Při sešlápnutí plynu kouří bílé

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
fb_řeznik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.07.2020 16:38

Při sešlápnutí plynu kouří bílé

Příspěvek od fb_řeznik »

Zdravím mám menči problém při sešlápnutí plynu jedná se o vw golf iv 14.i 55kw 16v rv.99 kouří bílé od cca 4tis.otaček i ve volnoběhu když ho seslapnu a smrdí to jak tifus vozidlo je kompletně po výměně motoru i stesnenim pod hlavou atd olej filtr /voda a ani olej se nestraci občas se zadusi při 2stupni rychlosti cca do 2500 otáček a pak to vystřelí jak raketa a jedeto jak kdyby tam bylo turbo :rofl: nevíte někdo prosím co by to mohlo být díky moc

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1550
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Při sešlápnutí plynu kouří bílé

Příspěvek od varok »

Zkuste to prosím napsat trošku srozumitelně, čárky mezi větami apod. Měnil se tedy motor, nebo dělaná GO? Protože při výměně motoru by výměna těsnění pod hlavou nedávala smysl. Nebo jsem to špatně pochopil? A co diagnostika, ta píše co? Je potřeba rozlišit jestli to je přímo motorem nebo příslušenstvím.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

fb_řeznik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.07.2020 16:38

Re: Při sešlápnutí plynu kouří bílé

Příspěvek od fb_řeznik »

Zdravím výměna motorů ,jelikož motor není nový tak se dávalo vše nové co se týče filtrů , těsnění atd.. jen mi je divné že to nic nežere jen benzín na nový motor je najeto 1500km a nestratilase ani kapka vody,ani olej tak by jen zajímalo proč to kouří díky

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1550
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Při sešlápnutí plynu kouří bílé

Příspěvek od varok »

Nejsem motorář, ale bílý dým je voda, pára. Nebo se vám to zdá a není bílý ale světle šedý. Ono záleží jak velké vzdálenosti jezdíte. Jestli jen pocuky pár kilometrů(třeba 5km), tak to může být i jen voda ve výfuku a chce to pořádně prohřát jízdou alespoň 15-20km nejméně.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“