Sportovní sání Golf IV 1.6 77kw

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobrovnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 01.01.2013 12:48
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Sportovní sání Golf IV 1.6 77kw

Příspěvek od Kobrovnik »

Ahoj přátelé,
tentokrát se obracím s prosbou ohledně předělání sání na sport. Vím, že těchto témat je všude dostatek, dost jsem četl studoval a mám pár otázek.
Předem by sem chtěl všechny ty upozornit, kteří budou vyčítat, že to nemá cenu, "ničí motor" apod. Všechno vím, mám nastudované, jen by jsem chtěl poradit, případně nechat inspirovat jak to má někdo z Vás. Takže k tématu:
Chci si předělat sání. Prozatím mám koncept všech aut, filtr zabudován v plastovém boku. Mám golf IV 1.6 16V 77kw motor BCB. Jak jsem dneska koukal do prostoru, napadly mě tři řešení, jak to vymyslet.
Varianty aji s mými nákresy (né moc super, ale snad pochopíte) jsou přiloženy.
Podotýkám že "sání" které vede do ventilu u olejového prostoru nahrazuji malým filtříkem.
PS: Všechny tydle varianty plánuji udělat, že si koupím pouze filtr, zbylé svody kolínka apod mám k dispozici, takže všechny ty sety a kity bych volil jako poslední možnost.
Uvítám samozřejmě jakoukoliv radu, či klidně fotku jak jste to dělali vy. Jsem takový kutil do auta, pokud můžu dělám si to sám, než koupit přímo kit + filtr a složit to jak lego. To mě nebere.
Díky všem za rady ať už klad či zápor :-)
Přílohy
Klasicky kolínko a vyvedená trubka do prostoru za baterkou zakončená kuželkovým filtrem.
Klasicky kolínko a vyvedená trubka do prostoru za baterkou zakončená kuželkovým filtrem.
Navedení filtru z kladky stejné jako předchozí, s tím, že by jsem zepředu auta navedl přívod vzduchu (kdo má golfa, je tam taková mřížka) Otázka zda by vzduch samovolně prodil trubkou od kapoty až k filtru ???
Navedení filtru z kladky stejné jako předchozí, s tím, že by jsem zepředu auta navedl přívod vzduchu (kdo má golfa, je tam taková mřížka) Otázka zda by vzduch samovolně prodil trubkou od kapoty až k filtru ???
Poslední varianta je navedení vzduchu z prostoru mřížky jak bývaj mlhovky a možná nahrazení kuželkového filtru na filtru průchozí aby to vedlo celé v celku. Bohužel akorát nemám moc místa v prostoru jak je červená tečka, je tam moc dílů...
Poslední varianta je navedení vzduchu z prostoru mřížky jak bývaj mlhovky a možná nahrazení kuželkového filtru na filtru průchozí aby to vedlo celé v celku. Bohužel akorát nemám moc místa v prostoru jak je červená tečka, je tam moc dílů...
Golf IV. 1.6 16V BCB + filtrbox

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Sportovní sání Golf IV 1.6 77kw

Příspěvek od Vesel »

Nebude lepsi to predelat na gti/tdi sani??? Z masky pod svetlem kolem baterky do klapky(3. Pripad)?? Btw ten malej filtrik muze v zime pry zamrznout a bude problem. Jinak pokud dobre odstinis ten konus na 1. Tak je to tez dobre reseni pac ma konus vetsi plochu jak filtr z gti:tdi ae moc parady od toho necekej spis zadnou
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
Kobrovnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 01.01.2013 12:48
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní sání Golf IV 1.6 77kw

Příspěvek od Kobrovnik »

Rozhoduji se (i co jsem podle googlu našel) mezi 1. a 2. Samozřejmě pěkně oddělit přepáškou ať už to má smysl. Ten GTI/TDI du googlit, kdyby si něco měl, klidně uvítám. Očekávám od toho aspon trošku lepší akceleraci, spíše nemusím dupat tolik po plynu, rychlejší krouťák. Ale jako chápu že to bude skoro minimální, ale určitě to nemám na frajeřinu, spíše se mi líbí vylepšovat auto spíše kotorově než spoilery apod. A na tomhle se mi líbí, že pokud budu "zklamaný" jednoduše hodím zpět starý . Proto i třeba i nechci kupovat drahé kity - což si myslím, že je i zbytečné apod. Zkrátka menší kutil :-)
Golf IV. 1.6 16V BCB + filtrbox

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Sportovní sání Golf IV 1.6 77kw

Příspěvek od Vesel »

Koukni se na tema predelani sani gti je to tu v motorech je o tom 60 stran kde mas i cisla dilu bude to rozhodne nejlepsi reseni podle me

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=209401" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“