auto pro studenta

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vtuni »

rx343 píše:s tou pojistkou na rodiče jsem myslel tí mže to nejde jako že si to otec na sebe nenechá napsat a matka nemá řidičák
rád bych tady upozornil na jeden z často opomíjených mýtů, co se týče pojištění....
VĚTŠINOU (čtěte smluvní podmínky :!: :!: :!: :!: )
bonusy... malusy... se sjednávají a dávají "pojistiteli" = osobě "sjednávající pojištění!" = "člověk který uzavírá (podepisuje) pojistnou smlouvu"
...bez ohledu na to jestli má nebo nemá řidičák, jezdí nebo nejezdí... :idea:
jde tam jen o čestné prohlášení .. a zařazení do skupiny...

:arrow: imaginární případ... prababička 90 let...nikdy neměla řidičák... uzavře pojistnou smlouvu na moje auto....
dostane maximálni bonus :wink: , protože nikdy neměla nehodu (jak by taky mohla- když nemá řidičák :mrgreen: ) ..nic víc nikoho nezajímá, ani to nemusí být nikdo z rodiny... prostě pojistitel a majitel nebo provozovatel vozidla nemají nic společnýho.....max. když to nabouráš tak s tím budou otravovat babičku...atd.... :wink:

takže asi tak... :wink: :idea:

je to stejná vychytávka.. jak si nechat registrovat auto v cizí zemi, a provozovat ho tady...auta na cizích značkách nejsou "buzerovány" za technický stav..atd.. (mimo evidentních a do očí bijících věcí..) takže jezdit dlouhodobě v ČR s autem na D značkách... má jen samá pozitiva..kromě toho že v DE musíš platit pojistku a jezdit do DE na technickou..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

tahle bora se mi docela libi kolik to tak muže žrát? asi dost co? 2,3 v5.v popisu auta ma napsano "Velice známá motorová jednotka 2.3 V5 ""AUDI"". která má nízkou spotřebu."
http://auto.bazos.cz/inzerat/24120230/V ... A-HIGH.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: auto pro studenta

Příspěvek od lifty »

Ach jo, ty řekneš, že nechceš 110kw auto, že to nemáš na závodění a pak se koukáš po 2.3 V5. Pokud chceš auto na vyježdění na rok, tak si kup feldu 1.9D, ty nafty už jsou s posilovačema, jezdíš za pár korun a díly na to jsou všude a za pár korun + každej garážovej mechanik jí má projdutou odspoda až nahoru.

Na závodění to fakt není, ale na občasný dokodrcání nebo nějaký popojetí to stačí. Feldu 1.9D koupíš za 20tis. v super stavu, pár korun si necháš na servis okolo a jezdíš.

Stejně jsi student a né osoba výdělečně činná, takže když máš rozpočet 60tis a koupíš si 1.8T, budeš s tím jezdit měsíc a půjde do kopru turbo, tak budeš zase bez auta, protože to nebudeš mít z čeho zaplatit.
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: auto pro studenta

Příspěvek od majrek001 »

já osobně když bych šel znovu do benzínu tak jednoznačně 1.8T
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vtuni »

1,8T bych si nikdy nekoupil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: auto pro studenta

Příspěvek od HANZ500 »

Ty by jsi si jí raději postavil co? :D
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
nulacz
Člen klubu
Příspěvky: 381
Registrován: 06.11.2009 19:24
Bydliště: Znojmo

Re: auto pro studenta

Příspěvek od nulacz »

na tvém místě bych volil jakoukoliv rotačku od VW a v celku jedno v jakém modelu. Osobně mám Vento a dá se s tím jen i za 3.7 pro rejpali večer sem hodím foto že to lze ( vstřiky 81 kw EGR Off )

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vtuni »

HANZ500 píše:Ty by jsi si jí raději postavil co? :D
přesně tak..aby ten motor za něco stál, tak se ho stejně musí 3/4 vyházet a koupit v náhradě od Integrated Engineering :laugh: :laugh: :laugh:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

lifty píše:Ach jo, ty řekneš, že nechceš 110kw auto, že to nemáš na závodění a pak se koukáš po 2.3 V5. Pokud chceš auto na vyježdění na rok, tak si kup feldu 1.9D, ty nafty už jsou s posilovačema, jezdíš za pár korun a díly na to jsou všude a za pár korun + každej garážovej mechanik jí má projdutou odspoda až nahoru.

Na závodění to fakt není, ale na občasný dokodrcání nebo nějaký popojetí to stačí. Feldu 1.9D koupíš za 20tis. v super stavu, pár korun si necháš na servis okolo a jezdíš.

Stejně jsi student a né osoba výdělečně činná, takže když máš rozpočet 60tis a koupíš si 1.8T, budeš s tím jezdit měsíc a půjde do kopru turbo, tak budeš zase bez auta, protože to nebudeš mít z čeho zaplatit.
ani bych s tim nezavodil ale ty silnější motory mývají většinou dobrou vybavu.vypada prostě dobře a zajimala mě spotřeba.stejně bych si to asi nekoupil jde spiš o zvědavost.

takova 1.6 bude asi nejlepší řešení http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... =list.fakt" onclick="window.open(this.href);return false; bych ten motor 1.8 nevyužil a zbytečně bych měl větší spotřebu a pojistku.ted ale zase co koupit boru nebo golf? bora se mi líbí více ale zase jich je málo takže malý výběr a timpadem menší šance že trefim dobry kus ale zase to každy nema narozdil od golfu.Ale zase je tu druha věc že tech golfu je vice a da se za tu cenu sehnat i ve slušné výbavě a když jich je tolik tak by mohli být dostupnější díly než u bory. tak co upřednostnit?nebo si mam prostě koupit to co se mi líbí a neohližet se na ostatní fakta?

martin.marek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 11.04.2012 21:23

Re: auto pro studenta

Příspěvek od martin.marek »

kup si tu 1.6 a hotovo. Tdi určite ne. 1.4 je slaba. 1.8T jede ale ma to turbo. Každej ti tu uz napsal jake se objevuji zavady u konkretnich motoru a prevodovek. A pokud mas jen 60tis. tak ti zbyva akorat 1.6 a 1.4

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: auto pro studenta

Příspěvek od majrek001 »

ale tady koukej na tu výbavu na fotkách né co jen napsaný např ESP to rozhodně nemá už jen podle tlačítek nebo třeba vnitřní teploměr kdepak asi tak ukazuje jaká je teplota vevnitř taky se mi nezdá ta palubka bory měli trhací a tohle je palubka z golfa možná, že ty první kusy měli ještě tuto a nebo je to bořený
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: auto pro studenta

Příspěvek od elty »

z toho co tu čtu, mi připadá, že totálně nevíš, co chceš...skáčeš z jednoho do druhého...nejdřív focus, golf 1.6, bora, pak dokonce 2.3...být tebou tak bych si nejdřív stanovil priority ( model, cena, spotřeba, vzhled, pojištění...atd), podle toho se pak rozhoduj a zúžuj výběr...takhle ti to nikam nepovede...každej by chtěl krásný auto, co nic nežere, je bezúdržbový a pokud možno zadarmo (nebo že by mi za něj ještě zaplatili), ale výběr auta je podle mýho o kompromisech...pokud teda zrovna nemá člověk mega v kapse :)
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: auto pro studenta

Příspěvek od vtuni »

i u auta za mega je to o kompromisech :lol: :lol: :lol:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Doctor Driver »

Joo, tenhle měsíc auto za mega a dalších 5 let k jídlu chleba máslem :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

elty píše:z toho co tu čtu, mi připadá, že totálně nevíš, co chceš...skáčeš z jednoho do druhého...nejdřív focus, golf 1.6, bora, pak dokonce 2.3...být tebou tak bych si nejdřív stanovil priority ( model, cena, spotřeba, vzhled, pojištění...atd), podle toho se pak rozhoduj a zúžuj výběr...takhle ti to nikam nepovede...každej by chtěl krásný auto, co nic nežere, je bezúdržbový a pokud možno zadarmo (nebo že by mi za něj ještě zaplatili), ale výběr auta je podle mýho o kompromisech...pokud teda zrovna nemá člověk mega v kapse :)
ja vím co chci jen zvažuji všechny možnosti a zjištuju info, ktere si dám dokupy a pak z toho vyberu.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“