Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od Fessy »

Zdravím,

vím, že je tu toho dost o startování, ale nenašel jsem přesně můj problém.

Dnes ráno, kdy bylo poprvé pod nulou jsem sedl do auta a nemohl jsem nastartovat. Otočil jsem první klíčkem na budíky, kde vždycky chvilku čekám, a pak startuji. Nastartoval jsem až snad na popáté, kdy jsem nějak přidával plyn a pomalu pouštěl spojku, fakt se tomu vůbec nechtělo. Ujel jsem zhruba 5 km, kde jsem znova startoval a nastartoval úplně nádherně napoprvé a to nebyl ani pořádně zahřátý, poté jsem startoval znova zhruba za 2 km, protože jsem jel ještě na benzinku a stalo se mi opět to, co se mi stávalo občas i v létě. Auto točí, ale nechytne, většinou chytne napodruhé s pomocí plynu.

Také si všímám, že auto pořádně nedrží otáčky.. Nebo.. Otáčky drží krásně na budíku, ale když vystoupím, tak auto dělá zvuky, jakoby v sekundových intervalech přidalo trochu plynu. Mám malou díru v koncové části výfuku, kterou budu řešit na jaře, netuším, jestli to má na to vliv nebo ne. Jsou tam nové rozvody, vodní pumpa, měněný olej, všechny filtry. V neděli jsem kontroloval olej a je tam na dně, ještě jsem nestihl dolít.

Kamarád mi už dřív poradil, že když zaparkuji a vypínám motor, tak mám přidat trochu plynu a teprve vypnout, prý to má potom lépe startovat.

Dočetl jsem se, že to může být baterka, kterou dám tedy o víkendu nabít, svíčky, startér, kabely od baterky a od svíček, teplotní čidlo. Nechci vyměňovat vše, proto se ptám vás, zkušených :)

Budu moc rád za jakékoliv odpovědi.
Naposledy upravil(a) Fessy dne 12.11.2016 13:27, celkem upraveno 1 x.
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od VWMysak »

Jako první vyměň teplotní čidlo a uvidíš že bude startovat na drc. Ale kdyby si četl pořádně a nevymlouval se na to jako každý, že nenašel svůj problém, tak se tohle píše ve většině témat tady. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od Fessy »

O tom teplotním čidle jsem právě četl, chtěl jsem se akorát ujistit, ať ho neměním zbytečně kdyžtak :) Ale je divné, že to dělalo občas i v létě při 15 °C. A to "plivání" motoru s tím může také souviset?
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od noxik600 »

To plivání motoru může dělat teplotní čidlo, zanesená škrtící klapka nebo vyběhaný potenciometr. Nebo i malá hladina oleje. Udělej základní údržbu, doplň olej, teplotní čidlo které nestojí velké peníze a potom to řeš dál a klidně u toho vyčisti škrtící klapku

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od Fessy »

OK, zatím díky moc, přes víkend dobiju baterku, vyměním teplotní čidlo a uvidím a dám kdyžtak vědět :)

Je možné, aby byla škrtící klapka zaseklá třeba? Nevím jak to funguje, ale občas při otočení klíčku na budíky začne v palubovce něco lupat, měl jsem za to, že to je klapka klimatizace... Škrtící klapku čistit asi nebudu, protože je potřeba pak nastavit nějaké to základní nastavení, jenže nemám VAG ani kabel. A těmi spreji to není prý nejšťastnější řešení.

// EDIT

Teplotním čidlem se rozumí čidlo teploty chladící kapaliny, pokud jsem to pochopil správně? Tudíž něco takového? https://www.motora.cz/autodily?ArtNr=TS ... oCwWTw_wcB
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od xerxes »

klapka se ti časem sama nastaví tak ji klidně vyčisti,to čidlo je čidlo chladici kapaliny kup origo díl

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od Fessy »

No, v pondělí to hodím do servisu, olej zmizel z ničeho nic skoro všechen a je to celé potečené. Čidlo bych si ještě vyměnil, ale zjišťovat odkud teče olej a vrtat se v tom, na to bohužel nemám vůbec čas :( Každopádně díky moc kluci !!!! :)

Přikládám ještě obrázek, zda může být náhlé vytečení oleje způsobené například pouze špatným spojem na té horní hadici, která je potečená, nebo co by to mohlo být ještě jiného v těch místech (Ať vím, na co se zhruba připravit). A také by mne zajímalo k čemu je ten konektor na té horní hadici, jsou tam 2 piny a nic tam není zapojené. Pro orientaci vlevo jsou plastové kryty a uprostřed fotky je zakroucený drát od teplotního čidla

Obrázek
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od xerxes »

v místě kde je ten olej tak to je klasika těchhle hadic moc toho nevydrží tak bud tam bude špatný spoj nebo bude v tom kolenu prasklina,co se týče toho čidla v te hadicu tak akl tam čidlo nemá takže bude už měněná ale z jiného typu auta

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od Fessy »

Dobře, díky moc za pomoc!! :) Pak napíšu, jak to dopadlo, či to bylo opravdu teplotní čidlo nebo něco jiného

Odesláno z mého Xperia T pomocí Tapatalk
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od Graun »

Podle toho co to čtu bych to nechal na servise. Píšeš, že klapku čistit nebudeš Obrázek a hrabat se v tom nechceš.
Napíšu však pár tipů.
To čidlo na tento motor má jiný konektor. Vyměnit se dá bez vypouštění vody (povolit víčko exp. - odtlakovat, zatáhnout víčko a vytáhnout sponu a čidlo, vyměnit za nové = 2 min, problém je vycvaknout konektor).
Tu klapku určitě vyčistit a udělat zákl.nastavení. Já ji musel vyměnit za druhou, nedržela otáčky - vadný potenciometr.
http://www.cc-autodily.cz/cidlo-teploty ... model=GOLF" onclick="window.open(this.href);return false;
Hadice bývá prasklá v tom spoji odvětr.klik.skříně - klapka. Nutná výměna.
http://www.cc-autodily.cz/trubka-spojov ... model=GOLF" onclick="window.open(this.href);return false;
Jestli Ti to bere olej, tak jsou kroužky zapečené nebo prasklé a guférka na ventilech zatvrdlé. Já to řešil minulý měsíc - repas hlavy a nové kruhy (přes známého 12k).
Pokud udělají VAG, tak uvidí co je tam špatně. Mně museli měnit i čidlo ot. vačk.hřídele (G40). Startovalo to až pod plynem.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od Fessy »

Díky moc za info... Ohledně toho případného repasu hlavy a papání oleje to vypadá na skrytou vadu ne? Mám dokonce podepsáno ve smlouvě, že auto olej nežere. Blbosti jako čidla neřeším, ale toto se nemůže stát za 4 měsíce...
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od Graun »

Můžeš se pokusit soudit. Já jsem čekal, že auto má určité vady, ale ta spotřeba nebyla původním majitelem vůbec zmíněna - auto mám od května. Když jsem to zjistil, tak už jsem to nechtěl vracet (nechal jsem hned po koupi namontovat TZ, vyměnit rozvody, vyměnil zad.brzdy, čidla - voda, lambda, zámky dveří), protože by to byl běh na dlouhou trať (soud, právník, proces s nejasným výsledkem). Hold jsem narazil na horší kousek, moje blbost. Sice jsem do toho něco nasypal (50k), ale snad to bude nějaký čas jezdit. Uvidíme.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od Fessy »

No jako taky počítám, že budu dělat na jaře brzdy, měnil jsem olej, filtry, stahovačku v okně atd.. Ale tohle je problém větší pokud to tak opravdu bude. Někde jsem našel, že prodávající ručí za skryté vady půl roku od koupi. Tudíž počkám co mi řeknou v servise, poté kdyztak zavolám prodejci a zkusím se nějak rozumně domluvit, případně nechám udělat znalecký posudek a dá se to řešit přes ČOI, soud by byl až poslední možnost...

Ale to jsou jen úvahy, třeba bude jen prasklá hadice a špatné čidlo a nic řešit nebudu muset :)

Odesláno z mého Xperia T pomocí Tapatalk
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od noxik600 »

Pokud máš ve smlouvě, že auto olej nebere, tak bys to měl- pokud se prokáže nějaká větší vada- určitě jít. Já mám ve smlouvě úplně všechno vypsané: možný únik oleje, možná netěsnost motoru, možný únik kapalin, horší řazení - nutno seřídit/repas převodovky a podobně, všechno tam je napsané, takže já nemůžu vůbec nic 8-}

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
POLOTOVAR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.09.2009 17:05

Re: Golf IV 1.6 74kW AKL - problém se startováním

Příspěvek od POLOTOVAR »

Čau čau jak to dopadlo???
Pokud někomu doma překáží přední světla na boru rozbitý,slepý nebo nekompletní,tak mi napište diky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“