motor 1,4 16V - kontrolka oleje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
stickaobecna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 30.04.2013 20:21

motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od stickaobecna »

Zdravím, mám prosbu o radu, dnes jsem jela po dálnici nikterak rychle, jezdím max do 120km/h, ale pak jsem potřebovala předjet kamion a tak jsem trošičku golfíka přišlápla a jela max 140Km/h v tom se mi rozblikala červeně kontrolka oleje.
Zastavola jsem na nejbližší benzínce a koupila litr oleje a dolila jej a nechala hodku stat, pak jsem jela dál a asi po 3km se rozblikala opět a motor začal méně tahnout a vrčet trošku, sjela jsem dalším sjezdem, to motor už vrčel více a za sjezdem se objevil kouř zvýfuku bílej ale strašně moc. Odstavila jsem to a teď mě to přítel nechal odtáhnout do servisu, prosím o radu co by to mohlo být? V servise budou až ve čtvrtek a já pořád přemýšlím co se mohlo stát?
Děkuji všem za radu, přeji zatím hezký zbytek dne. Katka

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od vtuni »

asi tě nepotěšíme ...bílý kouř zparvidla znamená prosak vody/oleje do spalovacího prostoru v motoru..v lepším případě těsnění pod hlavou, v horším případě prasklá hlava...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

stickaobecna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 30.04.2013 20:21

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od stickaobecna »

vtuni píše:asi tě nepotěšíme ...bílý kouř zparvidla znamená prosak vody/oleje do spalovacího prostoru v motoru..v lepším případě těsnění pod hlavou, v horším případě prasklá hlava...

Ahoj děkuji i za tuhle informaci. A čím se toto může stát? Nehnala jsem ho, nejsem žádný závodník, jezdím do 120 po dálnici spíše kolem 100.
A jaká je cena takové opravy? já jestli má cenu to opravovat, mám ho již 7let, dovezl mě ho taťka z německa, ale mě absolutně vyhovovalo.
Děkuji a promiň, že obtěžuji

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od vtuni »

unava materiálu, nevíme kolik má najet....atd....nevíš jak se k autu chovali před tebou...

počítej cca 5-8tis.. komplet s prací v případě prasklé hlavy.. (svaření srovnání natlakování cca 2500,-) + cca 500 těsnění , 1500 další materiál + práce..

cca 3-4tis pokud by to bylo jen těsnění

ceny orientační (určitě se to dá udělat levněji ale i dráž)
taky záleží v jakým stavu jsou rozvody.. když už to je rozebraný.. tak je ideální to udělat zároveň ..cca +3000,-
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Ahoj tak já mám sice 1.6 SR 74KW ,ale nepotěším tě ,měl jsem to stejné , těsnění pod hlavou mě dělali už podruhé,jednou ve Škodovce v Havlíčkově Brodě - tam to udělali narychlo a vydrželo mě to cca 10 měsíců,cena opravy cca 4-5 tisíc- naštěstí jsem nic neplatil ,druhá oprava těsnění- koupil jsem sadu těsnění asi za 2 000 kč, rovnání hlavy 800 kč,nové náplně, olej plus chladící kapalinu-cca 1500 kč,rovnou výměna gufera na klikovce,propláchnutímotoru,nové šrouby na hlavu motoru ,tlakování 1000 kč.plus práce 2500kč
Ale myslím že 3- 4 tisíce pokud to chceš mít v cajku aspoň na 5 let se nedostaneš,já jsem to měl za 8500 kč a byl jsem rád,že to bylo v uvozovkách tak levný.
Za mě dát radší víc než míň a opravdu to dát tomu kdo tomu rozumí.
Od té doby najezdilo přes 10 000 km a v pořádku ,únik oleje ani vody není.
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

stickaobecna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 30.04.2013 20:21

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od stickaobecna »

Ahoj díky za příspěvek a radu s informacemi. No uurčitěto nechám opravit, mám ho již 7let, najela jsem na něm víc jak 100.tis.km a vyhovuje mi.

Musím jen sehnat nějaký servis

stickaobecna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 30.04.2013 20:21

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od stickaobecna »

vtuni píše:unava materiálu, nevíme kolik má najet....atd....nevíš jak se k autu chovali před tebou...

počítej cca 5-8tis.. komplet s prací v případě prasklé hlavy.. (svaření srovnání natlakování cca 2500,-) + cca 500 těsnění , 1500 další materiál + práce..

cca 3-4tis pokud by to bylo jen těsnění

ceny orientační (určitě se to dá udělat levněji ale i dráž)
taky záleží v jakým stavu jsou rozvody.. když už to je rozebraný.. tak je ideální to udělat zároveň ..cca +3000,-

Zdravím a děkuji za tolik informací a doporučení. Autíčko mám ráda tak ho nechám opravit. Mám ho už 7let, najela jsem na něm více jak 100tis.km, nyní má 215tis, Rozvody dělány ve 120 a ve 200 oboje dělal známej v servise, ale už tam nebydlíme tak musím sehnat nějaký servis tady v okolí, kdoo to opraví.
Děkuji za všechny informace

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Jinak moe auto má teprve najeto 198 000 km ,odkud jsi? v jaké lokalitě sháníš servis? jsem z okolí Prahy a znám tu dobrého mechanika, u které jsem to nechal vše dělat.
Vše je to ale známost a byl levný .Tedy co mě nabízeli ostatní a hlavně kvalitní věci dávat,a jestli se ještě něco na tom najde, když už bude motor trochu rozebraný, tak ho nechat pořádně prohlédnout,určitě se to vyplatí jak píše vtuni.
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

stickaobecna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 30.04.2013 20:21

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od stickaobecna »

díky, jsem z Příbrami

stickaobecna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 30.04.2013 20:21

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od stickaobecna »

vtuni píše:asi tě nepotěšíme ...bílý kouř zparvidla znamená prosak vody/oleje do spalovacího prostoru v motoru..v lepším případě těsnění pod hlavou, v horším případě prasklá hlava...

Ahoj, mám prosbu o ještě jednu informaci.
dnes mi v servise řekl, že jsou to šály, že když vypustil olej byly tam zlaté šupinky. Co to pro mě znamená? Říkal ať sháním nový motor, je to lepší, či to nechat opravit? Děkuji

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od xerxes »

pokud jsou chycene šaly tak určo bude vydřena i klika,no pokud je to zjištěno brzo tak sice nemusi ale spravidla už bude i klika chycena takže raději schaněj motor :(

stickaobecna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 30.04.2013 20:21

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od stickaobecna »

luki píše:pokud jsou chycene šaly tak určo bude vydřena i klika,no pokud je to zjištěno brzo tak sice nemusi ale spravidla už bude i klika chycena takže raději schaněj motor :(

ahoj, díky už ho 3 dny sháním, zatím jsem našla lehce bouraného v německu i se stejným kódem motoru, jaký je rozdíl v motorech těmi kódy?

mám APE a tady jsem sehnala motor AHW jen

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od bifur »

Spodok by mal byt rovnaky. AHW nema cidlo stavu oleja na vane, neviam ako APE. Sanie, cidla, vstreky, egr (v podstate cely vrch a elektroniku) prehodis zo svojho a je to OK. Potrebujes iba polmotor a ten je zhodny, akurat som este asi zabudol na odlucovac, ten moze byt iny. Nechce sa mi teraz pozerat detaily do ETKY, ale blok je rovnaky a v podstate vsetko co bude ine ako na tvojom prehodis (cidla urcite)..

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od Zemi77 »

Ahoj, omlouvám se za vstup do diskuze na toto téma, ale nechtěl jsem zakládat jiné podobné téma.Mám obdobný problém jen je to na mém 1,8T
Před 14 dny zhruba mi cestou z prahy začala blikat kontrolka oleje a akustický signál.Musim se tedy přiznat že sem mu tedy naložil a protáhl ho.Najednou tedy kontrolka . Okammžitě jsem vyřadil dobrzdil na krajnici a vypl motor. Kvůli turbu jsem to zas nechtěl nechávat jen tak. Tak jsem jen mrkl na měrku a hladina oleje OK. Tak jsem zkusil nastartovat. Kontrolka se už nerozsvítila.Chvilinku jsem to nechal na volnoběh běžet zda se nerozsvítí znova. Motor měl klidný chod.Žádne nezdravé zvuky nezačal vydávat nic.Tak jsem pomalu vyjel dále.Už tedy opatrně kolem 100ky.Tak jsem tedy dojel až k babice kde sem se cestou stavěl.Dál po této návštěvě jsem pokračoval domu.Asi 30km....a cestou mi kontrolka rozblikala jeste 3x. Jel jsem v klidu motor jsem nevytáčel nikterak. Opět tedy scénař stejný zastavit vypnout motor. Jeste jsem tedy dolejval kapku oleje aby bylo dle měrky správně...tak decku??Po startu zas OK.....po týdnu co jsem z autem nejezdil dálky spíše mesto jen jsem jel opět prahu....Cesta tam OK, a dnes zpět , sice až doma temer u baraku kontrolka... Co to může být??? VAG nic společného s olejem nevypisoval... čidlo nebo tak.

stickaobecna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 30.04.2013 20:21

Re: motor 1,4 16V - kontrolka oleje

Příspěvek od stickaobecna »

bifur píše:Spodok by mal byt rovnaky. AHW nema cidlo stavu oleja na vane, neviam ako APE. Sanie, cidla, vstreky, egr (v podstate cely vrch a elektroniku) prehodis zo svojho a je to OK. Potrebujes iba polmotor a ten je zhodny, akurat som este asi zabudol na odlucovac, ten moze byt iny. Nechce sa mi teraz pozerat detaily do ETKY, ale blok je rovnaky a v podstate vsetko co bude ine ako na tvojom prehodis (cidla urcite)..

děkuji za info, dnes jsem koupila jiné jen kvuli motoru, ten je udajne dobry, stejně nechám raději vyměnit vše, ale nevím co aby se to neopakovalo?
njn jsem jen blondýna :oops:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“