1.6 74kw - ROZVODY

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

radmen944444
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.06.2013 23:17

1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od radmen944444 »

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak nastavit rozvody u 1.6 74kw AKL , nejlepe prirucku a nebo nejlepe podrobne popsat dekuji

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od iroc »

AhoJ rozvody na AKl jsou sranda tedy jak pro koho , dělal jsem je doma v garáži a stálo mě to den práce :) ale ušetřil jsem tím dost velkej balík bo to co za to chtěl mechanik.. Největší drbárna je sundat držák motoru na levé straně a pak povolit řemenici na klice občas je to pěkně zarezlé..ale jde to . Měl jsem auto na heveru a pod motorem ještě jeden a šlo to , pošli mi mail pošlu ti pár stránek z přučky, jn se musí dát potor na montáž kladky a udělat si naní takovej baznecht na nastavení neb je samonapínací ...
Martin Kolín

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od Kubos32 »

čuste mam takovy dotaz muže přeskočit rozvod při startovani ? ja totiž umyval motor pak jak sem startoval tak to startovalo celkem ztuha a jak to chytlo tak to jelo na 3 valce asi pul hod potom sem to pořadne projel jelo to na 4 a tet to jede na 4 sem tam na 3 Vag bez chyb je to už 2 tydny co jsem to umyval takže voda tam určite nebude jsem Muj dotaz Zni když přeskoči rozvod jestly to jede třeba chvily normalne na 4valce sem tam na 3 nebo rozvody mužu vyloučit Diky moc za každou odpověd :-) 1.4 55kw
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od Doctor Driver »

Gunite, vždyť už máš nového mazlika ne ? :)
Jinak rozvody to můžou určitě takhle dělat, ale že by to občas šlo a občas ne vážně netuším..jen jestli ti voda nenatekla třeba někam do zapalování a něco se tam občas nezkratuje, nebo tak něco..prolezl bych cívku(y), kabely a svíčky - klasika.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od Kubos32 »

Nove auto bohužel nemam .
Voda už nikde nebude do všech konektoru kabelu sem Střiknul kontaktolem
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak to jsi nebyl ty, který si místo 16V pořídil 1.8T..to byl vlastně marfy (mimo mísu).
Tak zkus provést základní postavení rozvodů a nebo dej rovnou nové, pokud jsi někde blízko výměně už (20 tis. km apod.), tak je rovnou třeba vyměň.. Přeskočený rozvoďák se dá snad zjistit nějak na vagu mám za to...ale to ať ti poradí někdo zkušenější, nejsem si tím vůbec jistý..
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od Kubos32 »

mam motor po GO ventili kruhy gufera spojka šalky apod rozvody před 10tis km prave my je divne že třeba 10km to jede normalne pak to začne delat bordel jede to na 3 sem tam se chytne 4 kdyby byl rozvod přeskočeny tak by to přece delalo pořad ne ?
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od Doctor Driver »

Nevím právě no, kdyby byl třeba jen o 1 zub a nebo ti ho někdo špatně nastavil a hnulo se to - nějaká napínací kladka nebo jiná z kladek, popř. vodní pumpa, jestli nebyla dělaná, jestli už se neohýbá její hřídelka..
Je to teda dost divný, tohle mi kdysi dělal favorit a vůbec sem nevěděl co s tím..jedu-pohoda a najednou škubačka, skákačka. Vyměnil sem komplet zapalování a dělalo vesele dál. Potom jednoho dne jsem za to trochu víc vzal při rozjezdu, autem to škublo jak blázen a bylo po problému. Takže třeba problém s palivem mě napadá ještě..jak je na tom palivovej filtr ? hadičky..čerpadlo v nádrži popř. vstřikovací čerpadlo...A co samotné vstřiky, zda-li nejsou nějak zanesené už..pouij nějaký čistič do paliva na zkoušku, nestojí moc a za zkoušku to určitě smysl má si myslím.. Třeba to s tím mytím nemá vůbec nic společného v konečný fázi :) A nezacvakl jsi jen špatně nějaký konektor, jak jsi to prostřikával tím kontaktolem? Radši to ještě projdi..
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od Doctor Driver »

A co pojistky? zkontrolovat, popř. kontaktolem prostříknout, než je tam vložíš zpátky. To mi kdysi zlobilo v Octávce, ale tam byl problém s přístrojovkou, prostříknul sem pojistkovku a bylo po problému.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od Kubos32 »

motor sem si delal cele GO sam takže sem si to udelal pořadne motor jel dobře za tych 10tis km od opravy žadne škubnuty jen ja cyp musel myt motorovy prostor a od te doby same škubanky :D na tom aute je vše meneno palivovy filtr bude mit max 15tis
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od Doctor Driver »

A zkoušel jsi ty pojistky všechny i na baterce ?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od majrek001 »

zkusil bych mrknout i po kostřících bodech jestli to tam někde nezoxidovalo např. pod baterkou, ale stejně bych to viděl na vynechání zapalování když to dělá tak zkusit vytahovat postupně kabel po kabelu na kterým válci se nezmění chod motoru tam je problém

a jaký tam máš svíčky NGK nebo něco jiného?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od marfy8 »

Doctor Driver píše:..to byl vlastně marfy (mimo mísu).
Trefa pane :good: :potlesk:

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od Kubos32 »

Majrek odpojovanim valcu to nezjistim protože na volnobeh jedou všechny jenom sem tam to udela ale třeba dnes sem najel 80km a ani jedno škubnuti to je zajimave ale na ti kostřici draty se podivam to me nenapadlo
svice mam ngk na tom motoru nema nic najeto vic jak 20 tisic protože všechny čidla sou nove motor po go takže nejradši bych si hodil provaz za to že sem umyval motor po druhe a naposledy rači at tam mam hnuj ale at jede krásne
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: 1.6 74kw - ROZVODY

Příspěvek od Doctor Driver »

A co pojistky nad baterkou ? Třeba se do nich dostal krapet vody při mytí...
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“