EPC, svití občas

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

EPC, svití občas

Příspěvek od Lifted »

Čau chlapáci,

táta má 1,6ku Oktu a čas od času mu svítí kontrolka EPC. Koukal jsem na net, že by to měla bejt kontrolka elektronického řízení motoru ( co to znamená? ). Kámoš mechoš řikal, že prej to je kvůli už horší lambda sondě. Ale auto jede uplně normálně. Akorát se mi zdá, že občas trochu, ale opravdu malinko cuká při rychlejším rozjezdu. Tahle kontrolka by měla, ale bejt spojena s více probémy. Neví tedy někdo jaké jsou nejčastější příčin toho, že svítí to EPC?

Dík Venouš
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: EPC, svití občas

Příspěvek od HANZ500 »

Jak jsi sám řekl, příčim může být víc, Vag by určitě řekl více. Až se rozsvítí, zkus se mrknout, jestli ti svítí brzdová světla ;)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

Re: EPC, svití občas

Příspěvek od Lifted »

Dík za rychlou odpověď. No tak to by mě ani nenapadlo, že to může mít spojitost s brzdou. U mě v TDI se to projevuje tak, že mi bliká spirála žhavení, když mi špatně svítěj brzdy.
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: EPC, svití občas

Příspěvek od HANZ500 »

Neřikám, že to jsou určitě světla, ale za zkoušku to stojí, než by jsi začal laborovat s lambda sondou, tak tohle je asi nejsnažší řešení... Stalo se mi to na mym Golfu a taky jsem si rovnou řikal, že to bude něco v motoru, ale nakonec jsem zjistil, že mi jen nesvítí světla... Vyměnil jsem spínač, chybu smazal a je po problému ;)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

Re: EPC, svití občas

Příspěvek od Lifted »

Tak trochu obnovuju toto téma. Brzdy to nejsou a zase svítí občas a taky ráno, když je zima nestartuje. Fofr už je nešťastnej.
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: EPC, svití občas

Příspěvek od Ondra A. »

A vag píše nějakou chybu nebo ne?
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

Re: EPC, svití občas

Příspěvek od Lifted »

Ne.
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: EPC, svití občas

Příspěvek od Eitn »

Mě to na 1.8T dělala škrtící klapka..vyčištěním a nastavením do zákl. nastavení byl pokoj

Uživatelský avatar
gorza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 25.11.2010 09:53
Bydliště: Praha

Re: EPC, svití občas

Příspěvek od gorza »

Tipnul bych si na spínač brzdového světla - měla by to být taková malá krabička někde u pedálu. Začal bych z cenového hlediska asi tím. Měl jsem stejný problém :-)
Golf IV 1,6 FSI r.2002 150000km
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=203272" onclick="window.open(this.href);return false; - Programování dojezdu oken, zvuku zamykání, autozamykání...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EPC, svití občas

Příspěvek od xerxes »

taky bych spiš tipoval spinač brzdoveho pedalu

Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

Re: EPC, svití občas

Příspěvek od Lifted »

Spínač světla to není.

Škrtíci klapka je možná, ale prý to bude lambdou. Poslední dobou to nesvítilo. Tak se uvidí co na jaře. Většinou to dělalo za teplých dnů no.
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

jurashurry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.03.2013 21:32

Re: EPC, svití občas

Příspěvek od jurashurry »

EPC:Mam golfa4 1,4 16v 55KW 2001.Epc mi svítila už nesčetněkrát.Za prvé chyba od nožní brzdy.To se projevilo polovičním výkonem.Stačí jen zastavit a prudčeji několikrát zmáčknout brzdu a chyba se vypne.Je to prý jakým si válečkem u pedálu,kterej je skorodovanej. Za druhé:měl sem vadnou druhou lamdu a EPC svítilo celkem často,ale v kombinaci s emblémem přeškrtlého čerpadla,to po výměně lamdy ustalo.Momentálně mi EPC rosvítí při "předjíždění-to znamená při zmáčknutí naplno plynověho pedálu a při jízdě do kopce....Píše mi to chybu škrtící klapky.Skusil sem jí prostříkat čistícím sprejem bez demontáže,ale bezúspěšně.Mam dojem,že mechanicky chodí dobře,spíš asi odchází ten krokovej motůrek,nebo nevím.Mohl by ste někdo poradit na mail? jiri.belocky@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“