Nejde zpátečka a 1 blbne

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od Shamey »

Ahojte klubáci, včera večer jsem po cestě trošku víc natůroval zpátečku a od té doby mě nejde dát, při pokusu zamáčknout páku dolů a na pozici 1 (zpátečky) to nejde zaseknout, jako by tam něco zavazelo a jde dát asi o 1-2 cm víc doprava kde je obyč jednička, když to dám tam, zpátečka nikde a auto jede dopředu. Další problém je když zařadím obyč 1...auto jako by netáhlo a jede jak zdechlý, proto se chci zeptat: za1. když jsem jel na rezervu a na tachometru mě to už ukazovalo nulovou rezervu, prostě se ta ručička už nezvedla a je na nule, jestli 1 a hlavně zpátečka potřebují více paliva a nebo za 2. je tam nějaká závažnější závada, tudíž na co bych se měl podívat? Uvádím jen, že původní majitel měnil údajně převodovku před cca rokem, tže si myslím, že ta by špátná být neměla a auto do včerejška jelo normálně. Děkuji S*
:)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od marfy8 »

No jestli nastartuješ, tak bys tam rozhodně měl zařadit všechny kvalty...
Chyba bude někde v táhlech řazení nebo přímo v té převodovce. Že ji vyměnil neznamená, že tě převodovka přežije a nevíš v jakém stavu ji sehnal ;)

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od Shamey »

Aha tak já se dneska podívám, jestli to třeba po nočním odpočinku nepřešlo :D a uvidím, doporučuješ mi tedy, abych se podíval na táhla? Kde je najdu a jak vypadaj? :)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od Doctor Driver »

A to jsem byl krok před koupí V5...ještě že jsem se na to vys...!
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od Shamey »

Tak jsem po 5 dnech s tím jel a doufal, že se to zlepší samo od sebe :D asi jsem doufal zbytečně, zpátečka prostě nejde narazit (jako by tam něco překáželo, nebo tam ani nebyla ta možnost) :D a 1 chcípá při rozjezdu...nevíte co s tím je? Jestli má cenu kupovat to táhlo řazení nebo bude ko převodovka? :'( případně někdo poblíž Vyškova kdo by se na to mohl podívat...
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od Shamey »

A info z dneska: at se rozjizdim nebo prerazuji na dalsi kvalt, nic netahne a pri prerazeni se to rozjizdi jak snek...zaclo me vevnitr smrdet neco jako by se tavil nejakej plast nebo neco a kdz sjem to pak zaparkoval a otevrel kapotu, z vrchniho boku motou jako by se vylilo odnekud trochu oleje a porad ten smrad plastu nebo neceho takovyho...jinak zpatecka porad nejde zaradit (neco tam prekazi) nevite co s tim? je to prevodkovkou (tahla napr.) nebo spojka ci motor? dikec ;)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od marfy8 »

Proč už to nedáš někomu kdo tomu rozumí? Čekáš až se ti to podělá komplet a zůstaneš někde viset? Tohle není závada, u které vyměníš drátek a jedeš dál... ;)

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od Shamey »

Psal jsem znamymu automechanikovi a ten me na to rekl tohle:

já: no hele mam problem...minuly tyden jsem trosku proturoval zpatecku kdz jsem se pokousel vycouvat do kopce (zapadl jsem) no a od te dobyme ta zpatecka nejde nahodit, jako by tam neco prekazelo...a dneska jsem jel a zadnej kvalt netahne, drzim pedal az u zeme a rozjizdi se to jak snek, a na 1 to zdecha...po ceste me zaclo vevnitr smdet jako by se tavil nejakej plast bo neco tak sjem to pak zaparkoval a kdz jsem otevrel kapotu, jakoby vrchnim bokem motoru proteklo trochu oleje...pokud jsem videl dobre, nevim jestli je to prevodovkou (treba tahla razeni) a nebo treba spojkou, nevyznam se v tom

on:upekl jsi spojkovou lamelu proste si spalil lamelu a promrdal lozisko
neboli si udelal to ze si drzel spojkovej pedal v polovine a daval temu knedlu
takze lamela sla sr*t
proto ti to tedka zdecha a nejede pritlacak nedrzi lamelu
takze prokluzuje ..

já: aha a tim nejde ani ta zpatecka nahodit?

on: co to dela ? zmacknes spojku az dolu a nejde tam vrazit ?
mozna ti i vytekl prevodovej olej jestli to ma

já:jo jako by tam ani nebyla proste...zmacknu spojku az dolu, pak zamacknu radicku dolu a dam ji na jakoby jednucku kde byla zpatecka a nic, proste tam nejde vrazit

on:prevodovej olej
to vypada ze si uplne odpalil uplne prevodovku

já:aha super

on: pritlacak lamelu lozisko prevodovej olej

já: a jaky je ted reseni krom koupe nove...jen ten pritlacak lamelu, prevodovej olej a lozisko?

on: a jestli si tot am knedlil i bez teho rpevodoveho oleja tak aji si mohl rozmrdat synchrony

já: no to netusim jestli tam je ten olej nebo ne, jel jsem s tim asi 1-2 kratsi trate co me to tak dela
pritlacak lozisko a lamelu a ten olej pak uz je to ve hvezdacha vule bozi
jestli si nic nerozjebal

co si o tom myslite? mel bych se zamerit na to co me napsal? :)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od Dolejs04 »

1.zkusil bych odvzdušnit spojkovej válec a nalil bych novou brzdovku..
2.pokud ani to nepomohlo,mrknout na táhla jak to chodí-nechodí a případně promazat.
3.když ani to nepomůže převodovka ven a uvidíš v jakým stavu je spojka a pak řešit co s převodovkou jestli by spojka vypadala ok.. ať se zadaří..
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od falko1983 »

Já bych v první řadě zkontroloval stav toho oleje v převodovce jestli je či není a pokud je jestli jsou v něj nějaký částečky kovu,který by naznačovali poškozenou převodovku.Každopádně si myslím že asi budeš muset převodovku vyndat ven z auta,když čtu co tu popisuješ pochybuju že by táhla měli na rozjezd vliv ty tak maximálně nato řazení.
VW GIV 1.6 16V

Lomicak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.10.2012 17:27
Bydliště: Budyně nad Ohří

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od Lomicak »

Kámoš řešil podobný problém u svého Passata..
Auto se mu nechtělo na 1 rozjíždět a šla mu blbě, to samí zpátečka...
Zkoumal problém na převodovce a nakonec to bylo opotřebovanou kulisou a ošoupaným kloubem.
VW Golf 5 GT - 1.4 Tsi 125kw (Twincharged Stratified Injection)

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od Shamey »

Nakonec jsem to hodil do servisu, týpek mě řek, že se na to díval a jak je pod kapotou nejspíš do převodovky takový ty táhla bo co to je, pohybuje se to při řazení a jde to zařadit i rukou u motoru tak že tam je cosi s kulickou a je to vysoupany tak to nejde zaradit ta zpatecka tak zitra se podiva na vrakacu jestli to tam nemaj, a predela to (psal ze to bude stat tak 300 max+ asi prace) a pak uvidi, projede se s tim a kdz to bude porad sr*t tak ze se podiva na spojku a prevodovku + bude delat diagnostiku tak uvidime, nevite nekdo co je to presne zac ten mechanismus a jaky je cislo, pripadne kolik to tak stoji abych vedel jestli me nechce okrast? :D dikec :)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od marfy8 »

300Kč a okrást? :D Chlape jestli to je tím, tak tomu mechošovi můžeš líbat ruce :D :D
Naposledy upravil(a) marfy8 dne 16.04.2013 21:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od Shamey »

No to asi jo, nevíš jak se to jmenuje nebo jaký to má číslo? :) Je mě jasný, že 300 je dost málo, mě šlo spíš o to, kolik to tak stojí normálně? A je rozdíl mezi tím mechanismem na 5 kvalt a 6ti? Případně je stejnej mechanismum u "všech" převodovek?
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zpátečka a 1 blbne

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Shamey píše:No to asi jo, nevíš jak se to jmenuje nebo jaký to má číslo? :) Je mě jasný, že 300 je dost málo, mě šlo spíš o to, kolik to tak stojí normálně? A je rozdíl mezi tím mechanismem na 5 kvalt a 6ti? Případně je stejnej mechanismum u "všech" převodovek?

Ahoj měl sem to stejný až na to ,že mě šla dát zpátečka, ale dost blbě a bylo to kulisou pod řadící pákou ,je totálně opotřebovaná tak je to zatím provizorně řešené a zatím to drží jinak prý kulisa starší tak 700 -1000 kč stojí.

Jinak bych zkusil sehnat na vrakáči spíš, podle mě origo ve VW bude dosti drahé,jako všechny jiné náhradní díly.
Jka tu už někdo psal mechanikovi můžeš líbat ruce.

Jinak hodně štěstí a pokud ti nejdou šoupat táhla stačí promazat, prostříknout ,mělo by to pak jít mnohem lepší ,nová táhla jinak stojí kolem buď delší nebo kratší ,záleží které potřebuješ se pohybuje od 150 - 400 kč 1 kus .
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“