Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 1.4 16V samo si pridava a ubira plyn
PříspěvekNapsal: 25.07.2014 07:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.09.2013

7

Ahoj - chtel jsem Vas poprosit o pomoc - vcera jsem prijizdel z prace domu a v jedne zatacce po ubrani plynu a podrazeni sel muj Golf4 1.4 16V r.v. 98 sam do plnych (kdyby mel poradnej obsah a vykon tak si hubu namelu).... dal jsem nohu z plynu a v intervalech 5 sekund to vyjelo temer na max a zase zpet .... dela to doposud ... ma nekdo typ co to muze delat ? diky

Předmět příspěvku: Re: 1.4 16V samo si pridava a ubira plyn
PříspěvekNapsal: 27.07.2014 21:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

Stalo sa mi to raz, menil som jednu skrutku na drziaku zapalovacieho modulu a mal som odpojenu klapku a cidlo otacok na vacke. Nasledne to pri jazde vyletelo na plny vykon a skoro som sa zabil (prvy a posledny krat v zivote to auto malo vykon a tahalo jak j.bnute). Hned ako sa mi podarilo zastavit som len odpojil klapku a cidlo na vacke a znovu zapojil. Nasledne to islo OK. Cidlo otacok som potom pre istotu vymenil, mal som jedno dobre v kufri..

PříspěvekNapsal: 31.07.2014 08:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.09.2013

7

tak udajne snad skrtici klapka .... to jsem zvedavej :( jaka komponenta dava inform. skrtici klapce aby sama otevrela ?

Naposledy upravil kaja93 dne 31.07.2014 08:26, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 31.07.2014 08:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.09.2013

7

bifur píše:
Stalo sa mi to raz, menil som jednu skrutku na drziaku zapalovacieho modulu a mal som odpojenu klapku a cidlo otacok na vacke. Nasledne to pri jazde vyletelo na plny vykon a skoro som sa zabil (prvy a posledny krat v zivote to auto malo vykon a tahalo jak j.bnute). Hned ako sa mi podarilo zastavit som len odpojil klapku a cidlo na vacke a znovu zapojil. Nasledne to islo OK. Cidlo otacok som potom pre istotu vymenil, mal som jedno dobre v kufri..

Jaj ... 8O

PříspěvekNapsal: 31.07.2014 08:53 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

V tychto motoroch je to tak trochu zahada, lebo klapku mas mechanicku (kedze rok vyroby je 98) a ta sa sama nevie otvorit na plno. Otvara sa iba trochu v ramci "sytica" za studena a pri vyrovnavani otacok v prechodovych rezimoch. Skor by som to videl (ak je to v klapke) ze potenciometer da hodnotu akokeby bola klapka otvorena na plno a tym padom rj zacne davat vela paliva. Ten vzduch uz si to prisaje..
Ale kludne to mozu ovplyvnovat napr. cidlo teploty, cidla otacok, lambda, cidlo tlaku.. V podstate kazdy akcny clen ktory ovplyvnuje zlozenie zmesi. Ja by som to hodil na VAG a dal sledovat vsetky akcne cleny a nasledne pozrel graf co lieta a robi blbosti spolu s otackami..

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]