož jsem se dočetl, že olej může zničehonic vychcat všechen a je tu riziko zadření motoru... Díky moc za rady.
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Únik oleje do sání

Příspěvek od marfy8 »

Lepší přístup je k tomu ze spodu auta. Je tam 3x imbus. Jestli ti to pomůže to nikdo neví. Vyčisti a uvidíš. Jestli máš ucpaný ten odlučovač tak ti hadice na podvozku prd pomůže. Zprovozni to jak to má správně být a žádné takové blbosti jako hadice k podvozku ;)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“