auto pro studenta

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
ondrej92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 12.05.2012 11:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od ondrej92 »

Znáš přísloví "Fordem tam a vlakem zpátky" ? :D :D


No Fiat :D Pár známých co fiaty mělo tak říkalo, že jak začal podzim-zima, tak auto nějak přestalo jezdit :D. Ital má asi rád teplo :D

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: auto pro studenta

Příspěvek od skacel99 »

To už bych spíš volil toho Focuse,než Pandu.Ale asi ne naftu.Jednak se to nevyplatí a pak nevím,o které generaci mluvíš.U první byly tuším nějaký problémy se vstřikama a čerpadlem.
Pokud zvolíš naftu,připadá mi to jako z bláta do ho*na...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vtuni »

rx343 píše: to jsem zapoměl doplnit.. 60 jsme měl ted mám 90
na studenta slušný za 4 měsíce našetřit dalších 30tis... 8O
rx343 píše: bylo dovezeno z německa takže 170 000 neni z českych silnic..
to nic nemění na tom že to má kilo sedmdesát a za dva roky provozu na českých silnicích údržba 0 ..
:arrow: a pochybuju že hodný pan Helmut před tím než auto prodal tak všechno vyměnil a opravil :mrgreen: aby budoucí východoevropský zákazník byl nadmíru spokojen

hele prostě jak už jsem psal..srovnáváš nesrovnatelný ..a navíc na blbým foře... :taunt:
takže tohle téma už je jen tak pokec a zábava... kloudné rady se tady nedočkáš..protože v tomhle konkrétním případě, to ani nejde..v tvým konkrétním případě, at ti to auto vyberou rodiče... nadávat pak můžeš na ně... a né na sebe...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

peca_z_napa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 23.09.2012 14:09
Bydliště: Brno/Napajedla
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od peca_z_napa »

Tak jsem si to celé přečetl a připomíná mi to mou anabázi s výběrem auta. Taky jsem si představoval, co všechno by se mi líbilo a nelíbilo.

A teď k věci. Tady z těch dvou aut je to jako by sis měl rozmyslet, jestli ti uřežou levou nebo pravou nohu :-D . Osobně bych koupil Pandu za ty "malé" prachy, střelil ji nějakému hejlovi za pade, vzal těch zbylých 50k, přidal k tomu padesát za pandu a koupil feldu a jel na měsíc na dovolenou. :-)

Není zač :-)
Kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil.

VW Golf 2001 1,6 16V

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: auto pro studenta

Příspěvek od lifty »

Ford při 170tis. bez 2 letýho servisu? Tak to si nech hodně velkou peněžní rezervu :D Jinak ta panda bude asi taky velkej zázrak. Nešel bych ani do jednoho a když jo, tak s velkejma finančníma rezervama, abys to pak nevzal a místo kupování benzínu jsi nekupoval díly.
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: auto pro studenta

Příspěvek od skacel99 »

Už jsem to psal - z rozpočtu na auto bych vrazil půlku do nákupu samotnýho auta a zbytek nechal na servis a provoz

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Doctor Driver »

Máte pravdu hoši no a pochybuju, že ten Focus bude nějaká střela, když na něm za 2 roky byly měněny jen kotouče :D Hlavně 170 tis. km je takový stav, kdy už opravdu vyměníš vše, pokud se ten před tebou na to s prominutím vys*al ;) A určitě kdo auto prodává, tak do něj už neinvestuje ani korunu. Znám to taky, že vždy když jsem chtěl prodat auto, tak už jsem do něj nedal ani korunu poslední cca. půl_rok před samotným prodejem. Taky proč by do auta na prodej někdo něco investoval že jo? Že by z dobré vůle...proberme se, sme lidi :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

skacel99 píše:Už jsem to psal - z rozpočtu na auto bych vrazil půlku do nákupu samotnýho auta a zbytek nechal na servis a provoz
když koupim pandu zustane mi 50 000

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: auto pro studenta

Příspěvek od skacel99 »

Tak co řešíš? Pokud ti Panda vyhovuje a je v tak super stavu,jak jsi psal,nevidím problém.Jestli čekáš,že ti tady někdo řekne "Ano,kup si pandu,je to perfektní auto" ,tak to se zřejmě nedočkáš,jelikož jseš na VW clubu.Pokud chceš,aby ti to někdo pochválil,s největší pravděpodobností se budeš muset zaregistrovat i na Fiat club,jestli teda existuje

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak snad se ti Panda nerozpadne jak kamošový Bravo :D Tam dali dokonce i kontrolku na vstřikovací trysky do toho brava...no asi hoši z jihu věděli, že se bude někdy hodit a během roku co to měl, tak je vyměnil všechny 4 :D :D Tomu říkám spolehlivost. U VW jsem se s tím teda nesetkal...občas se stane, že nějaký vstřikovač odejde, ale aby zařvaly během 12cti měsíců při běžném nájezdu hned všechny, to se mi zdá už trochu jako taková malá katastrófa :negative: :zzz:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Sonny »

rx343 píše:diky za rady ale auta už si mužu vybrat jen dvě a to buď po otci
ford focus c-max 2004 najeto 175 000 1,6 tdci v dobrem stavu (za otcovskou cenu 80 000 kč)
a nebo od otce kamarádka bude prodávát fiat panda 2006 1,1 benzín najeto 46 000km za 30 000 kč- směšná cena že? (kupovala v roce 2006 nove a zaplatila pres 200tis)

rozum mi říka panda a chtíč forda.
Tak to máš těžký,Focus už je kus auta ale Panda je zase málo jetá.pokud to máš kolem komína a málo najedeš tak ber Pandu.u nafty něco udržba stojí a navíc ta francouzká 1,6hdi má své vrtochy.
A na řeči Fiat je Fiat...nedej! Techniku má spolehlivou,živý motor ještě ze série Fire!plasty jsou uplně někde jinde jako za dob Una.Měl jsem fiata 8 let a uplně bez problému,nikdy na laně :wink:
O Feldě ani neuvažuj,to je uplný středověk,víc starostí..

vanhouten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 11.06.2010 20:57

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vanhouten »

hele neres co bude lepsi jestli Fíkus nebo Panda. Evidentne mas prachy na oboji. Ale spise se ptej lidi, co ty auta maji (jinych lidi nez v rodine), kolik je stoji prumerne rocni servis. u me v okoli jsou pro vsechny lidi Focusy prokleti. Byvaly spolumajitel nasi firmy koupil fungl nove Cmaxe nebo Smaxe (ted nevim presne) a za prvni dva az tri roky provozu do toho nacpal 200 litru, protoze se mu sralo vsechno co mohlo - a to s tim najezdil cca 15 tisic rocne. nevim jestli to je normal, ale kdyz si koupim auto za pul mega, tak do neho nacpat zase 200 litru behem prvni 50tkm se mi zda fakt hodne.

co se tyce pandy, jo je to rok 2007, ma to najeto 50 tisic, ale obecne u tehle malych aut, uz je to polovina zivotnosti (tzn. jako bys koupil passat ktery ma najeto 250tkm :) ). moje mati ma Citrona Saxo, ma najeto nejakych 55tkm, je to rok 2003. kupovala to fungl nove a v soucasne dobe uz to auto je temer jezdici vrak.

plne se tu shoduju se vsema nahoru a koupil bych filcku. neni cool, neni to Golf GTI, ale je to auto do ktereho lejes benzin a sem tam olej. jak se neco posere, tak do toho staci 3x kopnout a zase to funguje. nevim kolik penez jsi schopny jako student mesicne nasetrit, ale myslim ze Focuse bys finance neutahnul. Muj prechod z Favorita na Boru byl fajn, do doby nez jsem zacal zjistovat ceny v servise...

pocitej, ze mesicne jestli za rok najezdis 7000, tak mesicne te benal bude stat kolem litru, pojistka na focuse taky bude nejaka ta stovka (v pripade havarijka i pres litr), nejake male drobne opravy vyjdou u novejsiho auta vzdycky kolem 2000 kc, vetsi opravy/udrzba (tzn. vymena tlumicu, brzd) pres 10 litru. jak si to spocitas mesicne, tak zjistis ze treba ten focus by te mesicne stal 3000kc (vsechny vyse psane rozpocitane mesicne - samosebou dost mesicu po sobe bys lil jen naftu/benal, ale pak se ti posere cerpadlo a musis najednou vyplaznout 20 litru).

ja jsem si kupoval boru, rikal jsem si ze 8 let stare auto uz nebude tak drahe na servis jako novejsi a i kdyz vydelavame s babou oba dva, tak nas auto docela ruinuje. jenze jak uz si clovek zvykne, tak se mu zpet do MHD nechce, popr. je moznost presedlat do neceho levnejsiho. ale vzhledem k tomu, kolik me auto stalo + kolik jsem do nej nacpal, tak se mi prodavat nechce, takze ted musim strpet co jsem si nadrobil :) kdybych si po favoritu koupil fabii 1,2htp nebo filcku, tak mam ted klid a o dost vice prachu. nejdulezitejsi neni porizovaci hodnota auta, ale hodnota kterou te auto stoji behem provozu. jestli na to mas nebo nemas. taky by se mi libilo Subaru WRX STI, vim ze kdybych si na nej pujcil, ze bych si ho mohl koupit, ale vim ze bych ho neutahnul financne co se provozu tyce.
VW Bora "Froggy" 1.8T GT Sport (AUM), VW Bora "Honey Bunny", 1.6 16V, 77kw (BCB). Vw "Lupo(rn)" , 1.0 (AHT).

No turbo, no diesel, no power?, NO PROBLEM!!!

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vtuni »

aneb je to: " o opicích a banánech" ...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Doctor Driver »

Nevim co má za význam řešit malou Pandu a trapnýho focuse na VW Foru :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“