Demontáž Airboxu 2.3

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Demontáž Airboxu 2.3

Příspěvek od Shamey »

Ahojte klubáci, dnes jsem jel nakupovat a po cestě se mě auto začlo jako by dusit, přijel jsem na parkoviště k obchodu, otevřel kapotu a total kouř, pod autem vytekla veškerá chladící kapalina a tak jsem zkoumal čím to je a došel jsem k tomu, že je uvolněná jedna hadička na T kloubu co má být spojena s další hadicí, přímo pod airboxem. bohužel sama tam nedrží, tak bYch ji chtěl nějak připevnit, jenže, jak oddělat komplet airbox, když sundám jen airbox , nedostanu se tam pořádně, tak bych potřeboval i tu hlavní hadici co vede od airboxu k motoru. Jak to sundat aniž bych něco zk***il a co vše k tomu potřebuji, jsou tam takový ty velký spony který mám asi od sebe odtáhnout kleštěma bo něčím že? děkuji za rady a případné fotky, nikde jsem tady demontáž airboxu u golfa nenašel. Mám GIV 2.3 V5 4motion, motor AGZ. :)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Seati vetrelec .o)
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 02.04.2010 13:49

Re: Demontáž Airboxu 2.3

Příspěvek od Seati vetrelec .o) »

odpojit velkou privodni hadici(ano velkyma sikovkama roztáhnout ty spony)sesadit hadici,sundat vrchni kryt,vyndat vzduch.filtr,pote cely spodni dil drzi tusim na 2 10´sroubech ty vyšroubovat a cely ten dil vysunes ztoho nasavace který ti tam privadi vzdchu.Snad si to pamatuji obre takhle :o Jinak bych tu tvou zavadu nevidel na tu uvolněnou hadičku,me tam taky prilis nedrzi a a uz kolikrat byla uplne mimo a auto jede uplne normalne a nic se nestalo
+ prihazuju foto,aspon pro predstavu a mas tam oznacene ty dva sroubky
Přílohy
190120132501.jpg
V5 2.3 110kw

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Demontáž Airboxu 2.3

Příspěvek od Shamey »

No já bych řekl, že to tou hadičkou bude, protože když jsem se díval jak jsem zaparkoval, tak z té rozpojené hadičky právě stříkala voda, po připojení vše okey a voda přestala týct na zem, jinak děkuji za návod, tohle jsem tak nějak věděl, spíše mě zajímá ten zybtek, ta hlavní hadice co po airboxu zbyde a vede k motoru, jak tu sundat? mám namysli tuhle:
190120132501.jpg
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Demontáž Airboxu 2.3

Příspěvek od Shamey »

Tak jsem se na to vrhnul a komplet se mě to podařilo oddělat, dostal jsem se k té hadičce a zjistil jsem, že původně byla asi stažena kovovým očkem, ale nevím jak, páč to očko nemá šanci tu hadičku uchytit, celý jsem to po domácku nahradil tou pevnou konstrukcí z injekční stříkačky, jeden konecm ten tlustější jsem natáhl do tlustého konce stříkačky a ten úzkej do toho T kloubu a vše ok, jen nevím jak dlouho to vydrží, sice to drží pevně a nejde to ani silou pomalu vytáhnout, ale aby se ten plast při větší teplotě nerozpustil, určitě by to chtělo sehnat tu hadici novou, nevíte, jestli jsou ve všech golfech stejný nebo musím hledat jen na svoji motorizaci, pod názvem hadice chladícího systému nebo tak nějak? :) Případně čísla dílu bo něco takového kdyby někdo měl, bylo by to super, Etku mám ale nevyznám se v ní moc, takže jsem to tam nenašel. Děkuji :)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“