Lambda sonda - 1,4 AXP

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
vertigo69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.03.2011 21:05
Bydliště: Berounsko
Kontaktovat uživatele:

Lambda sonda - 1,4 AXP

Příspěvek od vertigo69 »

Čau chlapi, potřebuju radu zkušených.
Mám GolfaIV 1.4 55kW s motorem AXP (r.v. 2001, 170 000 km).
Na emisích mi naměřili dvojnásobné hodnoty a doporučili vyměnit katalyzátor.
Protože byli netěsnosti v celém vedení, nechal jsme výfuk vyměnit hned za 1. katalyzátorem až dozadu za nový.
Nechtělo se mi dávat 5000,- za originál tak jsem koupil za 2000,- univerzál.
Jenomže: Původní výfuk měl lambdu za katalyzátorem, a ten univerzál má díru před... Většina lidí pohybujících se v oboru mi řekla, že to je divný, že 4kový Golfy měli lamdu před. Ale je možný, že ten motor AXP je vyjímka. Takže jsme vyřízli závit pro lambdu ze starého katíku a převařili do toho nového (za něj, tak jak to bylo původně). Vše OK, ale po cca 100 Km se rozsvítil check engine.
Na diagnostice chyba 16804 (malý účinek katalyzátoru). Netěsnosti v soustavě nejsou, aby tam šel studenej vzduch.
Je možný, že jak jsme to převařili, že je o kousek výš než by být měla (max 3-5mm) a špatně vyhodnocuje?
Zkoušeli jsme ji dát i před katalyzátor ale to taky nepomohlo. Do výměny výfuku bylo vše ok. Teď když chybu vymažu tak po 100 - 150 km naskočí znova (nechápu proč po tak dlouhé době). Viditelně vyšší spotřebu nepozoruju.
Fórum jsme pročítal, všude většinou radí výměnu katalyzátoru, ale ten vymněněnej mám... :(
Díky za Vaše názory a Rady
Adam
Ať to frčíííí :-)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lambda sonda - 1,4 AXP

Příspěvek od xerxes »

pokud piše maly učinek katalyzatoru tak stači malinka netěsnost vyfukoveho potrubi a je problem lambda je o.k?

vertigo69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.03.2011 21:05
Bydliště: Berounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda - 1,4 AXP

Příspěvek od vertigo69 »

Na ty netěsnosti jsme koukali a nikde nice nebylo. Lambdu bohužel nemám čím změřit. Ale do té doby než byl novej katík tak to bylo ok.
Ať to frčíííí :-)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Lambda sonda - 1,4 AXP

Příspěvek od xerxes »

pochybuju že za kratkou chvili by odpalilo kat ten musi něco vydržet,nejlepši je použit origo kat je vypočitany na odpor motoru

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“