auto pro studenta

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

to asi nepujde.

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: auto pro studenta

Příspěvek od lifty »

Proč by to nešlo? Pokud rodiče jezdí, tak si auto napiš na sebe a pojistku hoď na ně..

Jinak když jsem vybíral auto tak jsem se stavil v bazaru, přijel jsem Fábii 1.2HTP, sednul jsem do GOLFA IV 1.6 74kw, projel jsem se.. a na to, že to papírově má mít o 30kw víc, tak mi to teda nepřišlo :D

1.8T je 1.8T a když se s tím naučíš jezdit, tak můžeš jezdit se stejnou spotřebou jako ta 1.6. Akorát ten servis výjde dráž a hlavně když se někde něco po*ere tak to najít je o nervy (mohl bych vyprávět :D), ale ta jízda v tom je o něčem jiném ;)

Hlavně pokud máš 60tis, tak si kup auto tak za 40tis. Čím starší, tím bych si nechal větší rezervu...
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

martin.marek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 11.04.2012 21:23

Re: auto pro studenta

Příspěvek od martin.marek »

a co tohle? http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: auto pro studenta

Příspěvek od marfy8 »

Proč SDI?!! :-O

martin.marek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 11.04.2012 21:23

Re: auto pro studenta

Příspěvek od martin.marek »

nema to turbo takze s kratkyma trasama by nemel byt problem a zadruhe to ma slušnou spotrebu. Je to jen návrh!

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: auto pro studenta

Příspěvek od elty »

čau, před třema rokama jsem řešil stejnej problém, byl jsem student na vš, potřeboval jsem auto na každotýdenní ježdění z domova do školy, chtěl jsem koncern, protože jsme měli v rodině samý vw a servis za barákem....začal jsem hledat a zjišťovat info, nakonec se výběr zúžil na Golfa IV, kde jsem vybíral mezi motory 1.6 a 1.8T. Nakonec jsem vybral druhý a musím říct, že spokojenost. Spotřeba po okresce v dýlce 60 km (to jezdím 2x týdně) se pohybuje od od 5.8 (nekecám) do 8 L (u tohodle motoru fakt hodně záleží na stylu jízdy), ale dlouhodobou spotřebu mám nějakých 7,4, což si myslím, je na 110 kW výkonu hodně slušný. Je fakt, že cena byla vyšší než 80 tisíc, ale koupě nelituju, je to výborný svezení a na 14 let starý auto fakt hezký, žádná koroze, klepání nebo závada motoru... navíc miluju ten pocit, když jedu 150 po dálnici a na zadek se mi začne lepit třeba nějakej ten tvůj focus nebo nějakej "manažer" v octavii r.v2013, šlápnu na plyn a focus může jít do šišek, protože 220kmh zmůže málokterá verze
pojistku jsem vyřešil stejně, jak tu bylo řečeno, je to psaný na rodiče, takže je to o polovinu levnější než normálně, opravy byly hlavně ze začátku, ale to je u většiny starších aut...měnil jsem termostat, převodovku, řídící jednotku (nakonec se ukázalo že zbytečně)...atd....najel jsem s nim asi 40 tisíc, te´d má 160tis a pořád v pohodě...a to nevím, jestli auto před mojí koupí nebylo náhodou přetočený...asi spíš jo, ale nějak jsem to v tu dobu neřešil, chtěl jsem prostě hezký, svižný a spolehlivý auto, za který bych se nemusel stydět...

navíc je 1.8T jsou ve výbavě GTI, což je taky špička, máš tam automatickou klimošku, elektrický otvírání oken (i vzadu), Recara sedačky (výborná věc - jediná nevýhoda, že se trhá po straně jak tam přes ty uši člověk pořád leze), co mě baví je i otevírání kapoty (hydraulický), to v současný době nemaj ani ty nejnovější škodovky....takle vybavený auto stálo nový skoro 800 tisíc, to už je pádnej argument, ukaž mi takovýho focuse...já si zkrátka na tohle auto nemůžu stěžovat a říkám, i když jsem byl vlastně až do začátku tohodle roku student, auto mě nijak nesežralo a zažil jsem s nim hodně zábavy, nejen obyčejný přemístění z bodu A do B...hawk
Naposledy upravil(a) elty dne 06.05.2013 21:29, celkem upraveno 1 x.
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: auto pro studenta

Příspěvek od lifty »

SDI seženeš za lepší peníze..

Jinak všechny GTI nemají v základu klimu, já třeba nemám ani manuál, ale to mě nevadí stejně jí nepoužvám.

Mám rv.98 přes 213tis km. původní turbo a spojku (ta už teda pomalu ale jistě odchází) a auto jede jak z praku. Měl jsem pár problémů, ale spíš po elektronickej stránce, nebo vlastním zaviněním.

Koupíš a nebudeš litovat, pokud teda nenarazíš na blbej kus, což můžeš u jakýhokoliv auta.
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: auto pro studenta

Příspěvek od elty »

ok, tak s tou klimou jsem nevěděl...já mam automatickou a jako kdyby tam bylo normální topení, tak se z toho taky nepodělám...mně šlo o to říct, že je to auto s motorem, který má skvělý poměr výkon/cena/náklady a že pro studenta nemusí být nutnost mít mini motory za účelem ušetření nákladů...

vad jsem měl taky víc, ale to je prostě úděl starýho auta, pořád to vyjde mnohonásobně na míň peněz, než si koupit funglovku...sto lidí, sto názorů, ale můj je ten, že radši budu jezdit v kvalitnim, dobře vybavenym výkonnym autě, který je starší, než v 50-ti kilowatový fabii za dvojnásobnou cenu

jinak ještě k tý boře, brácha ji má v 1.6 16V 77kW a to se prostě nedá výkonnostně s tou 1.8T srovnat, jak je to líný...spotřebu má teda asi o půl litru nižší, byla o trochu levnější i přes to, že ji má v zachovalejšim stavu, ale ta jedna osma je prostě lepší a povedenější motor
Naposledy upravil(a) elty dne 06.05.2013 21:22, celkem upraveno 1 x.
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: auto pro studenta

Příspěvek od majrek001 »

s tou výbavou to není zase tak moc slavný jak si všichni myslí, GTI výbava je jen tříramínko + ručka v kůži, Recaro sedačky, dřevodekor a venkovní lišty a kliky v barvě vozu..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Doctor Driver »

Ideální vůz pro studenta? MHD :D
Ne vážně, být Tebou, tak si koupím asi 66kw Golf TDi. Je to spolehlivý motor s nízkou spotřebou. A nebo TDi 81 kw, stejný motor - lepší svezení, stejná spotřeba..
VW Golf IV V6 4_MOTION

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

s tou pojistkou na rodiče jsem myslel tí mže to nejde jako že si to otec na sebe nenechá napsat a matka nemá řidičák.řikate tady at koupim golfa ale mi se líbí více bora ale je zas pravda že jich je málo je malý výběr tak uvidím no.ale 110kw je fakt moc ja nepotřebuju závodit chci prostě jezdit pravda 50kw nechci ale tech 74kw je akorát.navíc když hodím do kalkulačky na povinne ručení 110kw tak na mě vyskočí ceny 11 000 za rok což je už moc to radši tu 1,6 tam chcou 8 tis.

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

jinak pokud narazíte na nějaky zajimavý inzerát nebo nějake auto v okolí meho cenoveho maxima určitě to tady hoďte.

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od DurexElite »

Doctor Driver píše:Ideální vůz pro studenta? MHD :D
Ne vážně, být Tebou, tak si koupím asi 66kw Golf TDi. Je to spolehlivý motor s nízkou spotřebou. A nebo TDi 81 kw, stejný motor - lepší svezení, stejná spotřeba..
presně tak jsem to udelal ja a spokojen :-D v 18ti G3 benzín, v 21ti G4 81kW tdi :-)
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

diesel se mi neoplatí najedu tak 6-7 tis

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od DurexElite »

rx343 píše:diesel se mi neoplatí najedu tak 6-7 tis
to rikas ted :-D plus nejaky dovoleny atd a bude to dvakrat tolik... ja najedu cca 15t z toho pulku o letních prazdninách:-D a v pohode, servis stoji prd :-)
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“