Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 1.4i 16V - kolísání otáček, škubání, černý kouř, chcípání na volnoběh
PříspěvekNapsal: 25.12.2012 23:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.12.2011

152

Jihlava

Zdravím, našel bych tu někoho z Jihlavska s diagnostikou, kdo má doma funkční škrtící klapku pro G4 1.4i 16V, zkusil by ji dát na mé auto, nastavit a projet?
Můj golfík se chová jako starej nafťák, občas černě kouří, klepe se, smrdí...
Vyčistil jsem odlučovač oleje (byl průchozí), klapku čistím každý den a zvláštní je, že po 2 km jízdy je znova zaprasená, a to dokonce se sundaným sáním :(.
Za jízdy při puštění plynu auto škubne, při zastavování většinou chcípne.
Začalo to před týdnem, jinak se auto chovalo normálně, jezdilo krásně.
Bojím se, že bude klapka v háji, ale pořád mi nejde do hlavy to, že je okamžitě i po krátký jízdě špinavá.
Před 30 tisíci km měněny svíčky, zapalovací kabely, všechny filtry včetně palivového, vzduchový jsem měni v září.
Zadarmo to samozřejmě nechci.

// Upraven název topicu.

Naposledy upravil StepanMatl dne 27.12.2012 02:04, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Půjčil by někdo škrtící klapku, namontoval a udělal zákl. nastavení?
PříspěvekNapsal: 25.12.2012 23:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.11.2011

2473

Prostřední Bečva

Zkus ty jiné svíčky ;) Možná ti vynechává jeden z válců.

Předmět příspěvku: Re: Půjčil by někdo škrtící klapku, namontoval a udělal zákl. nastavení?
PříspěvekNapsal: 26.12.2012 00:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.12.2011

152

Jihlava

No zkusím, ale dřív jak ve čtvrtek je neseženu... Ale špatná svíčka by se přece ukázala na diagnostice... Vynechávající válec taky, ale motor byl úplně bez chyb... Jediná chyba, která tam byla, byla sporadicky lambda, ale po smazání se objevila vždycky až po tom, co motor chcípnul, takže to nepovažuju za chybu, jako spíš za důsledek toho, že je něco jiného špatně... Při jízdě reagovala na plyn, voltáž se měnila ve správném rozmezí. Je na to docela hezkej pohled, mám teď sundaný kryt filtru, motor je polostudený, nastartuju, klepe se, koukám na klapku, a ta se otvírá a zavírá hezky do rytmu klepání motoru... Po chvíli klepání ustane.

PříspěvekNapsal: 26.12.2012 11:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.06.2010

1759

Prostějov

Nj, ale i přesto to nemusí být klapkou, ale opravdu tou lambdou. Teď nevím, jak to mají 1.4 16V. Ale na 90% mají lambdasondy dvě. Tu první - kterou si měřil, tak ta je proudová, ne napěťová. Mělo by na ní být pernamentní napětí 0,450V plus minus. Popiš co si dělal, co si měřil a jaké hodnoty. Klapka to samozřejmě může být také. Ale toto vidím na lambdu bohužel.

PříspěvekNapsal: 27.12.2012 02:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.12.2011

152

Jihlava

Lambda by tam měla být jen jedna, hned na začátku pod motorem. Dneska jsem to byl zkusit ještě jednou projet. Za studena je to lepší, otáčky jakž takž drží, nechcípe. Po 2 kilometrech jízdy, když jsem se chtěl otočit, už mi to chcíplo. Všiml jsem si, že když už vidím, že to každou chvíli chcípne, tak musím opravdu pořádně přidat plyn, abych to udržel nastartovaný, když zmáčknu pedál jen trochu, tak jako bych nic neudělal a stejně zdechne. Bohužel si už nepamatuju, co přesně jsme dělali, zkrátka vymazali jsme tu sporadickou chybu lamdy, jeli to projet, lambda ukazovala zelené hodnoty, měnily se podle otáček, jakmile jsme se chtěli otočit, při brždění motor zdechnul a naskočila chyba lambdy - tuším že něco jako "nízké hodnoty". I při jízdě, jak se motor začal ohřívat, bylo cítit škubání, především při puštění a sešlápnutí plynu. Auto černě kouří a motor vydává opravdu nechutné zvuky, jak kolísají otáčky :D. Zvláštní je, že jakmile vyčistím klapku a nastartuju, je za chvili znova trochu špinavá. A to otvírání a zavírání klapky do rytmu kolísání otáček je taky divný... Buď klapka způsobuje kolísání, nebo něco jiného způsobuje pohyby klapky :D. Od lambdy vede kabel, mizí někde v motoru, konektor jsem nenašel - kde se nachází? Mám to tedy zkusit nastartovat a lambdu odpojit? Nebo nejdřív odpojit a potom nastartovat?

Předmět příspěvku: Re: 1.4i 16V - kolísání otáček, škubání, černý kouř, chcípání na volnoběh
PříspěvekNapsal: 27.12.2012 13:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.12.2011

152

Jihlava

Dneska jsem nastartoval, vyjel z garáže, motor byl studený a běžel v celku normálně. Jakmile se trochu ohřál, začal škubat, a z výfuku se tmavě kouřilo skoro hned po nastartování. Zkusil jsem odpojit lambdu, a změna byla spíš k horšímu, než k lepšímu - motor se rozklepal ještě víc. Po pár minutách, kdy byla rafička teploty asi v první čtvrtině, motor zdechnul. Tak já už fakt nevím, zkusím dneska koupit ty svíčky, kdyžtak vám je potom někomu prodám :D.

// Co ještě může být za možnosti? Rozdělovač, cívka? Nebo dokonce přeskočený řemen? Ale v tom případě by to nebylo za studena lepší...

Předmět příspěvku: Re: 1.4i 16V - kolísání otáček, škubání, černý kouř, chcípání na volnoběh
PříspěvekNapsal: 27.12.2012 22:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

Popozeraj cez VAG vsetky cidla co sa daju. Cidlo teploty (porovnaj hodnotu z rj motora s hodnotou z rj budikov), MAP (tlak a teplota v sani), potenciometre v klapke (su dva)... Spravne som pochopil ze mas klapku spinavu po kratkej trase aj ked tam nemas airbox? Zaspinit sa moze jedine zo sadzi z egr ventilu a oleja ak je v sani nakydany z odvetravania. Pozri ci je zavrety egr ventil na volnobehu, ten moze sposobovat aj kolisanie otacok aj zdochynanie motoru. Mal by si mat este mechanicke egr, tak ho rovno zaslep. Teoreticky, ak egr prepusta spaliny do sania, moze to tahat otacky smerom dole a klapka si v ramci moznosti zacne sama pridavat a preto to otvaranie a zatvaranie klapky..

PříspěvekNapsal: 14.01.2013 15:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.12.2011

152

Jihlava

Tak záhada vyřešena. Na dnešek jsem byl objednán do servisu, po vylíčení potíží a poznámce, že mám podezření na vadnou škrtící klapku, mi smazali adaptační hodnoty (001), udělali základní nastavení (098), nastartovali a se slovy "Tak a můžeš jet." vyjeli s Golfem ven.
Zvláštní, to samé jsem dělal 3x. Asi mám nějaký špatný kabel. Oprava vyšla na 200 Kč za provedení diagnostiky + dalších 200 Kč za pohonné hmoty, které motůrek vypil po cestě. Auto jede jako nové.

PříspěvekNapsal: 12.12.2013 15:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.12.2013

1

Díky za všechny postřehy k této závadě, mám uplně stejnou závadu jako VW junior, akorát se mi z něho nekouří a klapku mám vyměněnou za novou. A pořád mi to chcípá občas v zatáčkách při zaření stp. 2, ale i na volnoběh při dojíždění na křižovatky. Je to někdy až o držku. Nevím si s tím rady prosím o pomoc.

díky moc Sukino

Předmět příspěvku: Re: 1.4i 16V - kolísání otáček, škubání, černý kouř...
PříspěvekNapsal: 12.12.2013 16:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.12.2011

152

Jihlava

Klapku můžeš mít novou, ale pokud ji nemáš správně nastavenou, tak to bude stejně blbnout.
Diagnostiku a základní nastavení ti po výměně udělali?

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]