Hlava motoru 1.6

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
CzBoy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 29.07.2012 17:34

Hlava motoru 1.6

Příspěvek od CzBoy »

Dobrý den.
asi cca rok na zpět sem koupil golfa mk4 1.6 sr Akl typ motoru. jezdil sem cca 4 měsíce a pak z auta začala mizet pozvolna chladicí kapalina. tak sem navštívil servis a bylo mi řečeno že mám v háji nějaký kloub (nevím přesně jaký) a že skrz ten kloub to uniká nechal sem teda vyměnit ten kloub a jezdil jsem vesele dál cca Dva týdny na zpět sem zpozoroval uník chladicí kapaliny opět tentokrát ale unikala podstatně víc cca 1 litr na týden provozu to znamená nějakých asi 250 km.. A tak sem navšítvil servis... A tam mi řekli že t asi vypadá na těsnění pod hlavou ale že pokud budu hlídat stav oleje a chladicí kapaliny ( vody) tak že když to nebudu točit tak můžu jezdit určitě dál.. auto mi jde v ponděli do servisu protože na to neměli čas.. Dneska jsem jel cca 80 km ani jednou otáčky nepřekročily 3000 .. když jsem ale dojel tak se mi rozezněla opět kontrolka že není voda( před jízdou plná expanzka.. Na víčku od oleje opravdu hutná vrstva spálene kapaliny chaldicí, plus hrdlo kam se leje olej do motu také olezlé touhle žlutobílou hmotou.. Auto ale nekouří bíly dym ani nic podobneho ale je jakoby uchlastané benzínem.. chi se tedy zeptat zdali to nemůže být i něco horšího než vyloženě jen těsnění pod hlavou??? jak se například pozná že že hlava motoru je prasklá celá??? kolik popřípadě stojí cca hlava motoru nová??? zda to vůbec jde sehnat ?? děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlava motoru 1.6

Příspěvek od falko1983 »

Prasklá hlava to být taky může,servis by měl být vybaven zařízením které tuto příčinu dokáže objevit.Co jsem tak koukal celé motory chodí mezi 11-13 tis takže bych si troufnul říct že za hlavu by si mohli říct s klidem kolem 5 tis.
VW GIV 1.6 16V

CzBoy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 29.07.2012 17:34

Re: Hlava motoru 1.6

Příspěvek od CzBoy »

paráda děkuju.:-)
On mi ten člověk co to dělá říkal že to sundal a že na čtvrtém válci je vidět že to těsnění je fouklý takže doufám že to je jen těsnění a ne celá hlava ale to prýuvidí až udělá nějakou tlakovou zkoušku nebo co:)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“