Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
dont look at me
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.08.2012 10:52
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od dont look at me »

Zdravíčko, 8)

Tak jsem dneska dostal nápad natankovat do mého pětiválu 100 oktanový benzín OMV Maxx motion 100 (což dělám vlastně pořád) ,ale ještě k tomu do něj přidat aditivum ( http://www.vif.cz/produkty/aditiva-do-b ... ular&mid=1" onclick="window.open(this.href);return false; ).

Co si o této kombinaci myslíte ? Dobré ,zbytečné ,nebo dokonce na škodu ? Napadlo mě ,že by se třeba nějákým způsobem mohly vyrušit aditiva v benzinu s tímto aditivem .

Někdo se v tom vyzná ?

Díky za reakce, hezký zbytek dne. :-) :yahoo:
"You only really learn by doing it, I believe." - Ayrton Senna

Nevěř tomu ,co ti říká turbo :-D

Obrázek Golf IV 2.3 V5 4motion

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od Doctor Driver »

Zbytečnost, všechny tyto aditiva máš už v maxx motionu pane V 5 :smoke:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od xerxes »

asi tak nějak zbytečne lit aditiva něco jineho by bylo kdybys tankoval N95

Uživatelský avatar
dont look at me
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.08.2012 10:52
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od dont look at me »

Tak jooo noo :-D

Já to tam zkusil dát včera a měl jsem pocit ,že motor lépe táhne v nízkých otáčkách a má lepší zvuk v nízkých otáčkách ,takový hutnější ,ale pravděpodobně to je jenom zdááání :-)
"You only really learn by doing it, I believe." - Ayrton Senna

Nevěř tomu ,co ti říká turbo :-D

Obrázek Golf IV 2.3 V5 4motion

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od Doctor Driver »

Placebo efekt :D V5 táhne už od základu brilantně si myslím :) Kolik máš kW? 110? a nebo novější typ 125?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od marfy8 »

Tak zase jsem četl (a zdá se mi i logické) že jsou benzínky, kde se 100oktan bere málo - leží tam dlouho a prostě není už tak kvalitní a má těch koktanů míň... Takže jestli to aditivum máš, tak ho klidně lej.
Není to nic drahého a pokud tím nic nezlepšíš rozhodně tím nic nepokazíš. :D A budeš mít dobrý pocit že děláš něco navíc pro auti :-P

Uživatelský avatar
dont look at me
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.08.2012 10:52
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od dont look at me »

110kw verze.Jede pěkně to jo ,ale chce to otáčečky :-D pořádný tah začíná 4000 a právě mi příjde že s tím aditivem a 100 koktanem to táhne pěkně už od spodu .Hold 2 ventily na válec :). Ale zase to je kovářská práce ,mělo by to vydržet,takovýto motor. :-D
"You only really learn by doing it, I believe." - Ayrton Senna

Nevěř tomu ,co ti říká turbo :-D

Obrázek Golf IV 2.3 V5 4motion

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak lej aditiv, pokud to má lepší průběh krouťáku :) Je to prostě klasický atmosferický točitelný motor :good: , který tě donutí ho točit, aby dosáhl požadovaného výkonu. Já ale tyhle motory miluju :oops: Je to nejlepší co mohl kdo vynaleznout, klasický atmosferáky jsou můj život. Chtěl jsem sice 1.8T nebo PD96kw, ale po svezení se v těchto modelech jsem uznal, že nejlepší bude vzít něco co se musí točit a jede krásně, sice se dneska u nových aut od těchto vysokoobjemových motorů upouští, ale jen kvůli poje*ané EU, šetrnost atd. atd. atd. Kdo nemá na benzín, ať jezdí 1,2 TSi, ale já chci prostě jednou pořádnou raketu :mrgreen: Málem jsem koupil nedavno V5, ale odradily mě najeté km a převody šly trochu přes zoubky, takže jsem se na to radši vykašlal.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
dont look at me
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.08.2012 10:52
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od dont look at me »

Doctor Driver píše:Tak lej aditiv, pokud to má lepší průběh krouťáku :) Je to prostě klasický atmosferický točitelný motor :good: , který tě donutí ho točit, aby dosáhl požadovaného výkonu. Já ale tyhle motory miluju :oops: Je to nejlepší co mohl kdo vynaleznout, klasický atmosferáky jsou můj život. Chtěl jsem sice 1.8T nebo PD96kw, ale po svezení se v těchto modelech jsem uznal, že nejlepší bude vzít něco co se musí točit a jede krásně, sice se dneska u nových aut od těchto vysokoobjemových motorů upouští, ale jen kvůli poje*ané EU, šetrnost atd. atd. atd. Kdo nemá na benzín, ať jezdí 1,2 TSi, ale já chci prostě jednou pořádnou raketu :mrgreen: Málem jsem koupil nedavno V5, ale odradily mě najeté km a převody šly trochu přes zoubky, takže jsem se na to radši vykašlal.
Moje řeč pane. :) Žádné turbíny v motoru nepotřebujeme ,také nemám rád tu charakteristiku turba ,které táhne tak nepravidelně a je ta jízda taková divná ,nepříjemná , neplynulá.

Nejlepší středně velké a velké atmosféry! Já jsem zvažoval Golf V GT (1.4 turbo + kompresor) sice 125kw a malá spotřeba ,ale ten zvuk nikde a průběh výkonu a krouťáku se i nelíbí ,nebo G V GTi ,ale nemužu si k těm turbínám najít cestu (díkybohu) :laugh:

Jinak ,co se týče toho aditiva ,tak včera jsem předjížděl nějákého renaulťáka ,co chtěl závodit ,vklidu jsem si dal pětku asi v 80 km/h auto pěkně zrychlovalo už v nízkých ,ale když jsem viděl že přidal ,tak jsem dal za za 4,podlahu a docela jsem nechápal z toho zátahu a zvuku a když jsem se podíval na tacho po zařazení 5. tak tam bylo už 150 km/h a Renault 100m za mnou :pleasantry: :laugh: to mi přišlo ,jako znatelný rozdíl oproti natural 95...prostě už jen maxx motion + aditiv :rofl:
"You only really learn by doing it, I believe." - Ayrton Senna

Nevěř tomu ,co ti říká turbo :-D

Obrázek Golf IV 2.3 V5 4motion

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od Doctor Driver »

Renault :D To snad ani není auto, aby s tím mohl někdo něco srovnávat. Ať už fluence, laguna, megané nebo malé twindžo - všechno jsou to stejný šroty. Chtěl bych asi 2,8_V6, abych mohl tyto max. dvoulitrové blázny strkat do kapsy jak krabičky od sirek :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od HANZ500 »

2.8 V6 je dobrá volbá :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od jurod »

Doctor Driver píše:Renault :D To snad ani není auto, aby s tím mohl někdo něco srovnávat. Ať už fluence, laguna, megané nebo malé twindžo - všechno jsou to stejný šroty. Chtěl bych asi 2,8_V6, abych mohl tyto max. dvoulitrové blázny strkat do kapsy jak krabičky od sirek :)
Ale tak co se týče výkonu, tak třeba tohle Clio "auto" skutečně je...http://www.auto.cz/renault-clio-sport-v ... namiky-818" onclick="window.open(this.href);return false;
187 kW (255 k) při 7150 ot/min
Točivý moment 300 Nm při 4650 ot/min. Maximální otáčky 7200 ot/min.
0-100 km/h - 5,8 sekundy
Nejvyšší rychlost (km/h) - 245 km/h

A to jsou hodně solidní hodnoty... :wink:

:idea: Co se týče přímo tématu 100 oktanový benzín...celkem zajímací je bod 25. tady: http://www.cimbu.cz/index.php?page=faq&lng=cze" onclick="window.open(this.href);return false; - jsem podobného názoru...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak tenhle jediný Renault mě kdy v životě zaujal. Jezdil jsem s nim i ve hře NFS Most Wanted, sice to tam nebyl žádný přehnaný dravec, ale tak autí pěkný
VW Golf IV V6 4_MOTION

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od Sonny »

Tak na základě rady z odkazu výše,jsem si objednal zvyšovač oktanového čísla Sonax.

http://www.sonax.cz/view.php?cisloclank ... &rstema=25" onclick="window.open(this.href);return false;

Sehnal jsem to za 100,- a ta lahvička 250ml je na 50L.Pak sem napíšu jestli to k něčemu bylo :laugh:

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Sto oktan + aditivum do benzínu ? =)

Příspěvek od Doctor Driver »

Určitě dej vědět, že bych vyzkoušel potom taky..
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“