Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Auto během jízdy umře - zkrat?
PříspěvekNapsal: 23.07.2013 08:22 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.06.2013

3

Dolejs04 píše:
řeším teď podobnej problém.. jedu lechtám plyn a auto chcípne.. vyřadím a normálně nastartuju a jedu dál. tankuju jen vervu a carreru 100. mám teď vyměněný všechny filtry a na palivovej najeto asi 15 000km.. svíčky taky 15 000km starý,cívky jsem neměnil,auto jinak jede normálně. klapka je čistá-vyčištěná. udělá mi to jen občas,chci jet za chvilu na dovolenou a nechtěl bych někde zůstat. vag nic neukázal.. dky za každej postřeh či radu.. mám 1.6 16v77kw

Čus dravci,

mám dost podobný problém, vypozoroval jsem že mi auto začne takhle od 1/4 nádrže a míň, s plnou je vše OK.
Nádrž by měla být na +-55l,naposledy když mi to začalo zhasínat dojel jsem na benzínu a vzal to do plna, nějakých 44l.
Rezerva nějakých 10l ještě.

Věnoval jsem zkoumání jedno odpoledne a vylítal kompletně celou nádrž a zjistil jsem že to začne při jízdě do kopce, nebo na kruháku, ale i když jsem nechal nastartovaný auto na volnoběh po chvíli umřelo taky.

Příjde mi že to dělá náhodně, jenom v závislosti na stavu nádrže.

Po zastavení jde normálně nastartovat a auto jede až do další zvadnutí.

Palivové čerpadlo i filtr mám vyměněné + čistící aditivum, ale problém trvá.
Ptal jsem se už ve dvou dílnách ale nikdo z toho není moudrej.

GIV 1.6 16V 2002 BCB

Na pár podobných témat už jsem tu narazil, ale nenašel jsem nikoho kdo to dotáhnul do úspěšného konce.

Takže kdo by měl jakýkoliv nápad sem s ním, nejlíp člověk co tenhle problém měl a podařilo se mu ho úspěšně zbavit.

Protože takhle se dřív nebo později s tím autem někde vysypu:-(

Předem díky za rady:-)

PS:někde jsem tu vyčetl že by bylo dobré se podívat na relé odpalivového čerpadla

PříspěvekNapsal: 23.07.2013 14:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.06.2010

83

mi auto taky chcipalo a zazil jsem 2 ruzne "zavady"

1) pojistkova skrinka co je nahore na baterii: ocko na kabelu z alternatoru bylo prasknute, tim se to hodne zahrivalo a tavilo vse v okoli, navic byvaly majitel, pan inteligent, co to nekdy v minulosti asi opravoval, nahradil tu 110A (tusim ze 110A) pojistku nejakym kusem plechu. ocko bylo tak zasrane ze neslo videt ze je prasknute. vymenil jsem asi 3 skrinky nez jsme na to prisli. od te doby ok. projevovalo se to, ze autu za jizdy komplet vypnula elektrika - viewtopic.php?f=75&t=205339

2) po dlouhodobem tankovani N95 a vyjezdenim nadrze az temer na vypary, se mi kompletne zasrala palivova soustava. nalil jsem asi 3x 57 litru 100oktanu + aditiva na cisteni palivaku uz to nedela. Projevovalo se to, tim ze mi za jizdy (nejcasteji v rychlosti kolem 100 kmh na 5ty kvalt (otacky presne na 3 tisicich) auto jakoby zdechlo - otacky spadly nekde pod volnobeh. musel jsem nekolikrat zmacknout plyn a pak to naskocilo. auto normalne startovalo, ale netahlo, bylo naprosto ultimatne zdechle, mel jsem podezreni, ze mi nekde pod kapotu hodil 1.0 HTP :-D od te doby cepuju jen N98 (nejcasteji vervu100), sem tam hodim 100oktan z OMW a zatim cajk.

No turbo, no diesel, no power, NO PROBLEM!!!

PříspěvekNapsal: 30.07.2013 08:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.10.2008

7968

Svitavsko

Asmodeus: klidně to může být špatný plovák a ukazuje blbě.. ta rezerva je kolem 5-7l

Dolejs04: mě když to zdechalo za jízdy tak to bylo snímačem otáček na klice. diagnostika bez chyby. prvního půl roku to sem tam občas zdechlo (pravidelně když jsem předjížděl) na 3s otáčky spadly k volnoběhu a zase to samo naskočilo a postupem času to začalo zdechat i po nastartování a pak při vyřazení a pak po výměně lambdy se jednou objevila sporadická chyba snímače otáček.. nakonec jsem ho zkusil vyměnit a trefil jsem se..

jinak pokud by to byla cívka tak by to nejspíš napsalo vynechání zapalování a číslo válce

PříspěvekNapsal: 01.08.2013 07:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.08.2010

289

tak mi to dělá opět zase. cestu do chorvatska jsem dal v pohodě, přijedu do čr pár dní jezdím a zase t na 2-3s zdechne a pak naskočí. to čidlo se dá vyměnit bez demotnáže rozvodů?

PříspěvekNapsal: 01.08.2013 09:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.10.2008

7968

Svitavsko

jj to je za motorem zhruba uprostřed. konektor je až u měrky oleje

PříspěvekNapsal: 06.08.2013 06:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.08.2010

289

kde jsi to čidlo kupoval? v kelly sem ho nenašel..

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]