Lambda sonda

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Lambda sonda

Příspěvek od VWMysak »

Obsah a KW souhlasí, takže by problém být neměl. Ale zeptej se.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Lambda sonda

Příspěvek od paprika44 »

No takže chlapi, u prodejce jsem moc nepochodil, ten mi poradil tohle: Napsal to v emailu: Dobrý den,podle VIN mě to našlo pouze tuto sondu:
http://www.cc-autodily.cz/sonda-kyslikova-1-6-55-1_1" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to bosch výrobce takže originální dodavatel do prvovýroby.


Už píšu já :D .....
Jenže ta lambda je pro 1.6 motor ...... a konektor ma ve tvaru ovalu/obdelniku a ja mam v aute ´koncovku ve tvaru ctverce ...... takze to asi nebudu resit a vyberu proste podle obsahu, roku vyroby a podle kw ........

P.S. Třeba zde, je těch lambda sond plna pr**l ale ku*va už fakt nemám sílu a nervy, kterou vybrat ...... http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... bda-sondy/" onclick="window.open(this.href);return false;

Napr ze te stranky mam vyhlidnutou tuhle: http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... lf-iv.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jenze kdyz jsem pred pul rokem koupil auto, majitel rekl ze tam ma lambdu neoriginalni/universalni ze ho stala 700kc.....ale proste kdyz je treba zapla klima nebo pri studenym motoru tak otacky nekdy skacou a pak se to uklidni...nekdy to treba tyden jede normalne ale pri razeni me to sere ....
Zaradim 1...pomalu se rozjizdim a kdyz prerazuji na 2 stupen, pustim nohu z plynu-seslapnu spojku a v tom mi treba otacky z 1500 skoci treba o 200 otacek nahoru ... pritom kdyz mam 1500 otacek a seslapnu spojku, tak by otacky meli logicky padat dolu a ne prvne pridat o 200 ot. a pak teprve klesat ne ? ..... Prosim kdo uz nekdo na tomto golfu mel podobny problem napiste mi ..... a dalsi vec je, ze byl menen i konktor, nevim jaky byl na origos ale ted tam mam ovalnou koncovku ..... takze namontuji lambdu od znacky BOSCH, a kdyz ji budu chtit pripojit tak budu muset odstrihnout koncovku a spojit draty ALE draty na lambde jsou 4 a barvy jsou nejake bile,sede,cerne atd.....ale v motorovem prostoru jsem si vsiml ze tam mam kabely modre, cervena bile a cervene s bilym .... a ani za boha nevim, jak to spojit ku*va :D To je fakt hnus tohle ... takova prkotinka a clovek si s tim nevi rady......zitra nafotim fotky aby jste mne lepe pochopily ..... :)

Zde pridavam video at mne lepe chapete, komunikace neni moje silna stranka a doporucuji si dat sluchatka, pres rachot motoru me nejde moc dobre slyset :D

http://www.youtube.com/watch?v=GlxwpEIECEA" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Lambda sonda

Příspěvek od srotty »

Podle Etky patří na tvůj motor lambda 06A 906265P takže to co sis našel na http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au" onclick="window.open(this.href);return false; ... lf-iv.html by tam měla patřit.Pokud by neseděl konektor tak koupit nový protikus a přepinovat.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Lambda sonda

Příspěvek od marfy8 »

Zajdi si na vrakáč nebo napiš tady do inzerce a kup si ten konektor a kabeláž co tam patří :) GIV 1.4 na náhradní díly je plno. Tohle zapojení je děs :-P
Taky nevím jestli ta chyba co popisuješ (na videu nic divného nevidím) dělá lambda.

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Lambda sonda

Příspěvek od paprika44 »

marfy8 píše:Zajdi si na vrakáč nebo napiš tady do inzerce a kup si ten konektor a kabeláž co tam patří :) GIV 1.4 na náhradní díly je plno. Tohle zapojení je děs :-P
Taky nevím jestli ta chyba co popisuješ (na videu nic divného nevidím) dělá lambda.
Ty otacky pri seslapnuti pedalu normalni urcite nejsou :-) na stejnem motoru jsem videl video a tam proste pri seslapnuti plynu sli otacky nahoru a pri pusteni sli dolu, ne jak u me ze pustim plyn a otacky to jeste chvilku drzi .... nekdy se stalo ze jsem nastartoval, otacky skocily na 2000 a pomalu klesaly ......

A s tím vrakacem......nevis jestli je v Ostrave vrakac VW ? Urcite se tam zajedu podivat, treba usetrim nejakou korunu ale zase na druhou stranu, lambda se meni po 160 000 a jak ja poznam, ze to auto ma najeto tolik a tolik :-) to je zase risk a lepsi by bylo koupit novou ne ? :-)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Lambda sonda

Příspěvek od marfy8 »

A že je vyčištěná škrtící klapka taky neznamená že je dobrá ;)
Jak večer pojedu, tak se schválně podívám jak to reaguje na plyn mě :D

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Kubos32 »

ty otačky budou klapkou než lambdou mam v aute novou original klapku za 5000kč a v zime asi -15 sem jel a po 30km jizdy pustim v 90 nohu z plynu a jedu dal musel sem zastavim a rukou ji spravit ale to udelalo jen jednou. pokud chceš čislo dilu lambdy tak se zitra v garaži podivam menil sem ji bo sem si myslel že je vadna ale nebylo to lambdou ja mam akq a ty AHW jak uvadiš ve videu což sou stejne motory .
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Lambda sonda

Příspěvek od marfy8 »

Já mám AHW jen nevím kde bych našel číslo lambdy :-/

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Kubos32 »

přimo na lambde je ale to bys ji musel sundat nebo vlest pod auto bo jak se nakloniš jen pod auto zepředu tak to neuvidiš
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Lambda sonda

Příspěvek od paprika44 »

marfy8 píše:A že je vyčištěná škrtící klapka taky neznamená že je dobrá ;)
Jak večer pojedu, tak se schválně podívám jak to reaguje na plyn mě :D

Jestli by jsi byl tak hodny, mohl by jsi to natocit ? :) Strasne by me to zajimalo, jak to je u tebe ... staci 20 sekundove video :D ;)

A ještě mě napadlo....co kdyby jsem odpojil konektor od lambda sondy ? Co by to udělalo ? Kdyby jsem nastartoval bez zapojené lambdy, a byl by to ten samý problém, tak by jsem mohl s přehledem říct, že lambdou to je nebo se pletu kolegové ?

EDIT: Odpovím si sám :D .... teď jsem šel k autu, odpojil lambdu a co se stalo ? Nic, auto jede porad stejne, jako by ta lambda byla zapojena, takze to vypada, ze je lambda KO co myslite ?
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Lambda sonda

Příspěvek od marfy8 »

A nemělo by to řvát když je odpojíš lambda? Nevím jen si to myslím...
Tu to máš ale komentář ode mě fakt nečekej :D :D ...: http://www.youtube.com/watch?v=LVrYy3fS ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Jo a když ti jdou ty páry z filtru od odlučovače oleje necítíš to v kabině? Já jak jsem si předělával sání na TDI a chvíli jsem to měl jen tak, tak mi to smrdělo ventilátorem do kabiny, hnus. Ale už to mám dodělané tak je to OK

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Lambda sonda

Příspěvek od paprika44 »

Díky za video, jde to názorně vidět, že u tebe jsou otáčky ok :) u mě ne ..... jinak odvětrávání klikovky jsem chtěl původně napojit na to sportovní sání, jenže to by mi všechen teplý vzduch šel zpět přes škrtící klapku do motoru a to nepotřebuji :D tak jsem tam dal oddechový filtřík a je to cajk :) .... nesmrdí mi nic, když jsem ho tam neměl tak to šlo cítít no .
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
lifty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 21.10.2012 21:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Lambda sonda

Příspěvek od lifty »

No hele já mám něco podobnýho na 1.8T. Otáčky jsou divně vysoký. Nastartuju a drží tak 1500, pak lehce drnknu do plynu a mám tam třeba 2tis a ty to drží. Dělá to hlavně za studena, ale za tepla taky jdou hodně pomalu dolů a občas se taky zastavují tak na 1200. Občas když se rozjíždim tak ani nemusim šlapat na plyn. Pak dojíždím třeba ke křižovatce zařazenou dvojku puštěnej plyn a jedu tak na 1200 pak to vyřadim a samy se zvednou tak na 1400 a pak pomalinku klesaj.

Diagnostika čistá, čidla teploty chl. kapaliny mám dvě, nový a starý a ani s jedním žádná změna. Už mi to leze dost na nervy.
ex - GOLF IV 1.8T GTI

FABIA RS 1.9 TDI Yellow Pussy Wagon

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Kubos32 »

Paprika 44 tak ta sonda je to ta co meš nahoře v odkazu http://www.cc-autodily.cz/sonda-kyslikova-1-6-55-1_1" onclick="window.open(this.href);return false; dival sem se na krabičku z te nove sondy a je to tato ale ja osobne si myslim že na 80% to bude klapkou
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

paprika44 píše:
marfy8 píše:A že je vyčištěná škrtící klapka taky neznamená že je dobrá ;)
Jak večer pojedu, tak se schválně podívám jak to reaguje na plyn mě :D

Jestli by jsi byl tak hodny, mohl by jsi to natocit ? :) Strasne by me to zajimalo, jak to je u tebe ... staci 20 sekundove video :D ;)

A ještě mě napadlo....co kdyby jsem odpojil konektor od lambda sondy ? Co by to udělalo ? Kdyby jsem nastartoval bez zapojené lambdy, a byl by to ten samý problém, tak by jsem mohl s přehledem říct, že lambdou to je nebo se pletu kolegové ?

EDIT: Odpovím si sám :D .... teď jsem šel k autu, odpojil lambdu a co se stalo ? Nic, auto jede porad stejne, jako by ta lambda byla zapojena, takze to vypada, ze je lambda KO co myslite ?
Ahoj nevím jeslti to někdo odpověděl mám novou lambdu,origo novou škrtící klapku VDO a ani jednou věcí to není , může to být úplně jiný problém, než píšeš pokud ti teda už někdo jiný neporadil koupit nové věci, to stejné sem udělal já a pořád to dělá blbosti, takže to bude docela úplně něčím jiným ,taky odpojená lambda sonda a furt to jelo stejně ,ale jinak spotřeba OK podle mě kdyby byla KO lambda žere ti to více benálu.
Takže se v tom už vůbec nevyznám...
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“