auto pro studenta

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
dont look at me
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.08.2012 10:52
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od dont look at me »

vtuni píše:tak já bych jen doplnil tvrzení co se týče ford. vs. VW... musí se řešit srovnatelný auta....
kdžy vezmeme třeba ford S max... tak řádnej ekvivalent VW třeba nemá..(touran je pod..a sharan nad...) a pak není z čeho vybírat... :idea:
Jojo ,když to bereš takhle ,tak jasně.

Já psal VW jako golf a ford ,jako focus ,když se tady tak bavíme o těch dvou autech. :)
"You only really learn by doing it, I believe." - Ayrton Senna

Nevěř tomu ,co ti říká turbo :-D

Obrázek Golf IV 2.3 V5 4motion

Tux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.03.2013 15:07

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Tux »

Ahoj, četl jsem tohle téma a mám otázku pro zdejší profíky. Vybral jsem si Golfa IV 1.8T a mělo by to být tak do 80 000 Kč. Je reálný sehnat tenhle model za tu cenu ve slušným stavu? Nechci nějakej vrak a proto se ptám jestli má vůbec smysl koukat se po tomhle autě. Na výbavě ani moc nezáleží. Chtěl bych palubní počítač, ale obešel bych se i bez něj. Hlavně mi záleží na stavu auta.

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Sonny »

Tak já ti napíšu nezaujatý názor :D
Než jsem koupil Barboru,tak jsem vybíral mezi Octavií I a Focusem I.Focusa jsem znal od kámošů,krásně ovladatelný auto,prostorný a výforný podvozek.motory 1.4 a 1.6 fakt příjemný.Pak jsem vyzkoušel Octu a byl jsem trochu zklamaný,co se týče komfortu.Více hlučný auto a hlavně ty tragický sedačky(tvrdý lavice).Tak jsem se rozhodl pro Focusa.Ale nakonec jsem koupil Boru kvůli zachovalosti a výhodné ceně.

Takže když srovnám mou Boru(Golf s kufrem) a Focusa tak co se týče kvality spracování,tak Bora je o trochu lepší.působí celkově líp udělaně,robustněji.Ale podvozek horší.
Ale!!! co se týče motoru,tak jednoznačně na mě udělal lepší dojem Focus.Jde líp za plynem,má říz!!,prostě motor od Yamahy a oni ty motory umí !
1.6 16v (77kw)od VW-odspodu se mu nechce(ve městě obtěžuje),má podivnou reakci na plyn,motoru se do otáček nežene,je mdlý a ještě bere N98!! a 1.4 ?? si v tak těžkým autě nedokážu představit.Řešením by bylo asi 2.0, a nebo 1.8T-prý jediný dobrý motor,ale nedávali se třeba do Variantu :roll:
1.6 SR (74kw)neznám ale co tak slýchávám tak rád papá olej.
Tak si vyber :D
TDI s takovým nájezdem nemá význam,to už ti asi někteří napsali.

Takže za mě 2.0 nebo 1.8T :wink: Možná by ti stačila i ta 1.6ka,vyzkoušej.(já jsem proti ni zaujatý :lol: )

martin.marek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 11.04.2012 21:23

Re: auto pro studenta

Příspěvek od martin.marek »

Kup si nejakyho Fiata 1.2 popr. 1.3JTDm a uděláš nejlíp. nízká pojistka. moderni motor o proti koncernu vw. To je taky paradox. Když vyjde novy auto z vw tak už má zastaralej motor :D Auto nebudes mit na dosmrti napsany na rodice že, tak to na ne nepis je to blbost. Ja jsem si koupil 1.6 SR 74kw. nejede to spatne. Proste trivialni motor 8v SOHC s minimalnima nakladam na udržbu se spotrebou (ted v zime 7,5l-100km a v lete 6,8). Tyto motory nepapaji olej. Ale jsou zde problemy s prevodovkama DUU, DLP,... ale zalezi kus od kusu. musim zaklepat u me je to zatim v poho po (170 000km). U kooperativy platim za rok 8500kč vč. pojisteni čelniho skla cca 1500kč. Když si koupiš 1.9 tak je to okolo 12000Kč za rok. jojo ty 3 roky to budu muset překousnout :-( To čeka kazdyho zacinajiciho ridice, a proto bych ti doporucil fiata 1.2 , 1.3 pojistka za rok okolo 4000Kč což je sakra rozdil plus spoterba u benzinaka do 6L-100km a nafta 4.5L-100km. Pak si kup co chceš......

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: auto pro studenta

Příspěvek od flacek »

No nevím jak moc "bohatý" student budeš ale zastávám názor že co v autě není se nemůže ani po*at. Osobně bych ze začátku šel do něčeho co ti bude sloužit na zajetí, člověk ze začátku rád zkouší co a jak, sem tam nějaká frajeřinka no a někdy to nevyjde.
Já jsem si "pořádné auto" koupil před rokem a to Boru v TDi a to ještě tak nějak náhodou, příbuzný neměl peníze na vánoce protože mu nezaplatili a tak prodal auto. Do dnes mám ale Felicii a z 90% jezdím s ní, na údržbu naprosto perfektní, ND za hubičku a spoustu věcí se válí na vrakovišti, nemusí se bát že mi to někdo šlohne. Tím neřikám aby si šel zrovna do Felicie, ale šel bych do něčeho podbnýho co tě ze začátku nesežere a vykašlal se na nějakou výbavu nebo výkon:)

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Sonny »

Ber pěknýho Golfa III a budeš spokojen :wink: třeba toto....

http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

Golf IV už bude za ty prachy vylítaný!!!

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od DurexElite »

martin.marek píše:Kup si nejakyho Fiata 1.2 popr. 1.3JTDm a uděláš nejlíp. nízká pojistka. moderni motor o proti koncernu vw. To je taky paradox. Když vyjde novy auto z vw tak už má zastaralej motor :D Auto nebudes mit na dosmrti napsany na rodice že, tak to na ne nepis je to blbost. Ja jsem si koupil 1.6 SR 74kw. nejede to spatne. Proste trivialni motor 8v SOHC s minimalnima nakladam na udržbu se spotrebou (ted v zime 7,5l-100km a v lete 6,8). Tyto motory nepapaji olej. Ale jsou zde problemy s prevodovkama DUU, DLP,... ale zalezi kus od kusu. musim zaklepat u me je to zatim v poho po (170 000km). U kooperativy platim za rok 8500kč vč. pojisteni čelniho skla cca 1500kč. Když si koupiš 1.9 tak je to okolo 12000Kč za rok. jojo ty 3 roky to budu muset překousnout :-( To čeka kazdyho zacinajiciho ridice, a proto bych ti doporucil fiata 1.2 , 1.3 pojistka za rok okolo 4000Kč což je sakra rozdil plus spoterba u benzinaka do 6L-100km a nafta 4.5L-100km. Pak si kup co chceš......
12000 za rok?? mam to na rodiče a platim 2000, měl jsem to i rok na sebe za 3300....plus 500 sklo..:-D
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

martin.marek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 11.04.2012 21:23

Re: auto pro studenta

Příspěvek od martin.marek »

No jo ale to mas bonusy. Ja nemam zadny bonusy. A platim 8500. Zalezi kolik ti je let a take je rozdíl jestli mas VW nebo třeba Hondu a pod... u jake jsi pojistovny? Kamos mel tigru 1.6 a platil za rok cca 7000 bez skla. Jelikoz ma auto dele nez 3 roky tak ted si koupil 1.9TDi 85kw a plati 4000 za rok.

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

takže auto pořád nemám koupené a ted ještě nemám peníze.Dostanu je asi v řijnu takže mám ještě nějakou dobu čas.a zalíbíla se mi VW bora je to pěkné auto za dobrou cenu.chtěl bych se zeptat na spotřebu vw bory 1,6 74kw a 77kw a jaky je mezi nimi rozdíl a co je lepší volba co míň žere a co je méňe poruchové.

Uživatelský avatar
perceptio
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 14.01.2013 08:15
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od perceptio »

Bora se mi taky moc líbí. Kdybych nepotřeboval kombíka, tak do ní jdu. Každopádně nejsem ještě moc zkušený golfista, ale mám něco vyčteno :-). Spotřeba by měl být menší u 77kW. Ovšem praxe ukazuje, že je asi stejná. 16V je třeba trochu víc vytočit než 8V a tím se ta spotřeba dorovná. Ale jinak jedu s mimo město s lehkou nohou bez kopců i za 5,8 :D .

Dále: u 77kW je oproti 74kW elektronická škrtící klapka a např. dvě lambdy. Když se to sere, tak je to naprd. Ale myslím si, že to není častá závada...
A další menší nevýhoda - 77 kW má dražší rozvodovou sadu. Ale pokud najedeš málo, tak jí vyměníš a máš na pět let klid. A dá se sehnat při hledání celkem za dobře.

Mě stejně nezbyla jiná volba než 77kW. V mých ročnících a Variantu už 74kW nebyla.... 8)
Golf IV Variant 1.6 16V - BCB

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

takže by byla asi 74kw verze lepší volba? a ktery s těch motoru má lepší zaběr v nižších otáčkách?

Uživatelský avatar
perceptio
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 14.01.2013 08:15
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od perceptio »

Záleží asi na konkrétním kusu. Já jsem s 77kW spokojenej. Ale to je taky asi tím, že jsem nejel v 74kW. Možná se dá říct, že asi by byla ta 74kW lepší volba. Táhne v nižších otáčkách lépe. Minusy jsou u ní riziko zničení převodovky v podobě ustřižených nýtů a pak např. prasklé těsnění pod hlavou. A četl jsem, že průběh výkonu a krouťáku není zrovna ideální, ale co - táhne dobře :).
Golf IV Variant 1.6 16V - BCB

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Ahoj,můj poznatek z 1.6SR 74KW na LPG je asi jiný než na benzín ,jinak já se taky rozhodoval mezi benzínem, TDI a nakonec došlo na LPG ,jelikož jsem to měl cca 9 km do práce a z práce to by se mi TDI nevyplatilo,jinak moe poznatky u 74KW,levnější spojka, povinné ručení,rozvody jsem sehnal za 1000 kč SKF ,jinak se tu serou ty převodovky s nýty, za 2000 kč opravná sada, vyměníš za šrouby a máš klid,jinak pokud bych to počítal tak spotřeba moe na LPG je někde jinde než u diesela -ale za víc jak o půlku levnější...,tím nikoho nechci odrazovat ,auto si na sebe za chvíli vydělá.
Další zápory- pořád problémy s houpajícími se otáčky volnoběhu.
Jinak že by to žralo olej , se nedá říci, mě to žere na 10 000 km asi cca 1,5 litru.
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

rx343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 03.07.2012 15:40

Re: auto pro studenta

Příspěvek od rx343 »

a kolik tak muže stat pojistka na 1,6 benzin pro studenta začinajicího řidiče.

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: auto pro studenta

Příspěvek od DurexElite »

rx343 píše:a kolik tak muže stat pojistka na 1,6 benzin pro studenta začinajicího řidiče.

hod to na rodiče
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“